Sportas

2019.08.09 13:34

Adomaitis apie būsimų varžovų lyderį Jokičių: „Nuggets“ maksimalų kontraktą jam davė ne veltui

Lietuvos rinktinės pasiruošimas FIBA pasaulio taurei įgauna vis didesnį pagreitį. Komanda visą šią savaitę pluša Kaune, kur rengiasi dviem artimiausiems kontroliniams mūšiams su Serbijos nacionaline ekipa.

Panašu, jog būsimas varžovas lietuvių nebaugino – treniruotėje aidėjo skardus juokas, žaidėjai ramiai pokštavo vienas su kitu ir buvo galima suprasti, jog atmosfera rūbinėje šiuo metu yra pozityvi.

Žaidėjai dabar daugiau dirba su kamuoliu, šlifuoja taktinius trenerių sumanymus, o alinančių fizinių jėgų krovimo etapas liko pajūryje.

Apie tai kalbėjo ir nacionalinės komandos treneris Dainius Adomaitis, taip pat papasakojęs apie pirmą kartą kontrolinėse rungtynėse žaisiančio Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio tandemą, būsimų varžovų lyderį ir Pasaulio taurėje laukiančių varžovų netektis.

„Užbaigėme tą užkrovimo etapą, dabar įeisime į tą varžybinį ritmą, kuriame bus daugiau draugiškų rungtynių, nes per septynias dienas sužaisime keturis mačus. Šlifuojame savo žaidimą ir dabar laukiame rungtynių, kad galėtume pažiūrėti kaip tai atrodys aikštelėje“, – kalbėjo Dainius Adomaitis.

– Kokias užduotis savo komandai keliate rungtynėse su serbais? – žurnalistai paklausė rinktinės trenerio.

– Faktas, kad pirma užduotis yra žaidimo modelis su JV ir Domantu Saboniu aikštelėje, kas yra gerai – tą šlifuoti, kas neveikia – priimti kitokius sprendimus ir kitos situacijos. Tai šitame cikle tai buvo pagrindinis toks darbas, ties kuriuo dirbome nemažai.

– Kaip sekasi J. Valančiūnui įsilieti į treniruotes?

– Tikrai gerai. Labiausiai džiugina tai, kad visų kondicija dabar jau yra vienoda, visi tą darbą padaro iki galo, nieko nereikia individualizuoti, svarbiausia, kad nėra traumų ir visi gali treniruotis.

– Galbūt su serbais ir bus geriausia proga išbandyti J. Valančiūno ir D. Sabonio žaidimą kartu?

– Faktas, kad taip. Tam ir priešininkai, nes norime pažiūrėti. Manome, kad stiprus priešininkas parodys tavo klaidas, vietas, kur reikia dirbti žymiai geriau. Tikrai geras priešininkas.

– Kaip treniruotėse jie abu atrodo aikštelėje?

– Gerai. Treniruotėse viskas atrodo gerai, bet faktas, kai jie kartu žaidžia treniruotėse, tas dydis aikštelėje yra kiek kitoks. Bus įdomu su serbais, kurie turi ir Bobaną Marjanovičių, ir Nikola Milutinovą, tad bus įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį.

– Ką apskritai galvojate apie serbų potencialą, galimybes pasaulio čempionate?

– Jei žiūrint vien į sudėtį, tai yra viena talentingiausių komandų. Faktas, kad jau laimėjo nemažai medalių ir yra subrendę galbūt laimėti net ir čempionatą.

– Australai jau paskelbė savo galutinį dvyliktuką, ar nustebino toks ankstyvas nuosprendis?

– Kiekviena komanda, treneris, sprendžia savo problemas ir tą visą pasiruošimą, komandą mato savaip. Kai yra 12 žaidėjų iškart, yra kažkoks komfortas, gali susikaupti ties tais dalykais, ties kuriais reikia dirbti, mažiau kreipti dėmesį į rotacijas ar duoti šansus.

Tačiau tai yra jų sprendimas, mes darome truputį kitaip.

– Kaip reaguojate į Kanados sudėtį? Atrodė, kad žais vieni žaidėjai, dabar labai daug nubyrėjo?

- Atvirai pasakius – negalvojame nieko. Galvojame apie save, žiūrime į save, į tai, ką galime daryti gerai, kad pasiruoštume maksimaliai gerai. Kai ateis laikas – tada ir galvosime.

– Ar į Belgradą vyks visi 15 sąraše dar esančių žaidėjų?

– Taip.

– Kokio žaidimo tikitės iš Nikola Jokičiaus?

– Labai gero. Tai žaidėjas, kuris beveik kiekvienose NBA rungtynėse rinko po trigubą dublį, o ir Denverio „Nuggets“ jam maksimalų kontraktą davė ne už tai, kad tai būtų vidutinis žaidėjas. Tai yra vienas geriausių žaidėjų.