Naujienų srautas

Sportas2019.08.06 14:45

Pirmą kartą po 30 metų Šiaurės Korėja nori futbolo mačą su Pietų Korėja žaisti Pchenjane

LRT.lt 2019.08.06 14:45

Azijoje atrankos į 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą burtai lėmė, kad vienoje grupėje žais Pietų ir Šiaurės Korėjų nacionalinės rinktinės. Šiauriečiai išreiškė norą savo namų mačą organizuoti šalies sostinėje Pchenjane.

Kaip praneša „Reuters“, spalio 15 dieną vyksiantį susitikimą Šiaurės Korėja planuoja organizuoti Pchenjano Kim Il-sungo stadione, kuriame telpa apie 50 tūkst. žiūrovų.

Nuo 1950–1953 m. Korėjos karo abi valstybės techniškai vis dar yra karo stovyje, tačiau pastaraisiais metais būtent sporto srityje rodo daug bendradarbiavimo. 2018 m. per žiemos olimpines žaidynes abi šalys atidarymo ceremonijoje žygiavo po viena vėliava, o moterų ledo ritulio varžybose dalyvavo jungtinė Korėjų komanda.

Be to, šalys išreiškė norą 2033 m. kartu rengti pasaulio moterų futbolo čempionatą.

Paskutinį sykį Šiaurės ir Pietų Korėjų futbolo rinktinės susitiko atrankoje į 2010 m. pasaulio čempionatą, kai susitiko trečiajame ir ketvirtajame atrankos etapuose. Tačiau tada šiauriečiai abi savo namų rungtynes žaidė Kinijos mieste Šanchajuje, o pietiečiai mačus rengė Seule. Tuomet abi rinktinės galiausiai pateko į planetos pirmenybes.

Šiemet komandos varžysis H grupėje kartu su Libano, Turkmėnijos ir Šri Lankos rinktinėmis.

Paskutinį kartą abi rinktinės rungtynes Pchenjane žaidė dar 1990 metais. Tiesa, moterų rinktinės Šiaurės Korėjos sostinėje sužaidė rungtynes 2017-aisiais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi