Naujienų srautas

Sportas2019.08.05 12:46

VDU studentai – Europos universitetų trijulių krepšinio čempionai

LRT.lt 2019.08.05 12:46

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai vėl puikiai reprezentuoja Lietuvos – krepšinio šalies – vardą: Aurimas Urbonas, Marijus Užupis, Ignas Labutis ir Tomas Zdanavičius Portugalijoje, Porto mieste, tapo Europos universitetų trijulių (3×3) krepšinio čempionais. Per apdovanojimų ceremoniją skambėjo Lietuvos vardas, rašo lskl.lt.

Lietuvaičiai ne tik džiaugiasi aukso medaliais, bet ir pelnė kelialapį į šių metų lapkričio mėnesį Kinijoje vyksiantį pasaulio studentų trijulių krepšinio čempionatą. Tokius vardinius kelialapius Europos čempionate iškovojo tik dvi komandos – lietuvaičiai ir finale su jais kovoję čempionato šeimininkai Porto technikos universiteto atstovai. VDU krepšininkai finale Portugalus įveikė po nuožmios kovos rezultatu 21:19.

Iš viso čempionate varžėsi 25 komandos, o VDU krepšininkai žygiavo vien pergalėmis – laimėjo penkias pergales grupės varžybose ir keturias pergales atkrintamosiose.

VDU komanda D grupėje tarp šešių komandų užėmė pirmąją vietą ir ketvirtfinalyje susitiko su C grupės trečios vietos komanda – Talino technikos universitetu (Estija). Lietuvaičiai pergalę iškovojo 2 taškų skirtumu – 18:16.

Pusfinalyje Zagrebo universiteto (Kroatija) komanda nukauta net 13 taškų skirtumu – 21:8.

„Per dieną teko žaisti po trejas rungtynes. Finalą žaidėme labai vėlai – bemaž vidurnaktį. Po varžybų nebuvo per daug jėgų ir švęsti bei džiaugtis. Pavakarieniavome ir kritome į lovas ilsėtis“, – LSKL.lt sakė VDU komandos treneris Arūnas Juknevičius.

Anot jo, išties labai džiugu, kad VDU vėl įrodė, esanti stipriausia Europos komanda.

„Tas nuoširdus darbas ir atsidavimas duoda saldžių vaisių. Akimirkos, kai tampi čempionu ir ant kaklo kabina aukso medalius – neapsakomas. Dėl tokių akimirkų išties verta gyventi ir aikštėje atiduoti visą savo širdį“, – kalbėjo Europos studentų čempionai VDU krepšininkai.

Priminsime, kad prieš kelias dienas VDU krepšinio komanda Poznanėje (Lenkija) tapo Europos universitetų krepšinio čempionato bronziniais prizininkais. Kaimyninėje šalyje dalyvavo daugiau kaip 400 dalyvių iš 14 šalių.

„Auksas, iškovotas Portugalijoje, pasaldino pergalę Lenkijoje. Žinoma, norėjome iškovoti auksą ne tik trijulių čempionate, bet ir su didžiąja krepšinio komanda Poznanėje, tačiau tąkart šiek tiek pritrūko sėkmės. Labai džiaugiuosi, kad atsigriebėme Portugalijoje“, – kalbėjo VDU treneris.

Portugalijoje naudingiausiu čempionato žaidėju (MVP) tapo Aurimas Urbonas, o Marijus Užupis dar pademonstravo ir puikias snaiperio savybes – tapo snaiperio konkurso antros vietos laimėtoju.

VDU krepšininkai savo trofėjų kolekcijoje turi daugybę Europos studentų čempionų titulų, praėjusiais metais VDU ekipa taip pat žibėjo ir Kinijoje vykusiame trijulių (3×3) krepšinio čempionate – pasipuošė bronzos medaliais.

„Šiemet norėtųsi planetos pirmenybėse pakilti dar aukščiau. Rudenį matysime, ar mums tai pavyks“, – sakė A. Juknevičius.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) prezidentas Rimantas Cibauskas džiaugiasi, kad VDU komanda puikiai reprezentuoja LSKL vardą ir organizuoja VDU krepšininkų sutiktuves Vilniaus oro uoste. Europos čempionų lėktuvas Vilniaus oro uoste nusileis jau šiandien 23.40 val. Krepšininkus planuojama pasitikti su ąžuolo vainikais, vėliavomis ir kitomis staigmenomis.

„Didžiuojuosi VDU krepšininkų valia, charakteriu ir užsispyrimu. Jų atsidavimas krepšinio aikštelėje – tikrai pastebimas ir vertinamas. Sportininkai, kurie sugeba būti lyderiais yra puikūs pavyzdžiai mums visiems. Mane žavi studentų jaunatviškas užsispyrimas, per kraštus plūstanti energija bei nuoširdūs tikslų siekimai“, – teigė R. Cibauskas.

– VDU dar kartą įrodė, kad mūsų šalies krepšinio mokykla – viena geriausių, o žaidėjų kovingumas ir atsidavimas kelia itin malonias emocijas ir net širdies virpulį. Šie vyrai dėl savo šalies garbės visada atiduoda savo širdis. Nuoširdus jiems ačiū”, – žodžiu sveikindamas VDU komandą sakė LSKL prezidentas R. Cibauskas.

LSKL prezidentas klaipėdietis R. Cibauskas šiandien atvyks į Vilnių, čempionams paspaus rankas bei pažers staigmenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi