Sportas

2015.07.20 12:01

U. Andriukaitytė su I. Zobnina – pirmo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etapo nugalėtojos

BNS 2015.07.20 12:01

Savaitgalį Kaune vykusiame Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio pirmajame etape nugalėtojomis tapo kaunietė Urtė Andriukaitytė su vilniete Irina Zobnina, antrą vietą užėmė kaunietės Viltė Makauskaitė bei Ieva Kazūraitytė, o trečią – praėjusių metų Lietuvos čempionės Karolė Virbickaitė su Vytene Vitkauskaite.

Savaitgalį Kaune vykusiame Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio pirmajame etape nugalėtojomis tapo kaunietė Urtė Andriukaitytė su vilniete Irina Zobnina, antrą vietą užėmė kaunietės Viltė Makauskaitė bei Ieva Kazūraitytė, o trečią – praėjusių metų Lietuvos čempionės Karolė Virbickaitė su Vytene Vitkauskaite.

Moterų poros varžėsi Kaune, naujai įrengtame tinklinio aikštyne Nemuno saloje, šalia „Žalgirio arenos“. Drauge šeštadienį įvyko ir oficialus aikštelių atidarymas, kuriame dalyvavo Kauno miesto savivaldybės bei Lietuvos tinklinio federacijos nariai, savo pasirodymą surengė Lietuvos aerobinės gimnastikos rinktinės narės.

Moterų varžybose dalyvavo 17 komandų, didžioji jų dalis atvyko iš Vilniaus ir Kauno. Atvirasis čempionato etapas sulaukė ir viešnių iš Latvijos – sėkmingai žaidusi jauna latvių Anastasijos Kravčenokos ir Terezos Hrapanės pora sugebėjo nukeliauti iki pusfinalio.

Jau pirmąją čempionato dieną žiūrovai sulaukė dviejų favoritėmis laikytų komandų akistatos. Praėjusių metų Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionės Karolė Virbickaitė ir Vytenė Vitkauskaitė antrame varžybų rate susidūrė su Viltės Makauskaitės ir Ievos Kazūraitytės pora. V. Makauskaitė yra geriausia šio sezono Lietuvos moterų tinklinio čempionato žaidėja bei rezultatyviausia Baltijos moterų lygos puolėja.

Emocingose ir permainingose varžybose nusileisti nenorėjo nė viena komanda – V. Makauskaitės ir I. Kazūraitytės pora demonstravo galingą puolimą, tačiau žiūrovų ovacijas sukeldavo ir stebuklus gynyboje demonstravusi Vytenė Vitkauskaitė. Lietuvos čempionės šį kartą įrodė savo pranašumą 2:1 (27:25, 21:23, 19:17) ir pateko į trečią varžybų ratą.

Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionate varžybos vyksta dviejų minusų sistema, tad pirmąjį pralaimėjimą patyrusios V. Makauskaitė ir I. Kazūraitytė tęsė savo pasirodymą, pakeliui įveikdamos Moniką Mačionytę ir Kotryną Sipko, Viką Daškevičiūtę su Diana Četkauskiene bei Lietuvos jaunių (iki 18 m.) čempiones Agniešką Paškevič ir Jekateriną Kovalskają.

V. Vitkauskaitė ir K. Virbickaitė trečiame rate įveikė Vaivą Mikalkėnaitę su Migle Mazurkevičiūte ir, nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo, pateko tiesiai į pusfinalį. Tačiau jame Lietuvos čempionių vėl laukė V. Makauskaitė ir I. Kazūraitytė, kurios labai norėjo revanšo ir, užtikrintai laimėdamos mačą 2:0 (21:12, 21:19), iškopė į varžybų finalą.

Kitoje pusfinalio dvikovoje U. Andriukaitytė bei I. Zobnina susitiko su latvėmis Anastasija Kravčenoka ir Tereza Hrapane. Šios poros jau buvo susidūrusios antrame rate, tuomet pergalę 2:0 (21:19, 21:12) šventė lietuvės. Pakeliui į pusfinalį U. Andriukaitytė su I. Zobnina taip pat įveikė Ingą Blonskienę su Raminta Vaskelaite bei Agniešką Paškevič su Jekaterina Kovalskaja. Lietuvės ir pusfinalyje įrodė savo pranašumą prieš Latvijos porą, nepalikdamos varžovėms jokių vilčių – 2:0 (21:12, 21:11).

Rungtynėse dėl trečios vietos Karolė Virbickaitė ir Vytenė Vitkauskaitė greitai ir užtikrintai 2:0 (21:10, 21:16) nugalėjo Latvijos atstoves, o didžiajame finale prireikė net 50 minučių nugalėtojoms išaiškinti. Rezultatu 2:1 (21:17, 22:24, 15:11) pergalę išplėšė naujai suburta U. Andriukaitytės ir I. Zobninos komanda.

Praėjusiais metais su Simona Vaičiukynaite žaidusi ir įvairiose tarptautinėse jaunių varžybose dalyvavusi kaunietė U. Andriukaitytė po finalo kalbėjo: „Pirmą vietą čempionate ne tiek, kiek tikėjomės, kiek labai norėjome laimėti. Kiekviena pergalė yra svarbi, ypač tada, kai varžybų nėra daug. Jos padeda patikėti savo jėgomis. Su nauja partnere sekasi neblogai, pavyksta susikalbėti aikštelėje ir už jos ribų, turime išsikėlusios panašius tikslus, todėl kartu ir judame jų link.“

Varžybų prizininkės išsidalijo 1000 EUR vertės prizų fondą, o taip pat ir rėmėjų skirtas dovanas. Antrasis Lietuvos vyrų ir moterų paplūdimio tinklinio čempionatų etapas vyks rugpjūčio 1–2 dienomis Rokiškyje, o finalinis – rugpjūčio 15–16 dienomis Vilniuje, „Credit24“ arenoje.