Naujienų srautas

Sportas2019.08.10 13:51

Su NBA galiūnais besistumdantis Gebenas: matau pavyzdžius, į kuriuos turiu lygiuotis

Didelė dalis krepšinio bendruomenės supranta, jog didžioji dalis į Kiniją vyksiančių ir šalies garbę FIBA pasaulio taurėje ginsiančių rinktinės krepšininkų jau yra aiškūs ir kova realiai vyksta dėl vieno ar dviejų bilietų į tą laimingąjį lėktuvą. Vienas iš tų, kurie dantimis ir nagais bando kabintis į šią gyvenimo galimybę yra vidurio puolėjas Martinas Gebenas.

Kalbėdami apie M. Gebeno galimybes prasimušti į finalinį dvyliktuką žmonės įprastai pasidalina į dvi stovyklas – vieni sako, jog vidurio puolėjo pozicijoje pakaktų Jono Valančiūno, Domanto Sabonio bei, reikalui esant, ten pastumto Pauliaus Jankūno, kiti, tuo tarpu, yra įsitikinę, jog praėjusį sezoną Utenos „Juventus“ praleidęs M. Gebenas turi būti į čempionatą vykti kaip galima alternatyva dviem rinktinės lyderiams iš NBA.

Kol žmonės diskutuoja, vidurio puolėjas vietą dvyliktuke bando užsitarnauti savo žaidimu. M. Gebenas yra vienas iš tų žaidėjų, kuris rinktinės marškinėlius buvo užsivilkęs ir atrankos varžybose, tačiau patirtis, kurią įgauna grumdamasis su pajėgiausiais šalies žaidėjais, jam yra dar labiau neįkainojama – tai pripažįsta ir pats sportininkas, portalui LRT.lt papasakojęs apie savo įspūdžius rinktinėje, kovą su NBA galiūnais ir taisytinus dalykus.

„Daugiau mažiau tarpusavyje apsipratome. Dar nesame tiek daug laiko kartu, bet viskas juda tinkama linkme, kokybė kasdien gerėja. Treniruotės sunkios, kovoju prieš du NBA žaidėjus, tad tikrai nėra lengva, tikrai geras išbandymas man ir gera proga tobulėti“, – sakė žaidėjas.

Rinktinė kol kas vienerias draugiškas rungtynes pralaimėjo Ispanijai, kitose įrodė savo pranašumą prieš Suomiją, o M. Gebenas jose pasirodė skirtingai. Mače su Ispanija, gavęs nemažai žaidybinio laiko, jis sumetė 9 taškus ir buvo antras rezultatyviausias krepšininkas komandoje, o vėliau vykusioje akistatoje su Suomijos rinktine jo žaidimo laikas buvo apribotas ir pavyko pasižymėti dviem taškais.

Krepšininkas pasakoja, jog, nepaisant skirtingų dvikovų baigčių, žaidybinio broko nėra per daug.

„To broko nėra tiek daug arba jis nėra toks baisus, tiesiog kartais tinkamai ir laiku neišpildome derinių, užlaikome kamuolį ir nesukovojame ten, kur reikia. Visos tos klaidos yra taisytinos ir, manau, išsispręs“, – tikino Utenoje praėjusį sezoną praleidęs krepšininkas.

Jau praėjusį sekmadienį M. Gebenas galėjo atsipūsti kiek lengviau, mat jo pavardės tarp žaidėjų, pirmųjų palikusių rinktinę, nebuvo. Tačiau komandoje nebeliko kitų priekinės linijos žaidėjų, tokių kaip Martynas Echodas ar Gytis Masiulis, prieš kuriuos M. Gebenas savo pranašumą įrodė.

Pats žaidėjas tokį trenerių štabo pasirinkimą grindžia užsitarnautu pasitikėjimu.

„Manau, jog treneriai manimi labiau pasitiki. Galbūt geriau atrodžiau pirmose stovyklose, matyt treneriai kažką matė, jei nusprendė pasilikti ilgiau. Dabar belieka toliau dirbti ir parodyti, kodėl esu vertas to pasitikėjimo“, – ryžto nestokojo žaidėjas.

Paprašytas įvardinti didžiausius skirtumus tarp rinktinės, sutiktos atrankos lange bei rinktinės, pasirengimo stovykloje plušančios šiuo metu, vidurio puolėjas kaip svarbiausią faktorių paminėjo laiką.

„Tuose languose periodas labai trumpas, nėra daug laiko visus pažinti, tad tai neatspindi viso realaus paveikslo, kas yra Lietuvos rinktinė. Dabar tai galiu pamatyti daug geriau tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, tiek su visu trenerių štabu. Tikrai labai gera patirtis ir esu labai laimingas, galėdamas būti čia“, – pasakojo M. Gebenas.

Kaip pats krepšininkas buvo užsiminęs anksčiau, šiemet jam tenka grumtis su rinktinės lyderiais Jonu Valančiūnu ir Domantu Saboniu. Paties M. Gebeno teigimu – treniruotės su tokio lygio krepšininkais gali gerai parodyti vis dar esančius trūkumus.

„Spragų išryškina tikrai daug. Visų pirma – jų fiziškumo lygis yra daug didesnis už bet ką, ką iki šiol teko sutikti LKL, tai tikrai yra kur tobulėti. Galbūt geriau viską įsisavinsiu tada, kai rinktinės vasara man pasibaigs, kada ji bepasibaigtų, tačiau patirtis tikrai gera, bet šioje aikštelėje turiu daugybę pavyzdžių, į ką turiu lygiuotis ir kuria linkme reikėtų tobulėti“, – pagyrų komandos draugams negailėjo M. Gebenas.

Lietuvos krepšinio rinktinė trečias pasirengimo FIBA pasaulio taurei rungtynes žais šeštadienį Belgrade su Serbijos krepšininkais. Su jais pirmadienį Kaune rinktinė susitiks dar sykį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi