Sportas

2019.08.05 12:26

Jasikonis priartėjo prie 5-osios vietos pasaulio motokroso čempionate

LRT.lt2019.08.05 12:26

Savaitgalį įvyko 14-asis Pasaulio motokroso čempionato etapas Lommel trasoje. Smėlėta ir techniškai sudėtinga Belgijos trasa yra palanki Lietuvos motokroso talentui Arminui Jasikoniui. Lietuvis gyvena labai netoli šios trasos ir dažnai joje treniruojasi. Taip pat jo atstovaujamos komandos Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing bazė yra įsikūrusi šalia Lommel trasos. Visgi savaitgalį Arminui fortūna nebuvo linkusi šypsotis, rašoma pranešime spaudai.

Šeštadienis prasidėjo pakiliai, kuomet treniruotėse 22-jų metų lietuvis vieną po kito rodė geriausius trasos įveikimo ratus ir prie jo pavardės rezultatuose visąlaik puikavosi skaičius „1“. Kvalifikacijoje Arminas pirmas rinkosi starto vietą, bet startas pavyko vidutiniškai. Nepaisant to, anykštėnas ilgą laiką buvo greičiausias sportininkas trasoje ir startavęs 12-as, vieną po kito lenkė konkurentus trasoje. Pakilti iki pirmojo trejetuko tiesiog pritrūko laiko – A. Jasikonis finišavo 6-toje vietoje, nuo 3-ios vietos atsilikęs vos 3-imis sekundėmis. Kvalifikacijoje nugalėjo puikią formą visą savaitgalį demonstravęs Maxas Anstie, antras liko Timas Gajseris, o trejetuką užbaigė Romainas Febvre. Latvis Pauls Jonass finišą pasiekė 14-oje vietoje, estas Tanelas Leokas – 16-oje.

Sekmadienio važiavai lietuviui ir vėl klostėsi permainingai – pirmojo važiavimo metu Arminas griuvo iškart po starto, tad teko susikaupti ir iš rikiuotės pabaigos stengtis atsikovoti kuo daugiau pozicijų. Jau po pirmo rato A. Jasikonis važiavo 16-as. Jaunuolis iš Lietuvos pademonstravo stiprų savo charakterį bei didelį užsispyrimą – po aštuonių ratų jis jau buvo prasibrovęs į pirmąjį dešimtuką ir važiavo 8-oje pozicijoje. Deja, priekyje buvę sportininkai per tą laiką, kol Arminui teko kapanotis iš rikiuotės uodegos, nutolo nebepavejamai. Lietuvis taip ir finišavo 8-oje vietoje. Važiavime nugalėjo R. Febvre, antras liko T. Gajseris, o trečią vietą užėmė Glennas Coldenhoffas.

Antrasis važiavimas mūsų tautiečiui prasidėjo kur kas geriau – startavęs 8-as, lietuvis greitai prisivijo 5-toje vietoje važiavusį G. Coldenhoffą ir ilgai su juo varžėsi. Lietuvis ir vėl kurį laiką rodė geriausią ratų įveikimo laiką trasoje ir važiavo kartu su lyderiais. Vienu metu buo 3-ios vietos A. Jasikonį skyrė vos 1,5 sekundės. Deja, paskutiniame rate dėl nedidelės klaidos posūkyje Arminas griuvo ir prarado labai daug brangaus laiko bei užleido pozicijas savo konkurentams finišuodamas 6-oje vietoje. Važiavimą laimėjo M. Anstie, antras liko T. Gajseris, o trečia vieta atiteko G. Coldenhoffui.

Susumavus rezultatus su 28-iais taškais Arminas Jasikonis užėmė 6-ą vietą Belgijos etape ir išlieka 6-as bendroje Pasaulio motokroso čempionato įskaitoje. Nuo 5-oje vietoje esančio daugkartinio Pasaulio čempiono Antonio Cairoli lietuvį skiria vos 3-ys taškai. Belgijos etape nugalėjo čempionato lyderis ir, panašu, kad būsimasis šių metų čempionas T. Gajseris. Antras liko R. Febvre, trečias – G. Coldenhoffas. Latvis P. Jonass užėmė 8-tą vietą, o estas T. Leokas – 15-tą.

Lietuvis po etapo neslėpė nusivylimo rezultatu:

„Galėjo būti žymiai geriau... Viso savaitgalio metu galėjau važiuoti greitai, labai greitai. Rato įveikimo laikai niekuo nenusileido lyderiams. Trasą puikiai žinau, čia daug treniruojamės, komanda etapui buvo pasiruošusi idealiai. Bet yra kaip yra. Sėkmė šiemet man nenori nusišypsoti. Griuvau pirmame važiavime po starto, teko lenkti daug lėtesnių sportininkų. Antras važiavimas klostėsi jau kiek geriau, mačiau trečioje vietoje važiavusį G. Coldenhoffą ir iki jo trūko labai nedaug. Kokios 1-1,5 sekundės, tačiau paskutiniame rate prisivijus ratu lėtesnį sportininką teko važiuoti ta pačia trajektorija ir smarkiai sulėtinti tempą, kas lėmė, kad griuvau ir praradau porą pozicijų. Nieko nepadarysi, iš viso šito galiu tik pasiimti maksimumą ir judėti į priekį“, – kalbėjo lenktynininkas.

Dabar sportininkai turės dviejų savaičių pertrauką ir kitas Pasaulio motokroso čempionato etapas vyks rugpjūčio 17-18-ą dienomis Italijoje

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt