Naujienų srautas

Sportas2019.08.05 09:41

Rasizmo skandalas Rusijoje: „Zenit“ sirgaliai smerkia klubo vadovybę už juodaodžio žaidėjo įsigijimą

LRT.lt 2019.08.05 09:41

Nors brazilų krašto puolėjas Malcolmas tik praėjusią savaitę paliko „Barcelona“ ekipą ir persikėlė į Sankt Peterburgo „Zenit“, jau dabar tampa akivaizdu, jog sirgalių numylėtiniu jis nebus – klubo sirgaliai pasižymėjo dar vienu rasizmo protrūkiu ir viešai pasmerkė klubo vadovybę už juodaodžio žaidėjo įsigijimą.

Rusijos „Premier“ lygos rungtynėse su „Krasnodar“ vienuolike Sankt Peterburgo ekipos fanai iškabino didžiulį plakatą, ant kurio puikavosi sarkastiškas rusiškas užrašas „Vadovybe, ačiū jums už tradicijų išsaugojimą“, atvirai apeliuojantis į tai, jog sirgaliai nėra patenkinti juodaodžių futbolininkų buvimu komandoje.

Rungtynėse tuo metu žaidė ir kitas juodaodis ekipos brazilas Douglasas Santosas.

„Zenit“ sirgalių klubas jau anksčiau yra pasidalinęs atviru laišku, kuriuo skatina vadovybę „laikytis tradicijų“ ir „neįsigyti juodaodžių žaidėjų“.

„Mes nesame rasistai, tačiau juodaodžių žaidėjų nebuvimas komandoje mums yra svarbi tradicija, pabrėžianti klubo tapatybę ir niekas daugiau. Mes, kaip vienas šiauriausiai esančių Europos miestų, niekada nebuvome tampriai susijęs su Afrikos, Pietų Amerikos ar Australijos žemynais, – rašoma laiške.

Neturime visiškai nieko prieš tiek šių, tiek kitų žemynų gyventojus, tačiau tik norime, jog mūsų komandoje rungtyniautų artimi „Zenit“ klubui žaidėjai. Susidaro toks įspūdis, jog juodaodžiai mums yra grūdami tarsi per prievartą, o tai sukelia tik pasipriešinimą. Leiskite mums būti tuo, kas mes iš tikrųjų esame. Norime išsaugoti savo identitetą ir netapti eiline vidutine Europos komanda, kurioje didžiąją dalį sudėties sudarytų legionieriai iš kitų šalių".

Taip pat negalime ignoruoti ir Rusijos čempionato specifikos. Mūsų šalyje žaidžiamas kietas, stiprus futbolas, prie kurio prisitaikyti gali ne visi. Galima pridėti, jog didelė čempionato dalis yra sužaidžiama sunkiomis oro sąlygomis, o tokiomis aplinkybėmis techniškiems žaidėjams iš šiltų šalių yra sunku parodyti savo talentą“.

Tai – toli gražu ne pirmas rasizmo sporte skandalas Rusijoje. Paskutinis ryškus atvejis buvo užfiksuotas praėjusiais metais, kai, likus vos mėnesiui iki šioje šalyje vykusio pasaulio futbolo čempionato, rasistiškai buvo užgaulioti draugiškas rungtynes ten žaidę Prancūzijos futbolininkai.

Rusijos futbolo federacija tada buvo nubausta 22 tūkstančių svarų bauda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi