2019.08.02 22:21

Pirmasis blynas prisvilo: lietuviai išvykoje neprilygo Ispanijos rinktinei

LRT.lt2019.08.02 22:21

Lietuvos rinktinė pirmosiose pasiruošimo FIBA pasaulio taurei ciklo rungtynėse Pamplonoje davė rimtą kovą Ispanijos krepšininkams, tačiau pergalės pasiekti nepavyko. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai varžovams nusileido 70:78 (18:17, 15:23, 19:20, 18:18).

Lietuvos krepšininkai rungtynėse startavo pozityviai ir kelis laikus turėjo persvarą, tačiau ispanai liko čia pat ir laukė savo šansų.

Tų šansų jie sulaukė antrojo kėlinuko antroje pusėje – tada lietuviai beveik keturias minutes negalėjo pelnyti taškų, šeimininkai tuo naudojosi ir pabėgo.

Ispanai 5-10 taškų pranašumą išlaikė iki pat paskutinio ketvirčio pabaigos, o jame į paskutinį šturmą bandę kilti lietuviai tai darė nesėkmingai ir buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

D. Adomaičio auklėtiniai turėjo rimtų bėdų dviejose svarbiausiose zonose – įžaidėjo grandyje tiek Lukas Lekavičius, tiek Žygimantas Janavičius nesugebėjo sustabdyti dominavusio Ricky Rubio, o jaunuosius Martiną Gebeną ir Martyną Echodą nuolat terorizavo Willy Hernangomezas. Būtent pastarieji du krepšininkai svečiams ir pridarė daugiausiai problemų.

Lietuvos rinktinė rungtynėse vertėsi be penkių pajėgių krepšininkų – Lietuvoje liko Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir Renaldas Seibutis.

Ispanai nusprendė akistatai neregistruoti dviejų savo komandos senbuvių – Rudy Fernandezo ir NBA čempiono Marco Gasolio.

Kitas rungtynes lietuviai žais jau šį sekmadienį – Klaipėdoje jų lauks Suomijos rinktinės iššūkis.

Lietuva: Lukas Lekavičius 10 (3 rez. perdav., 5/5 dvitaškiai, 4 pražang.), Martinas Gebenas 9 (2 atk. kam., 3/3 dvitaškiai, 3/3 baudos), Mindaugas Kuzminskas (5 atk kam., 4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), Rokas Giedraitis (3 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (5 atk. kam.) po 8, Jonas Mačiulis 6 (13 min., 4 atk. kam., 2/3 tritaškiai), Marius Grigonis 5, Martynas Echodas 4, Eimantas Bendžius 3, Žygimantas Janavičius, Edgaras Ulanovas ir Gytis Masiulis po 2 taškus. Adas Juškevičius taškų nesurinko.

Ispanija: Willy Hernangomezas 23 (9 atk. kam., +27 naud. bal.), Ricky Rubio 21 (4 išprov. pražang., 3 per. kam., +30 naud. bal.), Ilimane Diopas 8 (7 atk. kam.), Juancho Hernangomezas ir Sergio Llullas (3 rez. perdav.) po 5, Javieras Beiranas, Pierre‘as Oriola (4 atk. kam.) ir Quino Colomas po 3, Pau Ribasas 2, Victoras Claveras 1 taškas.

Rungtynių eiga:

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos iškart apsikeitė tiksliomis atakomis (54:62). Rokas Giedraitis pataikė tritaškį, tačiau netrukus ispanai vėl spurtavo ir ispanai vėl pabėgo dviženkle persvara (67:57). Ispanai ir toliau varžovų arti neprisileido bei išlaikė persvarą (71:62). Paskutiniame kėlinyje aikštelėje pasirodęs Arnas Butkevičius rezultatyviai užbaigė kelias atakas, tačiau šeimininkai vis tiek liko priekyje (76:68). Rungtynių pabaigoje lietuviai dar bandė priartėti, tačiau to padaryti nepavyko ir buvo patirta pirmoji nesėkmė.

Po trečiojo kėlinio: Ispanija – Lietuva 60:52

Po pertraukos pirmus lietuvių taškus pelnė Žygimantas Janavičius, tačiau netrukus ispanai atsakė tuo pačiu (35:42). Komandos netrukus apsikeitė tritaškiais, tačiau tai padėjo priekyje likti ispanams (46:38). Ricky Rubio toliau kėlė sunkumus Lietuvos įžaidėjams, o ispanai toliau išlaikė persvarą (50:41). Keturiais taškais iš eilės blykstelėjo Lukas Lekavičius ir lietuviai sumažino deficitą (45:50). Šeimininkų aukštaūgiai lietuviams ir toliau kėlė problemas ir padėjo saviškiams išlaikyti iniciatyvą (58:49). Paskutines atakas abi komandos užbaigė tiksliai: lietuvių gretose po greitos atakos pasižymėjo Mindaugas Kuzminskas, tačiau metimu su sirena atsakė Willy Hernangomezas ir po trijų kėlinių Ispanija buvo priekyje 60:52.

Po antrojo kėlinio: Ispanija – Lietuva 40:33

Antrą kėlinį metimu nuo lentos pradėjo Marius Grigonis (20:17). Netrukus komandos vėl keitėsi tiksliomis atakomis, o ispanai atsilikimą sumažino iki minimumo (22:21). Ispanai trumpam buvo išsiveržę į priekį, tačiau M. Grigonis tikslia bauda rezultatą išlygino (23:23). Kėliniui artėjant prie pusiaukėlės šeimininkai vėl susigrąžino pranašumą (28:25). Netrukus ispanai pridėjo dar vieną tritaškį ir nutolo rekordine 7 taškų persvara (32:25). Ispanai ir toliau nemažino apsukų ir jų persvara netrukus perkopė dviženklę ribą (36:25). Rokas Giedraitis pataikė baudą ir pridėjo tritaškį, o lietuvių deficitas siekė 10 taškų (28:38). Kėlinį lietuvių gretose penkiais taškais paeiliui užbaigė M. Gebenas ir į didžiąją pertrauką lietuviai išėjo atsilikdami 33:40.

Po pirmojo kėlinio: Ispanija – Lietuva 17:18

Taškų sąskaitą rungtynėse atidarė Ricky Rubio, čia pat pasižymėjo ir Willy Hernangomezas, o ispanai atitrūko 4:0. Kiek vėliau tritaškiais apsikeitė R. Rubio ir Jonas Mačiulis, o priekyje liko šeimininkai (7:5). Kėliniui įpusėjus ispanai ir toliau pirmavo (10:7). Kiek vėliau lietuviams po J. Mačiulio tritaškio pavyko rezultatą išlyginti (12:12). Martynas Echodas dėjimu nenusileidęs ant žemės taškais pavertė Žygimanto Janavičiaus perdavimą ir lietuviai buvo priekyje 16:15. Paskutinę kėlinio minutę dvi baudas realizavo Martinas Gebenas ir po pirmųjų dešimties minučių mūsiškai buvo priekyje 18:17.

Abiems komandoms tai buvo pirmasis kontrolinis testas pasiruošimo cikle.