Sportas

2019.08.10 11:08

Sėkmingai „Sūduvai“ įvarčius kuriantis Švrljuga: tai yra gera galimybė patekti į atkrintamąsias

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.08.10 11:08

Marijampolės „Sūduva“ Europoje iškovoja dar vieną pergalę, dešinio krašto gynėjas Andro Švrljuga atlieka dar vieną rezultatyvų perdavimą – tai tarsi frazė, kurią galima kartoti po praktiškai kiekvienų marijampoliečių rungtynių Europoje. Ne išimtis buvo ir ketvirtadienio dvikova Izraelyje, kur kroatas pergalingose rungtynėse padėjo savo komandai sukurti dar vieną įvartį.

„Na čia pas jus ir šalta“, – išėjęs iš Kauno oro uosto ir pajutęs lietuvišką vėją nusistebėjo A. Švrljuga.

Ir iš tiesų – tai buvo visai kitoks oras, lyginant su tuo, ką sūduviečiai turėjo praeiti rungtynėse ketvirtadienį. Izraelyje temperatūra rungtynių metu ne kartą buvo perkopusi ir 30 laipsnių ribą, o žaidėjai gavo dar vieną rimtą išbandymą.

„Oras tikrai padarė įtaką. Buvo apie 30-33 laipsnius, nesitikėjome, kad bus taip karšta. Pirmas dvidešimt minučių varžovai mus rimtai spaudė, nes nesame pratę prie tokių sąlygų, bet pabaigoje viskas baigėsi gerai“, – portalui LRT.lt pasakojo 33-ejų metų futbolininkas.

Galima pajuokauti, jog karštis labiau išvargino šeimininkus – šie ilgą laiką atrodė vangiai ir, nepaisant turėtos didesnės teritorinės persvaros, rimčiau Ivano Kardumo vartams negrasino.

Vienintelis Izraelio čempionus bent truputį pradžiuginti galėjęs dalykas – rungtynių pabaigoje įmuštas įvartis, palikęs jiems galimybes dar žengti į kitą etapą. Tai puikiai supranta ir A. Švrljuga, sakęs, jog darbas dar nėra padarytas.

„Mums tai buvo puikios rungtynės, manau, kad žaidėme labai gerai, tačiau niekas dar nebaigta, mat tai buvo tik pirmas kėlinys. Manau, kad antros rungtynės bus dar sunkesnės.

Pasakysiu, kad to nusipelnėme, nes gerų rungtynių varžovai nesužaidė dėl mūsų. Mūsų pasirodymas nebuvo tobulas, tačiau buvo labai geras. Natūralu, nes nugalėjome čempionų komandą šalies, kurioje futbolas yra populiariausias sportas“, – teigė gynėjas.

Paklaustas apie tai, kuo „Sūduva“ galbūt nustebino varžovus, A. Švrljuga didesnių sėkmės paslapčių neatskleidė – esą pagrindiniai komandos ginklai visiems yra žinomi.

„Nemanau, kad kažkuo juos nustebinome. Visi turi skautus, agentus, kurie stebi rungtynes, tai manau, jog jie apie mus žinojo viską. Tačiau ir mes patys žinojome, jog mūsų stiprybė yra standartinės padėtys, baudos smūgiai, kampiniai, abu įvarčius įmušėme tokiose situacijose, turėjome ir dar vieną progą“, – pasakojo pašnekovas.

Šį kartą kroatas asistavo antram komandos įvarčiui – sėkmingai pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, o ties pirmuoju virpstu sėkmingai atsidengęs Eligijus Jankauskas vienu lietimu nukreipė kamuolį į tinklą. Paprašytas atsiminti tą epizodą, A. Švrljuga šyptelėjo.

„Visada sulaukiame to paties klausimo. Ne paslaptis, kad ties tuo daug dirbame, tokiose situacijose visi turi būti savo pozicijose, aš turiu atlikti perdavimą į tikslų plotą – nesvarbu, kad žmogus ten bus, jei aš neatliksiu sėkmingo perdavimo“, – aiškino kroatas.

Po kampinio ir Eligijaus Jankausko įvarčio marijampoliečiai dvigubina persvarą prieš Izraelio čempionus!

Jis taip pat teigė, jog nepaisant to, kad persvara šiuo metu yra marijampoliečių pusėje – tikėti galutine pergale dar yra anksti.

„Iš sportinės pusės – taip, manau, jog turime pranašumą savo pusėje, jie turi čia mušti du įvarčius, jei nori patekti toliau, bet manau, kad mes turime į tą mačą žiūrėti kaip į naujas rungtynes ir visai nesvarbu, kaip baigėsi šios.

Turime žaisti savo žaidimą, susikaupti ir atiduoti viską, kas nuo mūsų priklauso, nes tai yra gera galimybė patekti į atkrintamąsias“, – aiškino žaidėjas.

Atsakomąsias rungtynes tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Tel Avivo „Maccabi“ kitą ketvirtadienį nuo 19:55 galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.