Naujienų srautas

Sportas2019.08.11 19:42

Laura Asadauskaitė – Europos čempionė, Gintarė Venčkauskaitė išplėšė olimpinį kelialapį

LRT.lt 2019.08.11 19:42

Europos penkiakovės čempionate Anglijoje Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo ketvirtąjį karjeroje individualių varžybų aukso medalį. Įspūdingą sportinę formą šiemet demonstruojanti Londono olimpinė čempionė paskutinėje rungtyje bėgo nepavejamai ir lengvai laimėjo auksą. Puikiai pasirodžiusi Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė užėmė 9-ąją vietą, kuri penkaikovininkei suteikė Tokijo olimpinį kelialapį.

Plaukimo rungtyje Laura užėmė 24-ąją vietą (268 tšk.), puikiai pasirodė fechtavime, kur laimėjo 23 kovas iš 35-ių (228 tšk.) ir pakilo į aštuntąją vietą. Jojimo rungtyje ji su 284 taškais buvo 11-a, tad lemiamą rungtį pradėjo iš šeštosios pozicijos.

Bėgimo ir šaudymo rungtyje, kuri yra L. Asadauskaitės stichija, lietuvė greitai aplenkė visas varžoves ir finišavo su šypsena veide. Tai antrasis Lauros titulas šiame sezone – ji jau laimėjo pasaulio taurės varžybas.

„Buvo labai sunki diena, bet aš esu labai laiminga. Labai norėjau laimėti ir man pavyko. Prieš metus negalėjau startuoti, bet dabar esu Europos čempionė. Esu labai laiminga. Koncentravausi į šaudymą, man pavyko, bėgau greitai. Esu tikrai laiminga.

Laura Asadauskaitė – Europos čempionė, Gintarei Venčkauskaitei – olimpinis kelialapis

Ačiū labai visiems, kurie mane čia palaikėte. Mačiau, kad jūsų čia buvo labai daug. Tikrai stengiausi dėl jūsų, dėl Lietuvos ir dėl visos mūsų tautos, kurie yra čia ir visame pasaulyje. Ačiū labai“, – po finalinių varžybų sakė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Sidabrą iškovojo britė Kate French (1381 tšk.), o bronzos medalį laimėjo baltarusė Irina Prasiancova (1364). Čempione tapusi L. Asadauskaitė surinko 1390 taškų.

9-ąją vietą (1334 tšk.) iškovojusi G. Venčkauskaitė-Juškienė kartu išplėšė ir olimpinį Tokijo žaidynių kelialapį. Prieš ketverius metus ji irgi buvo iškovojusi kelialapį, tačiau dėl geresnio reitingo į Rio žaidynes važiavo Ieva Serapinaitė. Pastaroji šįkart tenkinosi 25-ąja vieta (1268 tšk.), nors prieš lemiamą rungtį buvo 15-a. Vis dėlto bėgimas yra silpniausia I. Serapinaitės rungtis, tad vilnietė nukrito žemyn.

G. Venčkauskaitė-Juškienė lemiamą rungtį pradėjo iš 21-os vietos, tačiau sugebėjo aplenkti visą būtį varžovių ir džiaugėsi olimpiniu kelialapiu.

Šiame čempionate buvo išdalyti aštuoni olimpiniai kelialapiai. G. Venčkauskaitė-Juškienė jį pelnė, nes L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė jau turėjo kelialapį už pergalę pasaulio taurės varžybose.

Pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad moterų komandinėje įskaitoje visos trys lietuvės užėmė trečiąją vietą, tad atsiėmė bronzos medalius.

ATNAUJINTA 18:46. Prieš lemiamą rungtį L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė su 780 taškų dalijasi 5-6 vietomis, I. Serapinaitė žengia penkiolikta (755 tšk.), o G. Venčkauskaitė-Jurkienė – 21-a (736 tšk.)

ATNAUJINTA 18:13. L. Asadauskaitė-Zadneprosvkienė žirgu Tosca, kuriuo išvakarėse vyrų varžybų finale jojo Dovydas Vaivada, pakartojo kolegos rezultatą ir pelnė 284 taškus. Olimpinė čempionė distancijos pabaigoje numetė dvi kliūtis ir 2 sek. viršijo laiko limitą.

Ieva Serapinaitė keitė žirgą (pirmajame rate žirgu Glenomra Blossom jojusi italė Aurora Tognetti neužbaigė trasos) ir gavo 10 taškų baudą, nes nauju žirgu apšilimo aikštėje atliko per daug šuolių. Jodama vilnietė numetė dar dvi kliūtis, 5 sek. viršijo laiko limitą ir į savo sąskaitą įsirašė 271 tašką.

Jojimo rungtyje G. Venčkauskaitė-Juškienė su žirgu Bert surinko 265 taškus iš 300 galimų. Ji rungtį įveikė per 68 sek.

Tai viena sekunde greičiau nei lyderė rusė Adelina Ibatullina, tačiau pastaroji nepadarė klaidų ir surinko visus 300 taškų.

ATNAUJINTA 14:45. Fechtavimo rungtyje puikiai pasirodė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė, laimėjusi 23 kovas iš 35 ir su 228 taškais užėmusi penktąją vietą. Bendroje įskaitoje po dviejų rungčių Londono olimpinė čempionė yra aštunta (496 taškai). Lietuvė galėjo būti ir dar aukščiau, bet gavo 10 taškų baudą už ginčus su teisėjais. Per papildomą fechtavimo raundą taškų lietuvė neiškovojo.

G. Venčkauskaitė-Juškienė fechtuodamasi laimėjo 18 dvikovų, pralaimėjo 17 ir su 208 taškais pasidalijo 17-18 pozicijomis. I. Serapinaitė laimėjo viena kova mažiau ir su 202 taškais užėmė 20-21 vietą. Per papildomą fechtavimo raundą taškų joms uždirbti irgi nepavyko.

Bendroje įskaitoje po dviejų rungčių Ieva dalijasi 14–15 vieta (484 tšk.), o Gintarė – 23–24 vieta (471 tšk.).

Jeigu bėgti reikėtų dabar, iki pirmojo devintuko Ievą skirtų 9 sek., Gintarę – 22 sek. Tiesa, G. Venčkauskaitė-Juškienė pasižymi puikiu greičiu bėgimo rungtyje, prilygstančiu net L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei. I. Serapinaitei bėgimas yra pati silpniausia rungtis.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė nuo lyderės prancūzės Elodie Clouvel atsilieka 40 taškų/sekundžių.

Tiesa, prieš lemiamą bėgimo-šaudymo rungtį dar vyks jojimo varžybos, kuriose svarbiausia nesugadinti savo pozicijos.

ATNAUJINTA 12:10. Finalas prasidėjo plaukimo rungtimi, kurioje geriausiai pasirodė I. Serapinaitė. 24 metų vilnietė distanciją įveikė per 2 min. 14,12 sek. (282 taškai) ir rungtyje užėmė 6-ąją vietą.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo 24-a (2:21,11; 268 taškai), o G. Venčkauskaitė-Juškienė – 31-a (2:23,66; 263). Greičiausiai plaukė prancūzė Elodie Clouvel (2:10,03; 290), minimaliai aplenkusi rusę Gulnaz Gubaduliną (2:10,57; 289) ir italę Alice Sotero (2:11,06; 288).

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė kol kas yra vienintelė pasaulio penkiakovininkė, jau užsitikrinusi kelialapį į Tokiją. Tai jai pavyko padaryti laimėjus pasaulio taurės varžybas.

Sekmadienį bus išdalyti dar aštuoni kelialapiai. Jeigu Laura pateks į pirmąjį aštuntuką, kelialapį gaus ir devintąją vietą užėmusi atletė. Šeštadienį kelialapį iškovojo Justinas Kidneris.

Tvarkaraštis:

17:00 val. jojimas
19:30 val. kombinuota šaudymo ir bėgimo rungtis. Ši rungtis bus tiesiogiai transliuojama portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi