Sportas

2019.08.11 07:56

Po pralaimėjimo serbams Adomaitis minėjo didžiausią problemą: klaidų skaičius neramina

LRT.lt 2019.08.11 07:56

Daugiau nei 35-ias minutes situaciją Belgrado arenoje kontroliavę Lietuvos krepšininkai šeštadienį kontrolinėse rungtynėse 68:72 nusileido Serbijos rinktinei. Dainius Adomaitis šiose rungtynėse pagaliau turėjo progą žaisti su abiem NBA centrais, tačiau po mačo teigė, kad padaromų klaidų skaičius net ir pasirengimo mačui yra per didelis.

„Didžiausia problema, kurios nesugebame eliminuoti – klaidos. Taip, pirmosios rungtynės su JV ir Domu, kažkiek galima tai pateisinti, bet klaidų kiekis pradeda neraminti. Akcentavome prieš rungtynes tai, o per pirmą minutę padarėme dvi klaidas. Serbai visada tas klaidas verčia lengvais taškais.

Antroje pusėje mes padarėme 10 klaidų, o serbai po jų pelnė 20 taškų. Nepaisant to, iki 35-os minutės gerai kontroliavome rungtynes – tiek gynyboje, tiek puolime. Pabaigoje išlindo nuovargis, mūsų sprendimai buvo blogi ir ėjo jų lengvi taškai“, – po rungtynių kalbėjo D. Adomaitis.

Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse iš viso suklydo 16 kartų, serbai padarė 11 klaidų, o patys perėmė net 8 kamuolius. Antra Serbijoje koją kišusi problema – ankstyvos J. Valančiūno ir D. Sabonio pražangos. Pastarasis dėl išnaudoto pražangų limito net nebaigė mačo.

„Planavome žymiai daugiau žaisti su jais kartu, bet asistentai sakė, kad neišėjo nė dešimties minučių. Tai nėra gerai, norėjosi ilgiau tai daryti, turėti daugiau medžiagos, bet nieko – laukia kitos rungtynės. Sekėsi gerai jiems kartu, turėjome persvaras ir visai neblogai jas išnaudojome. Serbai stengėsi spaustis baudos aikštelėje, bet mūsų sprendimai buvo neblogi, aišku, dar trūksta greičio išpildyme“ – centrų bendradarbiavimą aikštėje vertino D. Adomaitis.

Rungtynėse D. Sabonis pasižymėjo nervingumu, kai po kiekvienos gautos pražangos apeliavo į arbitrus. Penktoji aukštaūgio pražanga buvo būtent nervingumo išdava, kai po netaiklaus savo paties metimo Domas susinervinęs kirto per rankas varžovui.

„Tie švilpukai tokie buvo lyg žaidžiant išvykoje. Bet pasirengime tai netgi gerai. Su tokia agresyvia gynyba, kone ant pražangos ribos, kaip taikė serbai, mes susidursime ir pasaulio čempionate. Taip serga ir australai, ir kanadiečiai, ir Senegalas. Tai yra gerai, reikia į save žiūrėti, kad sprendimai būtų geri“ – teigė treneris.

Dėl ankstyvų kolegų pražangų nemažai laiko gavo Martinas Gebenas. Naudingiausias praėjusio sezono LKL krepšininkas žaidė virš 13 minučių, pelnė 4 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir blokavo net 3 varžovų metimus.

„Norėjome prieš tokius didelius varžovus jį išbandyti. Serbai dažnai žaidžia dviem dideliais, mes irgi galėjome tai išbandyti. Martinas maksimaliai dirbo, stengėsi, faktas, kad klaidelių buvo, bet viskas gerai“, – jaunojo centro pasirodymą vertino D. Adomaitis.

Paklaustas, ar šios rungtynės parodė, kad rinktinei būtinas trečias aukštaūgis, D. Adomaitis su tuo iš dalies sutiko: „Žaidžiame su varžovais, kurie turi stiprių žmonių po krepšiu. Šiandien rungtynės parodė, kad reikia to trečio centro. Į visus klausimus atsakys likusios draugiškos rungtynės.“

Taip pat treneris sakė, kad pirmadienį į aikštę antrose rungtynėse su serbais Kaune turėtų žaisti mačui Belgrade neregistruoti Jonas Mačiulis ir Renaldas Seibutis.