Naujienų srautas

Sportas2015.07.17 11:44

D. Butvilas: ralyje Estijoje laukia žvėriška konkurencija

LRT.lt 2015.07.17 11:44

Greičiausias Lietuvos ralio lenktynininkas Dominykas Butvilas testų metu jau išbandė „Subaru Impreza STI“ estiškuose žvyriniuose keliuose prieš šį savaitgalį šioje šalyje įvyksiantį Europos ralio čempionato etapą „Auto24 Rally Estonia“. Sportininko teigimu, laukia itin sunki ir techniška kova, rašoma pranešime spaudai.

Greičiausias Lietuvos ralio lenktynininkas Dominykas Butvilas testų metu jau išbandė „Subaru Impreza STI“ estiškuose žvyriniuose keliuose prieš šį savaitgalį šioje šalyje įvyksiantį Europos ralio čempionato etapą „Auto24 Rally Estonia“. Sportininko teigimu, laukia itin sunki ir techniška kova, rašoma pranešime spaudai.

„Keliai čia greiti ir techniški, todėl nesistebiu, kodėl ši šalis turi tiek daug pretendentų į nugalėtojus – visi jie tikrai turi kur treniruotis. Tai bus jau antras ralis ant žvyro su „Subaru Poland Rally Team“ komanda. Po sėkmingo pasirodymo Azoruose Portugalijos ERC etape visi nusiteikę optimistiškai, tačiau šio ralio specifika kiek kitokia, o ir konkurencija bus „žvėriška“. Beveik visi konkurentai – itin greiti jaunuoliai, kurie yra ne tik techniški, vairuoja naujausius automobilius, bet ir yra ypatingai motyvuoti gerai pasirodyti prieš viso pasaulio publiką. Žinoma, mes irgi galime su jais kovoti – jaučiuosi pasiruošęs lenktynėms. Naujas šturmanas ekipaže nepalengvina padėties, tačiau po treniruočių jau vienas prie kito pripratome ir papildomų sunkumų tai sukelti neturėtų. Automobilis funkcionuoja be priekaištų, ir tikiuosi tą patį pasakyti finiše,“ – teigia Lietuvos daugkartinis ralio čempionas ir Lenkijos ralio vicečempionas D. Butvilas.

Greičiausioje ERC klasėje varžysis net penkių Estijos lenktynininkų pilotuojami ekipažai, o D. Butvilo ERC2 klasėje varžysis 3 estiški ekipažai. Beje, verta paminėti, kad šiame ralyje, ERC2 klasėje su „Mitsubishi Lancer EVO X“ startuos itin pajėgus Alexey Lukyanuk, kuris iki šiol varžėsi greičiausioje ERC klasėje ir vairavo modernų Ford Fiesta R5. Tačiau šiam lenktynininkui dėl finansinių sumetimų teko persėsti į mažiau kainuojantį ralio bolidą.

Dominykas Butvilas šiuo metu ERC2 įskaitoje užima trečiąją vietą.

„Dabar svarbiausia sėkmingai baigti varžybas ir iškovoti trūkstamus taškus. Pagrindiniai mano konkurentai dalyvavo didesniame skaičiuje varžybų, o galutinėje lentelėje sumuojami 7 geriausių etapų rezultatai, todėl negaliu daryti klaidų. Jeigu viskas klostysis gerai, kitas mūsų startas po Estijos numatomas rugpjūčio gale „Barum“ ralyje Čekijoje. Ten laukia asfaltas – priešinga specifika, tačiau man neblogai pažįstama iš Lenkijos ralio čempionato, kur varžėmės išskirtinai tik ant asfalto dangos.

„Barum Czech Rally Zlin“ bei „auto24 Rally Estonia“ yra bene gausiausi ir didžiausią dalyvių skaičių pritraukiantys raliai čempionate, todėl ant nugalėtojų pakilos juose itin ankšta. Tuo geriau mums“, – optimizmo nestokojo D. Butvilas, kuris vienintelis ERC2 klasėje startuoja su „Subaru Impreza“ automobiliu, kai visi kiti dalyviai į startą stos su „Mitsubishi Lancer Evo“ automobiliais.

Tačiau, anot sportininko, dabar tikrai negalima sakyti, kad vieni ar kiti turės pranašumų. Jo teigimu, viskas pasimatys po pirmųjų greičio ruožų – kas ir kaip pasiruošė šiam raliui: „Esu vienintelis startuojantis su „Subaru“ automobiliu. Ar tai privalumas, galėsiu pasakyti po pirmosios ralio dienos, kada pamatysiu greičio ruožus ir konkurentų greitį. Faktas, kad automobiliai skirtingi, tačiau juos vairuoja žmonės.“

D. Butvilas prieš Estijos ralį šio sezono Europos ralio čempionato bendroje įskaitoje užima 3-ąją poziciją ERC2 klasės įskaitoje. „Subaru Poland Rally Team“ pilotas paskutiniame dalyvautame etape Portugalijoje nugalėjo savo klasėje aplenkdamas visus konkurentus.

Dominykas Butvilas, 2012 ir 2013 metais iškovojęs Lietuvos ralio čempiono titulus, 2014 metais tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos istorijoje lenktynininku pasirašiusiu sutartį su profesionalia užsienio komanda. D. Butvilas kartu su „Subaru Poland Rally Team“ 2014 metais iškovojo Lenkijos vicečempiono titulą.

Dominyko Butvilo testiniai važiavimai video medžiagoje: https://www.youtube.com/watch?v=RnaFuigA0ac

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi