2019.08.08 20:13

Dar arčiau svajonės: susikurtas progas išnaudojusi „Sūduva“ iš Izraelio grįžta su įvarčio persvara

LRT.lt2019.08.08 20:13

Marijampolės „Sūduva“ ir toliau žengia link išsvajotojo Europos turnyrų grupių etapo. Trečiajame Europos lygos atrankos etape Vladimiro Čeburino auklėtiniai išvykoje 2:1 (1:0) nugalėjo Izraelio čempionus Tel Avivo „Maccabi“ futbolininkus ir prieš atsakomąsias rungtynes namuose įgavo pranašumą.

Kaip ir galima buvo tikėtis, šeimininkai dvikovą pradėjo didesniu spaudimu, tačiau iš jo nieko rimtesnio neišpešė ir darbo Ivanui Kardumui nesuteikė.

Tuo tarpu marijampoliečiai puolime įsivažiavo sunkiai ir jų atakos greitai buvo gesinamos, tačiau, nepaisant to, pasižymėjo pirmieji – po iš užribio grąžinto kamuolio Ovidijus Verbickas jį pakėlė į baudos aikštelę, o ten, laimėjęs dvikovą prieš gynėją, tiksliai mušė Semiras Kerla.

Semiro Kerlos tikslus smūgis galva ir įvartis: Tel Avivo „Maccabi“ 0:1 Marijampolės „Sūduva“

Po to Izraelio atstovai bandė didinti apsukas, tačiau iki pertraukos nieko apčiuopiamo nesukūrė.

Antrajame kėlinyje „Maccabi“ vėl bandė užspausti varžovus, tačiau šie sėkmingai gynėsi ir likvidavo šeimininkų išpuolius.

Negana to, pavyko įmušti ir antrą kartą – etatinio „Sūduvos“ „asistento“ Andro Švrljugos pakeltas kampinis surado prie artimojo virpsto laisvą buvusį Eligijų Jankauską, o šis vienu lietimu smūgiu koja pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po kampinio ir Eligijaus Jankausko įvarčio marijampoliečiai dvigubina persvarą prieš Izraelio čempionus!

Tiesa, visai netrukus tas pats E. Jankauskas atsidūrė ant žaliosios vejos ir atrodė, jog puolėjas patyrė sunkią traumą, tačiau rimtų sužeidimų išvengti pavyko.

Likus keliomis minutėms iki dvikovos pabaigos rezultatą sušvelnino Chico Ofoedu, tačiau per likusį laiką „Sūduva“ atsilaikė ir prieš atsakomąją akistatą kitą savaitę turi pranašumą bei du išvykos įvarčius.

Izraeliečių ataka, kuri švelnina rezultatą: Tel Avivo „Maccabi“ 1:2 Marijampolės „Sūduva“

Rungtynės Marijampolėje vyks kitą ketvirtadienį.

Šios poros laimėtojas paskutiniame „play-off“ etape susikaus su viena iš komandų, vis dar rungtyniaujančių Čempionų lygos atrankoje. Tai bus Zagrebo „Dinamo“ arba vengrų „Ferencvaros“ poros pralaimėtojai.

Pirmosios rungtynės Kroatijoje baigėsi lygiosiomis 1:1.

Rungtynių eiga:

84 min. ĮVARTIS. Šeimininkai sumažino atsilikimą, kai iš arti tiksliai mušė Chico Ofoedu.

77 min. ĮVARTIS!!! Andro Švrljuga nuo kampinio gairelės pasiuntė perdavimą, prie artimojo virpsto iššokęs Eligijus Jankauskas stipriu smūgiu antrą kartą baudžia Izraelio čempionus. Svečiai priekyje jau 2:0.

75 min. Netrukus Vladimiras Čeburinas atliko ir antrąją korekciją: Giedrių Matulevičių pakeitė Povilas Leimonas.

70 min. Pirmasis keitimas Marijampolės komandoje. Josipą Tadičių pakeitė Eligijus Jankauskas.

65 min. Geroje pozicijoje atsidūrė Mihretas Topčagičius, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės buvo blokuotas.

60 min. Šeimininkai suklydo savoje aikštės pusėje, tačiau Andro Švrljugos smūgis iš pusiau kampo praskriejo visiškai šalia varžovų vartų.

54 min. „Maccabi“ kelias atakas pabandė užbaigti perdavimais iš kraštų, tačiau didelio pavojaus iš to sukurti nepavyko.

47 min. Šeimininkai po pertraukos startavo aktyviai ir jau pirmas atakas užbaigė smūgiais į vartų pusę.

Po pirmojo kėlinio: „Maccabi“ – „Sūduva“ 0:1

45+1 min. Per pridėtą pirmo kėlinio laiką šeimininkai buvo užkūrę rimtą pirtį ir po sumaišties baudos aikštelėje galėjo pasižymėti, tačiau marijampoliečiai laiku ir sėkmingai išmušė kamuolį toli nuo savų vartų.

37 min. ĮVARTIS!! Ovidijus Verbickas pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o ten, likęs po neseniai kelto kampinio, likęs Semiras Kerla galva griūdamas nukreipė jį į vartus. Marijampoliečiai priekyje 1:0.

33 min. Pirmasis rimtesnis išbandymas Ivanui Kardumui, tačiau su smūgiu iš baudos aikštelės marijampoliečių vartininkas susitvarkė užtikrintai ir sugavo kamuolį.

23 min. Izraelio komanda vis didino spaudimą, jų baudos smūgis pasibaigė kampiniu. Tiesa, nieko apčiuopiamo iš jo išpešti nepavyko.

16 min. Svečiai kiek ilgiau užsibuvo varžovų aikštės pusėje, o šie netrukus nurūko į greitą ataką. Nepaisant to, sūduviečiai su pavojumi susitvarkė ir pasiuntė kamuolį į užribį.

13 min. Marijampoliečių pusprogė. Po baudos smūgio svečiai gavo šansą kelti kampinį, po jo galva į vartų pusę smūgiavo Semiras Kerla.

8 min. Pirmoji rimtesnė Tel Avivo komandos proga, tačiau svečiai bandymą iš baudos aikštelės prieigų blokavo.

3 min. Dvikovos pradžia kol kas rami. Šeimininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau rimtesnio pavojaus nesukūrė.