Sportas

2019.08.06 12:44

Aiškėja tragiškos dviratininko žūties aplinkybės: neišgyveno dėl kritinių traumų

LRT.lt2019.08.06 12:44

Pirmadienį dviračių sporto pasaulį sukrėtusi 22-ejų belgų sportininko Bjorgo Lambrechto žūtis, liudininkų teigimu, paliko ir tam tikrų abejonių – esą specialiosios tarnybos nereagavo pakankamai gerai.

Velodaily.ru rašo, jog liudininkai liko nesupratę specialiųjų tarnybų neefektyvumo – po to, kai sportininkas rėžėsi į betoninį šlaitą, jis kurį laiką tiesiog gulėjo vienas, nes specialistai nežinojo, ką su juo daryti. Esą susidarė vaizdas, jog gelbėtojai pirmą kartą matė taip sužeistą žmogų. Jie ant sužeistojo kaklo net neuždėjo specialaus įtvaro, kuris būtų padėjęs išvengti didesnių sužeidimų.

Lenkijos spauda, savo ruožtu, pridėjo, jog specialistai maždaug valandą bandė sportininką gaivinti vietoje, užuot gabenę jį į ligoninę.

Buvo atskleista ir daugiau detalių apie patį incidentą – dviratininkas vieno posūkio metu kiek palinko į kairę (neatmetamas variantas, jog jo dviratis kabino kito lenktynininko transporto priemonę), krito į griovį ir rėžėsi į žole užžėlusią betoninę konstrukciją, skirtą sulaikyti vandens tekėjimą.

Įvykio liudininkas, vardu Dariuszas, pasakojo, jog dviratininkas leido nežmoniškus garsus.

„Iš namo išbėgau pirmasis, mačiau jo lūžusias rankas, jo kaklas buvo kruvinas. Jis iš pradžių labai garsiai šaukė, tačiau po kiek laiko prarado sąmonę. Matėsi, kaip jis kenčia. Po kiek laiko atvyko gydytojai“, – atsiminė liudininkas.

Kritinės būklės dviratininkas buvo nugabentas į ligoninę, tačiau ten užgeso ant operacinės stalo. Pranešama, jog pagrindinės mirties priežastys – sunkūs sužeidimai pilvo ir krūtinės srityse. Net greitosios automobilyje jis kraujavo iš blužnies ir kepenų. Taip pat pranešama, jog jau gabenant nukentėjusįjį į ligoninę gydytojai turėjo sunkumų su jo gaivinimu, jam buvo sustojusi širdis.

Pranešama, jog kitas lenktynių etapas įvyks, tačiau jis bus sutrumpintas ir neįskaitinis – visi sportininkai distanciją įveiks kartu. Jei „Lotto Saudal“ komandos, kuriai atstovavo B. Lambrechtas, dviratininkai nuspręs etape dalyvauti – jiems bus leista simbolinę finišo liniją kirsti pirmiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt