Sportas

2019.08.01 13:15

Adomaitis apie uždavinius rungtynėse su ispanais: bandysime išsireikalauti žaidimo kokybės

LRT.lt2019.08.01 13:15

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį iš Palangos oro uosto pakels sparnus į Ispaniją, kur Pamplonos mieste penktadienio vakarą sužais pirmąsias kontrolines rungtynes su vietos ispanų rinktine.

Ketvirtadienio rytą surengę treniruotę Lietuvo vyrų krepšinio rinktinės kandidatai šlifavo žaidimą prieš laukiančią kelionę.

Jau yra aišku, jog su rinktine į Ispaniją neskris NBA žaidėjai – Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Rungtynėse Pamplonoje neišvysime ir kitų patyrusių kandidatų – Manto Kalniečio, Pauliaus Jankūno ir Renaldo Seibučio. Šie krepšininkai sportuos pagal individualią programą Palangoje.

Prieš kelionę į Ispaniją kartu su žurnalistais apie būsimą dvikovą bei tęsiamą pasiruošimą pasaulio krepšinio taurės turnyrui Kinijoje mintimis dalinosi vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

„Vyrai prie rinktinės prisijungė gerai pasiruošę. Mūsų dėmesys buvo skiriamas fiziniam pasirengimui ir darbui treniruočių salėje. Šią savaitę daugiau dirbome krepšinio salėje, tačiau labiau akcentavome fizinį pasirengimą“, – aiškino specialistas.

– Suprantame, kodėl su Ispanijoje nežais Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas. Kodėl nerungtyniaus ir M. Kalnietis, P. Jankūnas ir R. Seibutis?

– Tai yra patyrę žaidėjai. Kitas dalykas, jie dar turi šiek tiek padirbėti pagal individualų planą.

– Treniruotėje pasigedome Jono Valančiūno? Kur yra jis šiuo metu?

– Jis dar nėra susitvarkęs visų draudimo formalumų.

– Kokią sportinę formą treniruotėse demonstravo Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas?

– Visąlaik žaidėjai dirbo pagal individualią programą. Jonas atliko puikų darbą dirbdamas individualiai.

– Kokie bus didžiausi uždaviniai rungtynėse su ispanais?

– Bandysime išsireikalauti didesnės kokybės žaidėjų veiksmuose. Faktas, kad pirmose treniruotėse po fizinio pasirengimo buvo daug noro ir energijos, bet mažai kokybės. Turime šlifuoti derinius, gerinti kokybę ir tarpusavio supratimą.

– Ką labiausiai norėsite patikrinti rungtynėse su ispanais?

– Norime duoti šansą visiems žaidėjams, kurie yra pakviesti į stovyklą. Žinome, ko tikėtis iš veteranų, tačiau yra krepšininkų, kurie turėjo gerus sezonus ir norime jiems suteikti šansus.

– Kaip vertinate kelių lyderių netukusios Ispanijos rinktinės šansus pasaulio taurės turnyre?

– Kaip visada – ispanai bus vieni favoritų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.