Sportas

2019.08.01 20:17

Antroji bekelės ralio „Romaniacs“ diena – su nuotykiais

LRT.lt2019.08.01 20:17

Rumunijoje besitęsiančiame sunkiausiame pasaulyje Enduro motociklų ralyje „Romaniacs“ ir toliau visus organizatorių iššūkius įveikia Lietuvos atstovai. Antrąją bekelės dieną Mindaugas Daugėla finišavo 13-as bei pagerino savo poziciją bendroje įskaitoje. Tadas Barkus finišavo 57-as ir dalį pozicijų prarado, informuojama pranešime spaudai.

Pakoreguoti pirmos dienos rezultatai

Teisėjų sprendimu, vakar dienos rezultatai buvo pakoreguoti, nes dalis sportininkų viršijo greitį specialiose apribojimų zonose ir gavo baudos minučių. Tai lėmė šiandienos starto pozicijas. Prieš startą M. Daugėla „Bronze“ klasėje buvo klasifikuojamas 11-as, Tadas Barkus 27-as, o „Silver“ klasėje važiuojantis Mykolas Paulavičius – 79-as. Pustrečios minutės nuobaudas gavo ir dalį trečiadienį iškovotų pozicijų prarado Mindaugas ir Mykolas. Tadas nuobaudų išvengė.

Dviejų skirtingų dalių etapas

Pirmieji sportininkai šiandien startavo dar neprašvitus saulei. Abu „Tema Transaulita“ nariai išskyrė, kad pirmoji distancijos pusė buvo gerokai sunkesnė. Ten prarasta daugiausiai laiko.

„Pradžioje buvau greitas, lenkiau konkurentus, bet tuomet pradėjo lyti. Šiandien dominavusios stačios nuokalnės pasidarė labai slidžios. Teko pagriuvinėti ir prarasti laiko. Konkurentai taip pat gaišo laiką. O vėliau be incidentų, eilinė „Romaniacs“ bekelės diena“, – įspūdžiais pasidalino T. Barkus.

Paklaustas apie dienos etapą, M. Daugėla jį įvardino trumpai – „su nuotykiais“. Nepaisant nuotykių, pasiektas aukštas rezultatas.

„Pradžioje buvau atsargesnis, o vėliau atradau savo ritmą. Buvo begalė balų, bet viena – be dugno. Įvažiavau, molis įsiurbė motociklą, negalėjau nieko padaryti. Dalis konkurentų pralenkė, kol sustojo Rusijos sportininkas ir padėjo ištempti motociklą. Ant motociklo ir manęs nebuvo švarios vietos, serviso zonoje keičiau rūbus. Antroje dalyje viskas buvo lengviau“, – etapo įspūdžiais dalinosi M. Daugėla.

„Bronze“ klasėje etapą laimėjo Jeanas Michel-Vigandas iš Prancūzijos, kuris 118 km. distanciją įveikė per 4 val. 29 min. 58 sek. M. Daugėla trasoje sugaišo 4 val. 50 min. ir 5 sek.. T. Barkus finišą pasiekė po 5 val. 23 min. 40 sek. Bendroje įskaitoje M. Daugėla užima 9-ą poziciją (+33 min ir 40 sek.), o T. Barkus yra 33-as (+1 val. 14 min. 9 sek.). Oficialūs etapo rezultatai, kurie gali koreguoti bendrą įskaitą, bus žinomi vėlai vakare.

Vėliau startavęs „Silver“ klasėje važiuojantis M. Paulavičius šiuo metu dar distancijoje.

Penktadienį – nežinomybė net varžybų senbuviams

Priešpaskutinė varžybų diena pavadinta Valakijos – istorinio ir geografinio regiono Rumunijoje vardu. Tarp Dunojaus ir Karpatų esančioje teritorijoje organizatoriai rado labai neblogų bekelės ralio prieskonių. Žadama, kad bus iškeptas lenktynių patiekalas, kuris bus neragautas net ir šio ralio vilkams. „Red Bull Romaniacs“ dar niekada nevyko šioje teritorijoje.

Apie „Romaniacs“

„Red Bull Romaniacs“ ralis Rumunijoje startavo 2004 m. Laikui bėgant jis tapo sunkiausiu Enduro motociklų raliu pasaulyje. Dalyviai turi ne tik pademonstruoti išskirtinius motociklo valdymo, orientavimosi aplinkoje, GPS prietaisų naudojimo įgūdžius bet ir fizinę ištvermę. Lenktynininkai per dieną įveikia vidutiniškai apie 100-200 km., o trasoje tenka praleisti 6-8 valandas, sudeginama apie 6000 kcal.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.