Sportas

2019.08.01 10:06

CSKA užkirto kelią Strelniekui sezono metu prisijungti prie Latvijos rinktinės

LRT.lt2019.08.01 10:06

Latvijos krepšinio rinktinė, kitų metų rudenį pradėsianti kovą dėl patekimo į 2021 m. Europos čempionatą, turės verstis be vieno pagrindinių gynėjų – Janio Strelnieko. Apie tai naujasis Maskvos CSKA įžaidėjas pats papasakojo kalbėdamas laidoje apie sportą „Sporta Mikrofons“ („Sporto mikrofonas“ – LRT.lt).

Dar šių metų vasario mėnesį J. Strelniekas patyrė kairės kojos draumą žaisdamas Latvijos rinktinėje pasaulio taurės turnyro atrankos turnyro rungtynėse su Juodkalnijos krepšininkais. Iš rikiuotės tuometinis Pirėjo „Olympiakos“ žaidėjas iškrito visam likusiam Eurolygos reguliariajam sezonui.

Maskvos CSKA klubas iškart uždraudė Latvijos krepšininkui sezono metu prisijungti prie nacionalinės komandos, kuri kitų metų vasarį pradės kovą dėl patekimo į 2021 m. Europos čempionatą.

„Dėl vasario mėnesį patirtos traumos CSKA nenori manęs išleisti žaisti už nacionalinę rinktinę, – pasakojo J. Strelniekas. – Jie iškart įspėjo, kad apie tai net nesvajočiau, ir nenori, jog žaisčiau už rinktinę. Esant tokiai situacijai, atsivers proga jauniems žaidėjams, už kuriuos mes laikysime kumščius.“

J. Strelnieko manymu ir kiti Eurolygoje rungtyniausiantys Latvijos krepšininkai, pavydžiui, Jannis Timma ir Dairis Bertanis (abu Maskvos srities „Chimki“) taip pat negalės prisijungti prie nacionalinės rinktinės.

Po vasario mėnesį įvykusios latvio traumos „Olympiakos“ vyriausiasis treneris Davidas Blattas kritikavo FIBA atrankos langų sistemą, o su pačiu latviu nebendravo.

„D. Blattas su manimi nesikalbėjo kokias tris savaites – nei „laba diena“, nei „viso gero“. Santykiai tarp mūsų tapo įdomūs. Nieko keisto, jog jis nebenorėjo matyti manęs Pirėjuje kitame sezone“, – pasakojo įžaidėjas.

Iki traumos Eurolygos reguliariajame sezone J. Strelniekas spėjo sužaisti 20 rungtynių Eurolygoje, per kurias vidutiniškai rinkdavo po 8,8 taško ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.