Sportas

2019.08.05 11:33

Pamatykite: po įvarčio JAV futbolo lygoje amerikietis pasiuntė žinutę šalies Kongresui

LRT.lt2019.08.05 11:33

Praėjusią naktį vykusiose JAV aukščiausios futbolo lygos (MLS) rungtynėse tarp Filadelfijos „Union“ ir Vašingtono „DC United“ pirmosios komandos kapitonas Alejandro Bedoya pasižymėjo neįprastu, tačiau daug palaikymo viešojoje erdvėje susilaukusiu poelgiu.

Rungtynes 5:1 laimėjo Filadelfijos futbolininkai, tačiau be rezultato žiūrovams įsiminė ir kitas įdomus įvykis.

Jau trečiąją rungtynių minutę Filadelfijos komandą į priekį išvedė jos kapitonas Alejandro Bedoya, o įvartį paminėti jis nusprendė pribėgdamas prie vieno iš greta aikštės buvusių mikrofonų ir pasiųsdamas žinutę JAV Kongresui.

„Ei, Kongrese, darykite kažką. Stabdykite tuos ginkluotus nusikaltimus. Pirmyn!”, – sušuko žaidėjas.

Šia žinute jis apeliavo į dvejas masines šaudynes praėjusį savaitgalį JAV Ohajo ir Teksaso valstijose per dvi paras, kurių metų žuvo 29 žmonės.

20 žmonių žuvo šauliui pradėjus šaudyti prekybos centre Ohajo valstijoje, dar 9 aukų pareikalavo po kelių valandų įvykęs ginkluotas išpuolis viename iš naktinių klubų Teksase.

Pats futbolininkas užaugo Floridoje, Parklando mieste, kuriame net 17 moksleivių žuvo per išpuolį 2018-aisiais metais.

Po rungtynių A. Bedoya minėjo, jog negali tiesiog matyti tokius atvejus ir niekaip į juos nereaguoti.

„Pamatyti, kaip tai nutinka vėl – tai absurdiška. Nesėdėsiu ramiai į tai nereaguodamas. Be to, kad esu futbolininkas, aš, visų pirma, esu žmogus. Aš turiu vaikų ir tikrai negaliu būti vienintelis, kuris taip jaučiasi. Kažkas turi būti daroma, atrodo, kad prieš šią problemą visi esame sustingę“, – kalbėjo futbolininkas.