Sportas

2019.08.08 09:15

Sutartomis rungtynėmis įtariami lietuviai – suspenduoti federacijos

LRT.lt2019.08.08 09:15

Antradienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu kiekvienos šalies lygos atstovai pristatė veiklą bei ateities viziją. Vis dėlto, pagrindinis akcentas buvo Italijoje lažybomis apkaltinti krepšininkai Lukas Grabauskas ir Deividas Pogužinskas, praneša krepšinionamai.lt.

Antradienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu kiekvienos lygos atstovai (MKL, Moterų lyga, LSKL, RKL, NKL, LKL, trenerių asociacija, teisėjų asociacija, 3×3 asociacija pristatė paskutinių keturių metų veiklą, ateinančio sezono planuojamą biudžetą bei jo sandarą, trūkumus ir laukiančius iššūkius, privalumus bei pasididžiavimus. Taip pat, ateities viziją – kas planuojama tobulinti ir kaip planuojama tai daryti.

Posėdžio metu taip pat buvo patvirtinti lygų nuostatai bei žaidėjų, rungtyniaujančių dvigubos licencijos pagrindu, registracijos terminai 2019/2020 metų sezone.

Taip pat, birželio mėnesį žiniasklaidoje pasirodžius informacijai dėl galimo L. Grabausko ir D. Pogužinsko manipuliavimo sporto varžybų rezultatais, Lietuvos krepšinio federacija raštu kreipėsi į Italijos krepšinio federaciją bei Tarptautinę krepšinio federaciją (FIBA) dėl informacijos suteikimo.

Rugpjūčio 6 dieną buvo gautas oficialus FIBA raštas dėl sankcijų taikymo šių žaidėjų atžvilgiu. FIBA įpareigojo Lietuvos krepšinio federaciją suspenduoti šiuos krepšininkus dalyvauti visuose Lietuvos krepšinio lygose iki galutinio FIBA sprendimo dėl sankcijų taikymo. Vyksta tyrimas ir šį sprendimą FIBA turėtų pateikti artimiausiu metu.

„Lietuvos krepšinio federacija netoleravo, netoleruoja ir netoleruos veiklos, prieštaraujančios sporto etikai bei manipuliavimo sporto varžybų rezultatais. Kreipėmės į Italijos krepšinio federaciją bei FIBA. Norėjome gauti patvirtintą informaciją apie šią situaciją ir krepšininkų suspendavimo priežastis, o iš FIBA – gauti rekomandacijas dėl tolimesnių veiksmų.

Gavome oficialią informaciją, kad kol FIBA vykdys tyrimą ir priims galutinį sprendimą, turime suspenduoti šiuos krepšininkus ir neregistruoti jų Lietuvos čempionatuose. Vykdysime šį sprendimą ir lauksime galutinės informacijos“, – sakė LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.