Naujienų srautas

Sportas2019.08.03 10:46

Rokas Baciuška tęsia savo pasirodymą Pasaulio ralio-kroso čempionate

LRT.lt 2019.08.03 10:46

Šį savaitgalį Kanadoje tęsiasi Pasaulio ralio-kroso čempionato pirmenybės. Septintasis čempionato etapas vyks Kanados rytuose esančiame uostamiestyje – netoli Kvebeko miesto, nedideliame Trois Rivieres miestelyje, viduje NASCAR lenktynių trasos įrengtoje ralio-kroso trasoje. Šiame „WorldRX“ etape pasirodys ir vienintelis lietuvis lenktynininkas Rokas Baciuška, dalyvaujantis planetos pirmenybėse, informuojama pranešime spaudai.

Iš Tauragės kilęs devyniolikos metų sportininkas pasiruošimą septintajam „WorldRX“ etapui tęsė tik nuvykęs į Kanadą. Čia lietuviui „GCK Academy“ komanda surengė automobilio „Renault Megane“ starto testus profesionalioje drago trasoje.

„Testai buvo skirti startams. Pagrindinis jų tikslas – labiau priprasti prie automobilio. Reikėjo viską tiksliai atidirbti, kad varžybų metu viskas vyktų automatiškai“, - sakė jauniausias „GCK Academy“ komandos narys R. Baciuška.

Šeštadienį ir sekmadienį vyksiančiose lenktynėse dalyvaus nemažas „WorldRX“ dalyvių būrys. Net 16 sportininkų varžysis dėl greičiausiųjų titulų „Supercar“ klasėje. Rokui Baciuškai tai bus debiutas Kanados „Trois-Rivieres“ trasoje. Kiti klasės dalyviai yra važiavę bent po vieną kartą.

Nepaisant to, kad lietuviui teks pirmą kartą važiuoti „Grand Prix de Trois-Rivieres“ trasoje, šiam savaitgaliui R. Baciuška turi užsibrėžęs aukštus tikslus.

„Kanados trasa yra tokia, kuri neatleis klaidų. Ji turi labai daug sudėtingų posūkių. Daugelis jų – „akli“, dėlto bus itin svarbu pravažiuoti tiksliai, nedarant klaidų. Taip pat šioje trasoje – visur yra betoniniai atitvarai. Tad jei truputį paslysi, galėsi pasakyti ‚viso gero“, – sakė „GCK Academy“ komandai atstovausiantis lietuvis. – Man tai bus pirmasis kartas šioje trasoje, tačiau šiam lenktyniniam savaitgaliui esu užsibrėžęs nedaryti klaidų ir parodyti geriausią rezultatą tarp savo komandos narių“.

Penktadienį Kvebeko mieste tvyrojo aukšta temperatūra. Termometro stulpelis rodė net 30 laispnių Celsijaus, o trasos temperatūra siekė net apie 40 laipsnių. Tačiau šeštadienį pirmosios kvalifikacijos metu prognozuojama, kad dalyvius gali pasitikti lietus. Tad lenktyninis ralio-kroso savaitgalis laukia įdomus ir sunku prognozuoti, kam seksis geriausiai.

Šiuo metu Pasaulio ralio-kroso čempionato turinyrinėje lentelėje po penkių etapų pirmojoje vietoje su 131 taškų kraičiu yra švedas Kevinas Hansenas, o už jo, tik šešiais taškais atsilikęs, brolis Timmas Hansenas. Trečia pozicija džiaugiasi norvegas Andreasas Bakkerudas, turėdamas 109 taškus savo sąskaitoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi