Sportas

2015.09.08 13:45

J. Kazlauskas: dar nežinau, koks tikrasis šios rinktinės pajėgumas

Autsaideriai ar vidutiniokai formos piką taikosi pasiekti pirmame etape, favoritai – atkrintamosiose varžybose. Sena kaip pasaulis tiesa leidžia atitinkamai planuoti komandų pasirengimą, bet Jonas Kazlauskas kol kas nesako, kuriuo keliu eis Lietuvos krepšinio rinktinė. Traumų išretintą ekipą treneris pirmiausia nori išmėginti draugiškose rungtynėse.

Autsaideriai ar vidutiniokai formos piką taikosi pasiekti pirmame etape, favoritai – atkrintamosiose varžybose. Sena kaip pasaulis tiesa leidžia atitinkamai planuoti komandų pasirengimą, bet Jonas Kazlauskas kol kas nesako, kuriuo keliu eis Lietuvos krepšinio rinktinė. Traumų išretintą ekipą treneris pirmiausia nori išmėginti draugiškose rungtynėse.

Europos vicečempionai nuo pirmadienio kimba į darbą Palangoje – su rinktinės strategu Jonu Kazlausku priešakyje lietuviai pradeda rengtis rugsėjį vyksiančioms žemyno pirmenybėms.

Donato Motiejūno, Martyno Pociaus, Lino Kleizos ir Darjušo Lavrinovičiaus netekusios ir būriu naujokų pasipildžiusios komandos galimybės kol kas kelia klaustukų ir pačiam treneriui.

Tai specialistas pripažino pasiteiravus, ar krūvius prieš Europos pirmenybes planuoja skirstyti taip pat, kaip pernai rengiantis pasaulio čempionatui.

„Visada reikia atsižvelgti į tai, kas žais tavo pogrupyje, kiek tu pats esi pajėgus, ar bijai dėl išėjimo kitą etapą, ar esi ramus.

Aš nežinau. Dabar komandoje yra daug naujų žaidėjų, jaunų veidų. Draugiškos rungtynės parodys, kiek mes esame stiprūs. Vien pagal statusą, esame greta favoritų – jais aš laikau pirmiausia prancūzus ir ispanus. Bet bus matyti. Man labiau norėtųsi į atkrintamąsias varžybas žengti iš stipresnės grupės, nes tuomet būni geriau pasiruošęs lemiamai stadijai, kurioje kiekvienos rungtynės gali būti paskutinės“, – samprotavo J. Kazlauskas.

Į pirmą rinktinės treniruočių stovyklą jis pakvietė 17 žaidėjų, bet pirmadienį susirinko dviem mažiau – trūko anapus Atlanto iki rugpjūčio pradžios individualiai sportuosiančio Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio, pirmadienį vakare grįšiančio iš Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato.

Kada ketina imtis trumpinti kandidatų sąrašą, J. Kazlauskas neatskleidė – anot jo, kol kas žaidėjų nėra per daug, o ir jaunimą jo paties labui norisi bandyti treniruotėse ir kontroliniuose susitikimuose kuo ilgiau.

„Kuo greičiau naujokai pripras prie tokio lygio ir rinktinės, tuo visiems bus geriau, todėl nieko atsisakyti neskubėsiu. Visada sakau, kad optimalus krepšininkų skaičius treniruotėms yra 16. Nepakenks ir dar vienas papildomas, nes nežinai, kada kokia trauma gali pasitaikyti“, – aiškino specialistas.

Pirmą draugišką mačą rinktinė sužais liepos 29 d. Klaipėdoje su Australija. J. Kazlausko nuomone, rungtynės suplanuotos kiek per anksti.

„Mano įsitikinimu, būtų geriau jas žaisti keliomis dienomis vėliau, kad krepšininkai spėtų įgauti geresnę formą. Bet planai taip jau susidėliojo, o sutartis dėl mačo organizavimo buvo pasirašyta iš anksto. Kita vertus, tai bus geras išbandymas jaunesniems žaidėjams arba debiutantams“, – svarstė J. Kazlauskas.

Išbandyti teks ne tik naujokus, bet ir senbuvius, kuriems planuojami neįprasti vaidmenys. Dėl netekčių mažiausią pasirinkimą J. Kazlauskas turi sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, į kurią mėgins stumtelėti Joną Mačiulį arba Mindaugą Kuzminską.

„Pamačiau šiandien sublogusį Joną ir nebežinau, ką daryti, gal reikės primaitinti iki čempionato, – juokėsi treneris. – Žiūrėsime, kaip jaunasis Sabonis pritaps, bet žinant jo amžių ir patirties stygių, tikėtis įspūdingų rezultatų sunku. Vis dėlto vienam Pauliui Jankūnui atlaikyti visą krūvį bus sudėtinga, tad ieškosime sprendimų, sumanymų yra.“