Naujienų srautas

Sportas2019.08.07 15:40

Lietuvos lengvaatlečiai patikrins jėgas su žvaigždėmis – Norvegijoje vyks Europos komandinis čempionatas

LRT.lt 2019.08.07 15:40

Pasaulio čempionas norvegas Karstenas Warholmas – prieš Roką Pacevičių, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkė vengrė Anita Marton – prieš Ievą Zarankaitę, stipriausia Europos barjerininkė baltarusė Elvira Herman – prieš Gabrielę Čeponytę. Rugpjūčio 9–11 dienomis Sandnese (Norvegija) vyksiančios Europos komandinio čempionato pirmos lygos varžybos Lietuvos lengvaatlečiams suteiks unikalią galimybę išbandyti jėgas su ryškiausiomis planetos lengvosios atletikos žvaigždėmis, praneša lenvoji.lt.

Prieš dvejus metus Tel Avive (Izraelis) kelialapį į aukštesnę lygą išplėšusi Lietuvos komanda pirmos lygos varžybose dalyvaus ketvirtą kartą šalies istorijoje. 2010 metais Vengrijoje mūsiškiai buvo 12-i, 2014-aisiais Estijoje – 10-i, o 2015-aisiais Graikijoje – 11-i.

Vedami ietininkų Edžio Matusevičiaus bei Livetos Jasiūnaitės, lietuviai sieks pagerinti iki šiol užimtas aukščiausias pozicijas, tačiau norint išlikti tarp stipriausių to gali būti maža – dėl besikeičiančio formato vietą pirmoje lygoje išsaugos tik septynios geriausios komandos.

Norvegijoje Lietuvos lengvaatlečiai surems ginklus su Belgijos, Baltarusijos, Vengrijos, Airijos, Olandijos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos bei šeimininkų norvegų ekipomis. Dalyvauti šios lygos čempionate turėjo ir Rusija, tačiau dėl besitęsiančio suspendavimo jų varžybose neišvysime.

„Be abejo, nebus lengva kovoti su šiomis komandomis. Pirmiausia dėl to, kad išlikti pirmoje lygoje bus sudėtinga, nes nuo sekančio Europos komandinio čempionato keičiasi formatas, keičiasi komandų skaičius ir vietoj 12 šalių liks 8. Realiai vertinant, išlikti tarp jų bus labai sudėtinga, – sakė LLAF viceprezidentė Nijolė Medvedeva. – Manau, mūsų tikslas yra, kad visi sportininkai parodytų tokius rezultatus, kokius jie gali, gerai pasirodytų lyderiai, o kovoti turėsime iki galo, iki paskutinės rungties, nes niekada nežinai, kaip seksis kitiems.“

Savo rungtyse pagal sezono rezultatus prie favoritų priskiriami Simas Bertašius (1500 m, 3000 m), Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį), Dovilė Kilty (trišuolis), Ieva Zarankaitė (disko metimas), L. Jasiūnaitė ir E. Matusevičius. Pastarasis sulaukė ir ypatingo organizatorių dėmesio – jis tapo vienu iš dviejų ne Norvegijos lengvaatlečių, pakviestų dalyvauti čempionato išvakarėse vyksiančioje spaudos konferencijoje.

„Edis Matusevičius, Liveta Jasiūnaitė, Dovilė Kilty šiemet demonstruoja labai aukštus rezultatus. Jie gali kovoti su bet kuriais varžovais ir pasiekę artimus savo asmeniniams rekordams rezultatus jie tikrai atsidurtų tarp prizininkų. Šis formatas yra ne visai toks, koks paprastose varžybose, nes yra ribojamas bandymų skaičius, tad kaip kam pasiseks – visi turės vienodas sąlygas“, – lyderius įvardijo N. Medvedeva.

Didžiausiomis Lietuvos komandos netektimis tapo šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir disko metimo planetos bei Europos čempionas Andrius Gudžius. Traumą besigydanti A.Palšytė startų iki pasaulio pirmenybių Dohoje (Kataras) kol kas nėra suplanavusi, tuo tarpu A. Gudžius Europos komandinį čempionatą praleis dėl noro padaryti įdirbį prieš svarbiausius metų startus.

„Andrius paprašė, kad suteiktumėme jam galimybę praleisti šias varžybas, kadangi dėl pėdos operacijos jis nemažą laiko tarpą negalėjo pilnu pajėgumu treniruotis. Dabar sportininkas atlieka pasirengimo etapą pasaulio čempionatui ir tokią galimybę jam suteikėme, kad jis tinkamai pasiruoštų Dohai“, – paaiškino N .Medvedeva.

Lietuvos komandos sudėtis:

Moterys

100 m – Karolina Deliautaitė

200 m – Agnė Šerkšnienė

400 m – Modesta Morauskaitė

800 m – Eglė Balčiūnaitė

1500 m – Monika Elenska

3000 m – Loreta Kančytė

5000 m – Loreta Kančytė

100 m barjerinis bėgimas – Gabrielė Čeponytė

400 m barjerinis bėgimas – Erika Krūminaitė

3000 m kliūtinis bėgimas – Evelina Miltenė

Šuoliai į aukštį – Urtė Baikštytė

Šuoliai su kartimi – Vitalija Dejeva

Šuoliai į tolį – Augustė Regalaitė

Trišuolis – Dovilė Kilty

Rutulio stūmimas – Ieva Zarankaitė

Ieties metimas – Liveta Jasiūnaitė

Disko metimas – Ieva Zarankaitė

Kūjo metimas – Agnė Lukoševičiūtė

4x100 m – K. Deliautaitė, A. Regalaitė, A. Šerkšnienė, Rasa Mažeikaitė, Gunda Jakimavičiūtė

4x400 m – A. Šerkšnienė, M. Morauskaitė, E. Balčiūnaitė, Erika Krūminaitė

Vyrai

100 m – Kostas Skrabulis

200 m – Gediminas Truskauskas

400 m – Rokas Pacevičius

800 m – Benediktas Mickus

1500 m – Simas Bertašius

3000 m – Simas Bertašius

5000 m – Egidijus Adomkaitis

110 m barjerinis bėgimas – Rapolas Saulius

400 m barjerinis bėgimas – Rapolas Saulius/Artūras Janauskas

3000 m kliūtinis bėgimas – Justinas Beržanskis

Šuoliai į aukštį – Adrijus Glebauskas

Šuoliai su kartimi – Osvaldas Gedrimas

Šuoliai į tolį – Marius Vadeikis

Trišuolis – Paulius Svarauskas

Rutulio stūmimas – Šarūnas Banevičius

Ieties metimas – Edis Matusevičius

Disko metimas – Aleksas Abromavičius

Kūjo metimas – Tomas Vasiliauskas

4x100 m – K. Skrabulis, G. Truskauskas, Giedrius Rupeika, Mantas Šeštokas, Valentinas Bukovskis

4x400 m – R. Pacevičius, B. Mickus, Dariušas Drižanovskis, Einius Trumpa, A. Janauskas, V. Bukovskis

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi