Naujienų srautas

Sportas2019.08.02 17:55

„Romaniacs“ ralyje lietuviai išlaiko aukštas pozicijas

LRT.lt 2019.08.02 17:55

Po dar vieno sunkiausio pasaulyje Enduro motociklų ralio „Romaniacs“ etapo lietuviai nežymiai smuktelėjo žemyn bendroje įskaitoje. Šeštadienį laukia paskutinė diena, kurios metu paaiškės galutinės sportininkų pozicijos. Mindaugas Daugėla išlieka „Bronze“ klasės dešimtuke, o Tadas Barkus tarp 40 greičiausių, skelbiama pranešime spaudai.

Šiandien „Bronze“ klasės dalyviai įveikė 132 km. ilgio trasą, kurios 30 km. buvo pravažiavimas. Lengvas startas, po kurio sekė dideli pakilimai – nuo slėnių iki kalnų viršūnių. Po serviso punkto laukė techniškesnis maršrutas.

Priešpaskutiniame etape M. Daugėla finišavo po 5 val. 41 min. 7 sek., užėmė 12-ą vietą ir etapo nugalėtojui pralaimėjo kiek mažiau nei 20 min. Bendroje įskaitoje jis smuktelėjo į 10-ą vietą iš 9-os. Tadas Barkus finišą pasiekė per 6 val. 11 min. 3 sek. Jis etape buvo 46-as. Bendroje įskaitoje iš 32-os vietos nusileista į 36-ą.

Etapą laimėjo Ericas Slominskis iš JAV, kuris trasoje užgaišo 5 val. 23 min. 49 sek.

Trečiasis lietuvis, dalyvaujantis ralyje, Mykolas Paulavičius „Silver“ klasėje ketvirtadienį buvo 89-as, o šiuo metu dar yra 143 km. šiandienos distancijoje.

Ratlankių daužymo diena ir „streikavusi“ navigacija

Mindaugas po finišo akcentavo, kad fiziškai darosi sunku. Ralis reikalauja daug energijos, kuri po truputį senka. Tačiau dieną vertino teigiamai.

„Šiandien geriau, nesutikau balos be dugno kaip vakar. Trasa buvo sausa, lijo tik paskutines 5 minutes. Etapą pavadinčiau – ratlankių daužymo diena. Pradžioje buvo vien akmenys. Vienu metu gailėjausi, kad neužsidėjau naujų padangų, bet vėliau prasidėjo atkarpos, kur naudotos padangos tinkamesnės, tad pralenkiau nemažai konkurentų“, – įspūdžiais iš karto po finišo dalinosi M. Daugėla.

Tuo metu Tadas susidūrė su organizatorių navigacinės įrangos, kurią privalomai naudoja sportininkai, gedimais. „Pradžioje sekėsi prastai, nes navigacija nedirbo tinkamai. Reikėjo arba važiuoti „aklai“ arba paskui kurį nors dalyvį. Praradau nemažai laiko klaidžiodamas. Prieš serviso zoną navigacija pradėjo veikti tinkamai. Būtų buvus gera diena, jei ne ta navigacija, bet nebuvo blogai“, – sakė kiek vėliau finišavęs ir labiau sulytas T. Barkus.

Prieš skelbdami oficialius etapo rezultatus teisėjai gali pakoreguoti dalyvių pozicijas kompensuodami priverstinai sugaištą laiką ar pritaikydami baudas. Ar teisėjai kompensuos dalį laiko dėl navigacijos sutrikimų bus žinoma vėlai vakare.

Paskutiniame etape – legendinis finišas ir vietų dalybos

Šeštadienį laukia paskutinis etapas, po kurio paaiškės galutinės vietos bendroje įskaitoje. M. Daugėla nuo 7-oje vietoje esančio sportininko atsilieka 3 minutėmis. Nuo artimiausio persekiojo skiria 10 min. T. Barkaus situacija kiek sudėtingesnė. Iki artimiausio varžovo – 6 min. tuo metu ant kulnų lipa mažiau nei minute atsiliekantis sportininkas.

Paskutinė „Romaniacs“ diena – etapas pavadinimu „Sibiu“. Bendras įkalnių pakilimas trasoje bus didesnis nei 10 tūkst. m. įskaitant ir legendines lenktynių vietas, tokias kaip „juodoji mamba“, „vienos dienos kalva“ ir „Otomanas“. Lenktynių finišas numatytas ant žymiosios Gusterita kalvos, į kurią dar reiks lenktynininkams ir užsiropšti, o ant jos ir bus apdovanoti geriausieji.

Apie „Romaniacs“

„Red Bull Romaniacs“ ralis Rumunijoje startavo 2004 m. Laikui bėgant jis tapo sunkiausiu Enduro motociklų raliu pasaulyje. Dalyviai turi ne tik pademonstruoti išskirtinius motociklo valdymo, orientavimosi aplinkoje, GPS prietaisų naudojimo įgūdžius bet ir fizinę ištvermę. Lenktynininkai per dieną įveikia vidutiniškai apie 100-200 km., o trasoje tenka praleisti 6-8 valandas, sudeginama apie 6000 kcal.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi