Naujienų srautas

Sportas2019.08.07 22:14

Generalinis FIBA sekretorius: atrankos „langų“ sistema yra pasiteisinusi

LRT.lt 2019.08.07 22:14

FIBA generalinis sekretorius Andreas Zaklis prabilo apie kritikuojamą federacijos nustatytą turnyrų modelį. Jo nuomone, „langų“ sistema tinkamai įvykdo savo paskirtį.

Rugpjūčio pabaigoje startuoja FIBA pasaulio taurė, todėl A. Zaklis atsakė į publikai rūpinčius klausimus. Karščiausia tema – ne vieno krepšininko bei klubo netinkama pavadinta atrankos į tarptautinius turnyrus sistema.

Graikas teigia, jog federaciją dabartinė situacija tenkina, o pagrindinė tokios sistemos paskirtis yra įgyvendinama.

„Šie „langai“ turėjo tikslą – grąžinti rinktines į namų arenas, žaisti prieš savus sirgalius ne tik draugiškas, tačiau ir oficialias rungtynes. Mūsų skaičiavimai rodo, kad tai pasiteisino ir kad nacionalinės komandos buvo puikiai sutiktos.

160 susitikimų vyko užpildytose arenose, o tai yra beveik pusė visų organizuotų rungtynių. Savo šansų gavo ir jaunieji krepšininkai. Žinoma, Europoje turėjome kelias problemas, kurias reiktų išspręsti. Dirbsime, kol pasieksime sprendimą, o likusias išvadas darysime po čempionato“, – pasakojo FIBA sekretorius.

Kalbėdamas apie būsimą turnyrą A. Zaklis išreiškė optimizmą, jog čempionatas bus didžiulis pasisekimas.

„Manau, kad turėsime konkurencingą turnyrą. Visi supranta, koks svarbus šis renginys, todėl matysime daug ryškiausių atletų. Taip pat poveikį turės naujoji sistema – nuo pirmosios dienos rezultatai yra dar svarbesni. Suklupimų vertė didesnė ir tai turės įtakos komandų viltims žengti tolyn“, – kalbėjo graikas

Vis dėlto, ne visos žvaigždės parodė norą apsivilkti savo šalies marškinėlius. Net 30 amerikiečių atsisakė atvykti į JAV rinktinės treniruočių stovyklą. Nedalyvaus ir dalis Ispanijos, Australijos bei Kandados krepšininkų, todėl žaidimo lygis gali nebūti toks aukštas, kokio tikimasi.

„Langų“ sistema taip pat turėjo savo bėdų – į turnyrą nepateko aukštu krepšinio lygiu pasižyminčios Kroatijos, Slovėnijos ir Latvijos nacionalinės ekipos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi