Naujienų srautas

Sportas2013.01.24 23:07

„Žalgirį“ pralaimėjimai tik dar labiau motyvuoja

Šalta lietuviška žiema Joanui Plazai kol kas suteikia daugiau nemalonių, nei malonių potyrių. Tačiau šią savaitę Kauno „Žalgirio“ treneris gali džiaugtis bent tuo, kad pagaliau sveiki vieni pagrindinių jo ginklų priekinėje linijoje – broliai Lavrinovičiai.

Šalta lietuviška žiema Joanui Plazai kol kas suteikia daugiau nemalonių, nei malonių potyrių. Tačiau šią savaitę Kauno „Žalgirio“ treneris gali džiaugtis bent tuo, kad pagaliau sveiki vieni pagrindinių jo ginklų priekinėje linijoje – broliai Lavrinovičiai.

Su traumomis kovojantys Lavrinovičiai pastaruosius porą mėnesių negalėjo visaverčiai treniruotis. Daugiau problemų turėjo nugaros skausmus kentęs Darjušas, kuris per paskutines šešerias Eurolygos rungtynes aikštėje pasirodė vos 3 kartus, o per jas vidutiniškai rinko tik po 3 taškus.

Tačiau dabar, panašu, viskas gerai.

„Pirmą kartą per paskutinius du mėnesius Darjušas ir Kšištofas kartu treniravosi daugiau nei dvi dienas, – prieš išvyką į Stambulą džiaugėsi J. Plaza. – Tikimės, kad Turkijoje sužaisime geras rungtynes. Reikia suprasti, kad tai labai svarbus mačas.“

Tris kartus per pirmus keturis „Top 16“ turus pralaimėjęs „Žalgiris“ dar nėra palaidotas, tačiau turi pradėti kapanotis aukštyn. „Anadolu Efes“, būsima „Žalgirio“ varžovė, per pirmus keturis turus iškovojo 3 pergales ir lenkia „Žalgirį“, kuris net dvi nesėkmes patyrė vienu tašku.

„Tie pralaimėjimai tik dar labiau motyvuoja, – teigė Paulius Jankūnas. – Žinome, kad nebegalime pralaimėti. Kiek buvo galima, tiek pralaimėjome. Dabar reikia stengtis laimėti, nes mums tų taškelių gali pritrūkti.“

„Žalgiris“ su „Anadolu Efes“ šį sezoną jau žaidė reguliariajame sezone. Tada abu kartus laimėjo kauniečiai, tačiau dabar, anot J. Plazos, laukia kur kas sudėtingesnis mačas.

„Visi supranta, kad juos nugalėjome du kartus ir dažnai būna, kad po to varžovai su dviguba energija nori revanšuotis, kaip parodė Maskvos CSKA pavyzdys“, – sakė J. Plaza.

Į Stambulą „Žalgiris“ išvyko užsakomuoju reisu iš Vilniaus ankstų ketvirtadienį. Tai antra tokia kelionė „Top 16“ etape – „čarteriu“ „Žalgiris“ vyko ir į pirmąją „Top 16“ dvikovą Atėnuose. Šįkart su komanda keliauja ir apie 80 gerbėjų.

Didžiausias Turkijos miestas „Žalgirį“ pasitiks kitokiu klimatu. Stambule šiuo metu dienomis būna apie 14 laipsnių šilumos. Lietuvoje pastaruoju metu tiek pat temperatūros galima išvysti tik su minuso ženklu.

Temperatūrų pokytis bus malonus visiems, tačiau labiausiai, ko gero, „Žalgirio“ strategui J. Plazai. Ispanas neslepia, kad šalta lietuviška žiema, kai temperatūros krinta net iki 20 laipsnių šalčio, jam yra sudėtinga.

„Kaip žmogui, įpratusiam sausį gyventi bent prie 12 laipsnių šilumos, tai, atvirai pasakius, baisu, – šypsosi „Žalgirio“ strategas. – Vedžiodamas lauke šunį, bandau nenukristi. Nėra įprasta ir vairuoti automobilį ant ledo ar sniego. Vieną dieną pajusti tokį šaltį yra smagu, tačiau kai taip šalta ir tiek sniego kiekvieną dieną… Bet nesiskundžiu, čia atvykau tam, kad išmokčiau kažką naujo apie jūsų gyvenimo būdą ir kultūrą bei tapčiau geresnis treneris.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi