Naujienų srautas

Sportas2019.08.04 10:13

Rokas Baciuška, debiutavęs Kanadoje, parodė geriausią savo sezono rezultatą

LRT.lt 2019.08.04 10:13

Pirmas kartas Pasaulio ralio-kroso čempionato Kanados etape lietuviui Rokui Baciuškai buvo sėkmingas. Laisvosiose treniruotėse bei pirmojoje kvalifikacijoje lietuvis važiavęs nedrąsiai, antrojoje kvalifikacijoje pademonstravo geriausią savo sezono rezultatą, rašoma pranešime spaudai.

Šeštadienį Kanadoje, mažo miestelio „Trois de Rivieres“ trasoje startavo septintasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas. Jame pirmą kartą debiutavo ir Lietuvai atstovaujantis „GCK Academy“ komandos jauniausias lenktynininkas, lietuvis Rokas Baciuška. Jaunam talentui iš Lietuvos antruoju važiavimu kvalifikacijoje pavyko parodyti geriausią savo sezono rezultatą.

Jei po pirmosios kvalifikacijos lietuvis neslėpė apmaudo dėl gautos baudos, tai po antrosios kvalifikacijos – R. Baciuška galėjo ramiai atsikvėpti, kad sėkmingai įgyvendino sau keltus uždavinius.

„Pirmojoje kvalifikacijoje gauta bauda – sumaišė visas kortas. Tačiau antrojoje kvalifikacijoje pasiektas rezultatas leido susigrąžinti prarastas pozicijas. Pavyko pademonstruoti geriausią šio sezono rezultatą. Tačiau atspalaiduoti dar per anksti, nes ryt laukia atkakli kova. Taip, šios dienos planą galiausiai pavyko įgyvendinti, tačiau ryt pradėsime viską iš naujo“, - sakė R. Baciuška po dviejų kvalifikacinių važiavimų.

Sekundžių karas Pasaulio ralio-kroso čempionato septintajame etape prasidėjo nuo pat pirmųjų važiavimų ne tik lietuviui Rokui Baciuškai, bet ir kitiems likusiems 15 konkurentams.

Pirmojoje kvalifikacijoje pergale džiaugėsi Andreasas Bakerudas, o tuo tarpu Pasaulio ralio–kroso čempionato lyderiai broliai Hansenai turėjo tenkintis tik penkta ir dešimta vietomis. O mūsų tautietį, atsovaujančiam „GCK Academy“ komandai, Roką Baciušką gauta 5 s bauda iš dešimtos vietos nubloškė į 15-ąją vietą.

Tačiau kiek kitaip lietuviui viskas klostėsi antrajame kvalifikaciniame važiavime. Čia sportininkas, vairuodamas „Renault Megane“, pademonstravo geriausią savo sezono rezultatą. Savo važiavime R. Baciuška buvo pirmas, o bendroje įskaitoje antrojoje kvalifikacijoje jis buvo trečias. Bendrai susumavus pirmosiosios ir antrosios kvalifikacijos rezultatus, lietuvis džiaugėsi aukšta 9-a vieta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi