Sportas

2019.08.03 11:51

Po pralaimėjimo Ispanijoje rinktinė nesijaudina: svarbu išanalizuoti ir nebekartoti klaidų

LRT.lt2019.08.03 11:51

Lietuvos rinktinė pasiruošimo cikle startavo pralaimėjimu 70:78 Ispanijos rinktinei, tačiau komandos atstovai po dvikovos per daug neliūdėjo ir teigė, jog rezultatas tokiose rungtynėse nėra esminis rezultatas.

Vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis pabrėžė, jog jo komandai nepavyko išvengti klaidų.

„Pirmos rungtynės – daug energijos, daug noro, bet daug klaidų. Ką ir akcentavome prieš susitikimą žaidėjams, kad negalime daryti klaidų, nes varžovai baus mus pelnydami lengvus taškus – taip ir atsitiko antrajame ketvirtyje. Svarbūs buvo ir antro šanso taškai. Buvo tikrai nemažai gerų momentų, ypač gynyboje antroje pusėje, kuomet išlaikėme drausmę. Visgi to padaryti nepavyko per visas 40 minučių. Šioje pasiruošimo stadijoje toks bangavimas yra normalu, o svarbiausia – išanalizuoti ir nebekartoti klaidų“, – teigė D. Adomaitis.

Komanda rungtynėse vertėsi be savo bokštų iš NBA Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio, o ispanai tuo naudojosi ir atakavo lietuvius būtent zonose arčiau krepšio. Tai išskyrė ir D. Adomaitis.

„Kartais buvo sunku. Ypač jie pamatė Martyną Echodą ir Gytį Masiulį, tai stengėsi labai aiškiai žaisti per priekinę liniją. Tačiau to labai ir neakcentavome, nes žinome, kad čia turėsime JV ir Domą. Daugiau žiūrėjome kitus dalykus“, – aiškino strategas.

Jis taip pat patikino, jog dar nežino, kurie krepšininkai nebus registruojami sekmadienio rungtynėms Klaipėdoje su Suomija.

Po ilgos pertraukos rungtynes žaidęs Jonas Mačiulis sakė, jog komandos dar yra ieškojimų kelyje ir rezultato taip pat nesureikšmino.

„Tiek ispanai, tiek mes dar nebuvome stipriausios sudėties. Aišku, visas varžybas norėtųsi laimėti, bet buvo daug eksperimentų, keitimų ir derinių, kuriuos treneriai norėjo išbandyti. Žinoma, yra dalykų, kurie privalo būti išpildyti prie bet kurių situacijų – tai atkovoti kamuoliai po savo krepšiu ir geresnė gynyba“, – aiškino rinktinės senbuvis.

Ilgai buvo neaišku, ar veteranas spės atsigauti iki stovyklos pradžios, tačiau dabar jis pats tikina besijaučiantis puikiai ir galintis sportuoti pilna jėga.

„Man viskas gerai – tiek treniruotėse, tiek ir visur kitur. Nežinau kaip atrodo iš šono, bet jausmas tikrai geras vėl išbėgti į aikštelę ir žaisti – su šypsena veide dėstė Mačiulis.

Artimiausias rinktinės testas – sekmadienio rungtynės Klaipėdoje su Suomijos rinktine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.