2019.08.10 21:30

Tikslas pasiektas: Europos čempionate Justinas Kinderis iškovojo olimpinį kelialapį

LRT.lt2019.08.10 21:30

Pajėgiausias Lietuvos penkiakovininkas Justinas Kinderis iškovojo 8-ąją vietą Bate (D. Britanija) vykstančiame Europos čempionate ir taip iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. Kelialapį į žaidynes po pergalės pasaulio taurės varžybose jau turi ir Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Po plaukimo rungties J. Kidneris užėmė 16-ąją vietą, po fechtavimo pakilo į septintąją, o po jojimo – į šeštąją vietą. Lemiamą rungtį lietuvis pradėjo nuo lyderio atsilikdamas 37 sekundėmis.

Gerai šaudęs ir bėgęs J. Kinderis finišo liniją kirto aštuntas ir taip iškovojo olimpinį kelialapį. Iš viso finale J. Kinderis surinko 1436 taškus.

Europos čempionu tapo pasaulio čempionas britas Jamesas Cookas (1477 tšk.), sidabrą pelnė prancūzas Valentinas Pradesas (1464), o bronzą – čekas Martinas Vlachas (1460), kuris paskutinę rungtį pradėjo tik iš 11-os pozicijos.

Kitas lietuvis Dovydas Vaivada bendroje įskaitoje užėmė 19-ąją vietą (1391).

D. Vaivada po plaukimo užėmė 12-ąją, po fechtavimo dalijosi 21–22 vietas, o po jojimo rungties pakilo į 14-ąją.

Kelialapius į Tokijo žaidynes pelnė devyni geriausi Europos čempionato penkiakovininkai, nes kelialapį jau turintis britas Josephas Choongas finišavo ketvirtas, taip kelialapį gavo ir devintos vietos laimėtojas.

ATNAUJINTA 20:30. Pasibaigus jojimo rungčiai J. Kinderis turi visus šansus žengti į olimpines žaidynes. Dvi kliūtis jojimo rungtyje numetęs ir šiek tiek laiką viršijęs J. Kinderis surinko 284 taškus. Identiškai čia pasirodė ir D. Vaivada, taip lietuviai jojime pasidalijo 7–9 vietas su vokiečiu Patricku Dogue.

Taigi prieš lemiamą bėgimo ir šaudymo rungtį J. Kinderis su 803 taškais pakilo į šeštąją vietą. D. Vaivada su 781 tašku yra 14-as. Pirmauja britas Jamesas Cookas (840 taškų).

Bėgimo ir šaudymo rungtyje sportininkai startuos atskirai vienas nuo kito. Vienas taškas duoda vienos sekundės pranašumą prieš varžovus, tad J. Kinderis į trasą išbėgs 37 sek. vėliau, nei varžybų lyderis.

Olimpinius kelialapius iškovos pirmi 8 sportininkai. Tiesa, šiuo metu antras žengia pasaulio taurės laimėtojas britas Josephas Choongas. Jeigu jis liks aštuntuke po paskutinės rungties – kelialapį į Tokiją pelnys ir 9-ą vietą užėmęs sportininkas.

ATNAUJINTA 16:50. Dėl stipraus vėjo ir lietaus vakarinės varžybos atidedamos. Tai reiškia, kad LRT.lt transliacija prasidės 21:00 val.

ATNAUJINTA 15:25. Baigėsi fectavimo rungtis, kurią ne itin sėkmingai pradėjęs J. Kinderis antroje pusėje smarkiai pagerino savo poziciją. 20 kovų laimėjęs ir 15 nesėkmių patyręs lietuvis per papildomą raundą įveikė olimpinį čempioną rusą Aleksandrą Lesuną, čeką Janą Kufą ir pelnė 2 papildomus taškus. Lietuvio pergalių seriją nutraukė latvis Pavelas Švecovas.

Po dviejų rungčių su 519 taškų J. Kinderis bendroje įskaitoje pakilo į septintąją vietą.

D. Vaivada laimėjo 19 kovų, pralaimėjo 16, o dar vieną papildomą tašką gavo papildomame fechtavimosi etape. Bendroje įskaitoje po dviejų rungčių jis dalijasi 21–22 vietomis su 497 taškais.

Po dviejų rungčių bendroje įskaitoje pirmauja britas Jamesas Cooke`as (564 taškai).

ATNAUJINTA 12:15: plaukimo rungtyje geriau sekėsi D. Vaivadai, kuris finišavo per 2 min. 5,33 sek. ir užėmęs 12-ą vietą pelnė 300 taškų. J.Kinderis finišavo per 2:06,82 min ir po pirmosios rungties užima 16-ąją vietą.