2019.07.31 21:02

Vos pergalės iš rankų nepaleidę Lietuvos aštuoniolikmečiai palaužė serbus

LRT.lt2019.07.31 21:02

Lietuvos jaunių (U18) krepšinio rinktinė trečiadienį Europos čempionate iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 56:54 (20:16, 16:11, 12:2, 8:25 ) įveikė Serbijos atstovus ir gavo kelialapį į turnyro ketvirtfinalį.

Nors mūsų tautiečiai pirmieji atidarė savo taškų sąskaitą, netrukus varžovai surengė 10:0 atkarpą ir išsiveržė į priekį 10:2. Lietuviams pagaliau atsirišo krepšys ir sužaidus puse kėlinio iš deficito buvo likę tik 3 taškai – 10:13.

Likusią ketvirčio dalį abejoms ekipoms nesisekė užpulti ir dauguma taškų buvo renkami baudų metimais arba po Lauryno Vaištaro prasiveržimų. Vis dėlto. T. Gaidamavičiaus auklėtiniams tai išėjo į naudą – po pirmųjų 10 minučių jie pirmavo 20:16.

Žaidybinio broko netrūko, tačiau serbų gynyba byrėjo vieną ataką po kitos, o lietuviai užbaigė pakankamai atakų, kad sužaidus beveik 4 minutes antrajame kėlinyje turėtų 6 taškų pranašumą – 27:21.

Solidus žaidimas savo aikštės pusėje ir dalinimasis kamuoliu kitoje pusėje leido lietuviams dar labiau pasididinti savo persvarą. Prasidedant ilgajai pertraukai skirtumas siekė jau 9 taškus – 36:27.

Trečiasis kėlinys prasidėjo labai nerezultatyviai – sužaidus 5 minutes mūsiškiai pirmavo 3:0, tačiau tai leido pirmą kartą susitikime pirmauti dviženkliu skirtumu – 39:27.

Kai varžovams pagaliau pavyko pasižymėti, iki kėlinio pabaigos buvo likusios mažiau nei 3 minutės. Netrukus tritaškiu atsakė Adomas Sidaravičius – pranašumas padidėjo iki net 17 taškų – 46:29. Likus paskutiniajam ketvirčiui lietuviai jau pirmavo 19 taškų pranašumu – 48:29.

Jau atrodė, jog likęs laikas bus tik formalumas, tačiau Serbijos krepšininkai kėlinį pradėjo 13:0 atkarpa ir sumažino atsilikimą iki 5 – 43:48. Po eilės sėkmingų baudų metimų mūsų tautiečiai susigrąžino dviženklę persvarą – 53:43.

Likus žaisti vos daugiau nei minutei serbai buvo sumažinę atsilikimą iki 2 taškų – 54:56. Kitoje aikštės pusėje po prasiveržimo atakos užbaigti nepajėgė Augustas Marčiulionis, tačiau lietuviai apsigynė ir atgavo kamuolį.

Nepavyko užpulti, tačiau ką tik minėtas gynėjas atkovojo kamuolį puolime, išprovokavo pražangą, po kurios prametė abu baudų metimus. Kitoje aikštės pusėje varžovai dar galėjo išsigelbėti, tačiau jų ataka nebuvo sėkminga.

Rezultatyviausiai pergalę iškovojusios ekipos gretose rungtyniavo Modestas Kancleris. Jis pelnė 11 taškų (7 atk. kam., 3/7 dvitaškių). Jam talkino 9 surinkęs Lukas Kreišmontas (2/7 metimų) ir 8 taškais pasižymėjęs Ąžuolas Tubelis (14 atk. kam., 5 rez. perd.).

Ketvirtfinalyje mūsų tautiečiai susikaus su Graikijos ir Suomijos rinktinių mačo nugalėtojais.