Naujienų srautas

Sportas2019.08.04 21:55

Už kovingumą vyrus gyręs Adomaitis: kokybės dar mums trūksta, bet tai – normalu

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.08.04 21:55

Lietuvos krepšinio rinktinė sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes Lietuvoje ir iškovojo pirmąją pergalę, kai Klaipėdoje įveikė Suomiją. Po mačo komandos treneris Dainius Adomaitis atsisveikino su trimis kandidatais bei gyrė savo krepšininkus už norą ir kovingumą.

„Noro tikrai daug, pastangų labai daug – čia geriausiai dalykas šiai dienai. Gynyboje dar yra bėdų – prie keitimosi ginamaisiais, kur norėjome keisti ir kur nenorėjome – buvo klaidų. Bet tai yra normalu. Puolime irgi buvo klaidų situacijose, kai galime lengvai įmesti taškus. Kokybės mums dar trūksta – ne visada geras išpildymas, truputį perskubame, neišlaukiame, kažką pamirštame, kažkur pavėluojame. Bet tai dabar yra normalu“, – sakė Dainius Adomaitis.

Iškart po mačo pranešta, kad rinktinė atsisveikino su Martynu Echodu, Gyčiu Masiuliu ir Adu Juškevičiumi.

„Treneriams šie sprendimai yra bjauriausi ir sunkiausi, nes į rinktinę atvykę visi dirba puikiai, pastangos maksimalios ir galime tik padėkoti. Bet žiūrime į bendra paveikslą, ką norime turėti, kai prisijungė Domas ir JV“, – trumpai savo sprendimą pakomentavo D. Adomaitis.

Gerų nacionalinės rinktinės trenerio žodžių po mačo sulaukė Arnas Butkevičius ir Rokas Giedraitis. Pirmąjį treneris gyrė už savo rolės išpildymą, antrąjį – už universalumą.

„Norime turėti išreikštą snaiperį, tikrą metiką – Rokas toks yra. Norint žaisti dviem dideliais su Domu ir Jonu, reikia tokio žaidėjo kaip Rokas, kuris gali žaisti per dvi pozicijas.

Arnas irgi puikiai pasirodė. Labai svarbu, kad rolės žaidėjai, kurie į aikštę išeina trumpam laikui, įneštų indėlį ir padėtų pakeisti žaidimą – tiek puolime, tiek gynyboje, – ten, kur komandai labiausiai reikia. Arnas kol kas dvejose rungtynėse puikiai atliko savo rolę“, – kalbėjo D. Adomaitis.

Treneris įvertino ir tik ką prie komandos prisijungusio Domanto Sabonio žaidimą: „Šiose rungtynėse norėjome, kad jis žaistų penktoje pozicijoje. Norėjome pamatyti įvairias situacijas. Jis turėjo tik vieną treniruotę. Buvo vėlavimo arba broko perdavimuose. Kažkas buvo daroma per vėlai, kažkas pastatydavo blogą užtvarą. Turime laiko tai taisyti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi