Naujienų srautas

Sportas2019.08.09 14:07

Valančiūnas apie žaidimą su Saboniu: vietos baudos aikštelėje dar yra

Pirmuose dviejuose kontroliniuose susitikimuose be savo lyderio Jono Valančiūno žaidusi Lietuvos rinktinės pagaliau sulaukė ir ryškiausios savo žvaigždės. Jis šiame pasirengimo cikle debiutuos kovoje su viena iš būsimos FIBA pasaulio taurės favoričių Serbijos rinktinę.

J. Valančiūnas po treniruotės su komandos kineziterapeutais užtruko kiek ilgiau, tad į „Žalgirio“ areną atvykusiems žiniasklaidos atstovams teko jo palaukti. Teko jo palaukti ir Lietuvos rinktinės sirgaliams, tačiau dabar visos kliūtys – užmarštyje. Visi NBA leidimai sutvarkyti, pats JV veržiasi į aikštę ir nori padėti savo komandos draugams siekti aukščiausių tikslų.

Nestokodamas geros nuotaikos Memfio „Grizzlies“ bokštas papasakojo apie žaidimą su Domantu Saboniu, pasiruošimą bei laukiančią akistatą su Serbija bei jos žvaigžde Nikola Jokičiumi.

– Kokius matote šios Lietuvos komandos didžiausius pliusus?

– Turime įvairių stiprybių. Perimetras, metikai, žaidimas po krepšiu, prasiveržimai. Skirtingi žaidėjai stiprūs skirtinguose aspektuose. Darome viską, kas mums išeina, kas yra patogu. Dar turime laiko, viskas dar tikrai nėra paruošta šimtu procentų, tačiau viskas juda gera linkme ir ruošimės toliau.

– Pačiam bus pirmasis pirmas kontrolinis mačas, kaip jaučiatės prieš jį?

– Jaudinuosi (juokiasi). Tai kontrolinis mačas, pasitikrinimas prieš stiprius varžovus. Jie atrodo gerai tiek aikštelėje, tiek ant popieriaus, tad bus toks vienas rimtesnių mačui. Pamatyti, kas veikia prieš stiprias komandas.

– Treneris minėjo, kad vienas tikslų bus jūsų ir Domanto Sabonio išbandymas viename penkete. Kaip su juo jaučiatės treniruotėse?

– Jaučiamės gerai, vietos dar yra likę. Per kontrolinės rungtynes visada bandome kažką naujo, siekiame kažką atrasti, užtvirtinti. Treneris žino, ką nori padaryti ir manau, kad tai ir darys.

– Ar pačiam patogu žaisti kartu kartu su Domantu viename penkete?

– Patogu, tikrai patogu, jis yra universalus žaidėjas, gali išeiti ir ant tritaškio linijos, tad tikrai nematau jokių problemų.

– Amerikiečių sudėtyje daug permainų, jie pasikvietė ir jūsų komandos draugą Jareną Jacksoną. Gal kažkiek su juo kontaktavote?

– Manau, kad tai tikrai yra pajėgi komanda, visos, kurios į čempionatą, yra pajėgios, nes tai buvo įrodžiusios ir anksčiau. JAV komandoje yra daug lygiaverčių žaidėjų, net jei neatvyksta super žvaigždės yra kitų, kurie gali sužaisti bent jau tokį patį krepšinį.

– Su Nikola Jokičiumi ne kartą esate susitikęs NBA rungtynėse, kokios didžiausios jo stiprybės?

– Aikštelės skaitymas, turi gerą metimą, geras žaidėjas.

– N. Jokičius šiemet pateko į geriausių lygos žaidėjų penketuką. Ar jis jau yra tame lygyje?

– Jei išrinko – vadinasi yra.

– Serbai favoritų sąraše yra tarsi iškart po amerikiečių, ar iš tikro šios dvi komandos ir yra didžiausios favoritės?

– Nematęs dvyliktukų gali daug ką rikiuoti, šnekėti, bet tai reikia įrodyti. Žinoma, tai stipri, pajėgi komanda, daug super žvaigždžių, bet jiems dar reikia daug ką įrodyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi