Sportas

2015.07.17 14:42

Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė dalyvaus Europos čempionate

ELTA2015.07.17 14:42

Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė antrą kartą istorijoje ir pirmą sykį nuo 2007 metų dalyvaus Europos čempionate. Liepos 19–26 dienomis lietuviai varžysis Vilniuje vyksiančiame Europos pirmenybių IV diviziono turnyre.

Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė antrą kartą istorijoje ir pirmą sykį nuo 2007 metų dalyvaus Europos čempionate. Liepos 19–26 dienomis lietuviai varžysis Vilniuje vyksiančiame Europos pirmenybių IV diviziono turnyre.

Dėl dviejų kelialapių į III divizioną Vilniuje grumsis aštuonios rinktinės, pirmajame etape suskirstytos į dvi grupes. A grupėje rungtyniaus Danijos, Norvegijos, Slovakijos ir Vengrijos ekipos, B grupėje – Lietuvos, Kipro, Maltos ir Suomijos.

Po dvi abiejų grupių geriausias komandas pateks į pusfinalį, o abi finalininkės pelnys kelialapius į aukštesnįjį divizioną.

Pirmąsias rungtynes lietuviai žais sekmadienį su Maltos ekipa, kurią Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Romualdas Chmeliauskas laiko stipriausia varžove.

„Lietuvos, Kipro ir Suomijos rinktinės yra visiškai mėgėjiškos, Maltos ekipą galėčiau pavadinti pusiau mėgėjiška. Čempionų taurės turnyre prieš metus žaidėme su Maltos antrąja ekipa ir sunkiai, bet vis dėlto nugalėjome („Floriana Young Stars“ – Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ 2:3). Manau, Maltos rinktinė bus stipriausia mūsų varžovė grupėje. Kipro klubai nedalyvauja Europos taurių turnyruose, bet visada žaidžia rinktinė. Vis dėlto manau, kad ši ekipa mums įveikiama. Suomius pažįstame, jų klubai taurių turnyruose mūsų tikrai nebaugina, tačiau tai nereiškia, kad žaidžiant su jais nereikės stengtis“, – varžovus analizavo Lietuvos rinktinės strategas, pareiškęs, kad komandos tikslas – patekti į pusfinalį.

Lietuvos rinktinės pasirengimas Europos čempionatui nebuvo itin ilgas, bet treneriui tai nekelia blogų minčių.

„Mūsų federacija šiais metais į Europos čempionatus turėjo išvežti keturias rinktines. Tai jau yra dideli pinigai. Žinome, kad pinigų nėra daug, sunku su jais išsiversti, tad čia negali kažko ir reikalauti. Visi žaidėjai turi darbus, tad kai reikia išvažiuoti, pasiima atostogas ir galime dirbti. O kai žaidžiame namie, atostogų imti nesinori, todėl reikia visiems daug derintis. Taip sekmadienį neturėsime mūsų gynybos ramščio Alberto Kušlevičiaus, kuris dėl darbo galės prisijungti tik pirmadienį“, – tvirtino R. Chmeliauskas.

2007 metais lietuviai taip pat žaidė IV divizione, o turnyras vyko Slovėnijos Predanovičių mieste. Tuomet lietuviai 3:1 įveikė suomius, sužaidė lygiosiomis 2:2 su slovėnais, 2:1 įveikė slovakus, bet pusfinalyje po pratęsimo 2:3 nusileido turkams. Per rungtynes dėl trečiosios vietos mūsiškius 6:1 nugalėjo serbai.

Pasirodymas pasaulio lygos atrankos I etape Čekijoje prieš metus buvo gana skausmingas - dideliais skirtumais pralaimėta Ukrainos (2:10), Čekijos (0:11), Slovakijos (1:5) ir Baltarusijos (0:5) rinktinėms.

„Pasaulio lygoje buvome įmesti į mėsmalę. Teko žaisti su daug aukštesnio lygio komandomis, todėl buvo labai sunku. Dabar turėtų būti geriau, nes susidursime su panašaus lygio ekipomis. Bent jau reitingai taip leidžia spėti“, – sakė R. Chmeliauskas.