Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Buvęs FIFA viceprezidentas kaltės nepripažino, jam paskirtas 10 mln. dolerių užstatas

BNS 2015.09.08 13:45

Buvęs FIFA viceprezidentas Jeffrey Webbas šeštadienį JAV teisme padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą byloje dėl didžiulio masto tarptautinio korupcijos skandalo ir išgirdo sprendimą, kad jis gali būti paleistas už 10 mln. dolerių užstatą.

Buvęs FIFA viceprezidentas Jeffrey Webbas šeštadienį JAV teisme padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą byloje dėl didžiulio masto tarptautinio korupcijos skandalo ir išgirdo sprendimą, kad jis gali būti paleistas už 10 mln. dolerių užstatą.

J. Webbas yra pirmasis buvęs FIFA pareigūnas, pasirodęs federaliniame teisme Niujorke dėl JAV prokurorų vykdomu didelio masto tyrimo, kuris sukrėtė sporto pasaulį.

50-metis J. Webbas, kuris turi Didžiosios Britanijos ir Kaimano Salų pilietybes, atidavė savo pasus FTB ir privalo likti 32 km spinduliu nuo teismo rūmų Brukline.

Jis yra vienintelis iš septynių Ciuriche areštuotų FIFA pareigūnų, neprieštaravęs savo ekstradicijai, ir anksčiau šią savaitę buvo atskraidintas į Jungtines Valstijas, kur gyvena su žmona ir jųdviejų mažamečiu sūnumi.

Jo žmona, gydytoja ir JAV pilietė, jos senelė pensininkė ir kiti jos giminės teisme pasirašė dokumentus dėl J. Webbo užstato. Jo prašymą dėl užstato pasirašys dar šeši Webbų išplėstinės šeimos nariai.

Iš viso 14 atsakovų yra kaltinami per 24 metus prašę ir gavę daugiau kaip 150 mln. dolerių kyšių ir „dėkingumo mokesčių“.

J. Webbas į teismą atėjo su akinamai baltais marškiniais, tamsiai mėlynu kostiumu ir mėlynu kaklaraiščiu. Jis pamojo savo šeimai galerijoje ir, prasidedant 50 minučių trukusiam posėdžiui, paspaudė ranką savo advokatui.

J. Webbas su magistrato teisėja kalbėjo pagarbiai ir autoritetingai, į jos klausimus atsakinėjo „Taip, gerbiamoji teisėja“.

Pabaigoje jis pabučiavo žmoną, apkabino jos tėvus ir senelę, kai jie pasirašė jo užstato dokumentus. Tada J. Webbas buvo vėl suimtas, o jo šeima išvyko be jo, nieko nepakomentavusi.

Kaip nurodo Šveicarijos institucijos, išduotąjį asmenį JAV teisingumo departamentas kaltina paėmus milijonus dolerių kyšių, susijusių su reklamos teisių suteikimu kelioms sporto reklamos bendrovėms.

Jis esą ėmė kyšius, pardavinėdamas teisę reklamuotis per pasaulio futbolo čempionatus, regioninius turnyrus ir čempionatus Šiaurės bei Pietų Amerikoje.

Minėti septyni FIFA pareigūnai, ieškomi JAV prokurorų, buvo suimti per gegužės 27 dieną surengtą reidą viename Ciuricho viešbutyje. Jie kaltinami dalyvavę korupcinėje schemoje, susijusioje su reklamos teisėmis abiejų Amerikos žemynų futbolo turnyruose, kurioje sumokėtų kyšių suma viršija 150 mln. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi