Sportas

2019.08.06 09:34

Į pirmą stovyklą JAV krepšininkus subūręs Popovichius: man rūpi tie, kurie čia susirinko

LRT.lt2019.08.06 09:34

Pasiruošimą FIBA pasaulio taurės varžyboms pradėjo ir favorite įvardinama JAV rinktinė. Nors komandoje šiemet ir trūksta nemažos dalies pirmo ryškumo žvaigždžių, tačiau ekipos tikslas išlieka vienas – papildyti trofėjų lentyną dar vienu aukščiausios prabos medalių rinkiniu.

Į stovyklą susirinko beveik 30 sportininkų – 15 pagrindinės rinktinės kandidatų bei dar 14 rezervinės komandos krepšininkų – kažkas iš jų gautų progą patekti į pirmą komandą, jei joje dėl vienų ar kitų priežasčių negalėtų rungtyniauti kažkuris krepšininkas.

Kol po riešo operacijos atsigauna Kyle`as Lowry, būtent tokią progą gavo De’Aronas Foxas ir Joe Harrisas.

Pirmai komandai jau nuo 2015-ųjų diriguoja Greggas Popovichius, už antros komandos treniruočių procesą atsakingas Jeffas van Gundy.

Nepaisant ne pačios stipriausios komandos, Greggas Popovichius dėl to per daug nepergyvena.

„Man svarbūs tie vaikinai, kurie yra čia. Mano tikslas yra padaryti šią komandą kaip įmanomą geresnę. Turime suburti grupę vyrukų, kurie galėtų kautis ir nugalėti stipriausias Europos komandas“, – pasakojo G. Popovichius.

Jis taip pat teigė suvokiantis šio turnyro svarbą JAV ir sieksiantis kautis tik dėl aukščiausių tikslų.

„Norime ne tik būti geriausia komanda, kokia tik galime būti, tačiau ir pratęsti sėkmingas šalies krepšinio tradicijas, tinkamai atstovauti savo žmonėms“, – pasakojo komandos vyr. treneris.

Vienas svarbiausių treneriui komandos faktorių – vienybė. Jos, Popovichiaus teigimu, reikėtų semtis iš šią vasarą antrą kartą iš eilės pasaulio čempionėmis tapusių JAV futbolininkių.

„Buvau sužavėtas tuo, ką JAV rinktinė padarė pasaulio čempionate. Man šis sportas vienybę reiškė visada, noriu tai perduoti ir mūsų sirgaliams. Žinau, kad galime nuveikti kažką ypatingo", – minėjo strategas.

Iki starto pasaulio taurėje JAV sužais penkerias draugiškas rungtynes (vienos iš jų bus tarpusavyje). Vėliau seks kova su ispanais, dvi akistatos su Australijos rinktine bei mūšis su Kanados komanda.

FIBA pasaulio taurės E grupėje amerikiečiai žais su Čekijos, Turkijos ir Japonijos krepšininkais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.