Naujienų srautas

Sportas2019.07.31 12:47

Lietuvos merginų rinktinė pradėjo pasiruošimą Europos čempionatui

LRT.lt 2019.07.31 12:47

Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė ruošiasi Europos čempionato B diviziono kovoms Tbilisyje (Sakartvelas), kurios startuos jau rugpjūčio 3 dieną, skelbiama LRF pranešime spaudai.

Šiuo metu Lietuvos rinktinė yra surengusi stovyklą Vilniuje ir ten rengiasi artėjančioms pirmenybėms. Jau rugpjūčio 1 dieną lietuvaitės išvyks į Sakartvelą, kur po poros dienų pradės čempionatą. Lietuvos rinktinės varžovės B grupėje bus Suomijos, Šveicarijos, Sakartvelo ir Latvijos rinktinės. Kitoje grupėje varžysis Serbijos, Bulgarijos, Ukrainos, Farerų Salų ir Graikijos komandos.

Iš kiekvienos grupės į pusfinalį pateks po dvi stipriausias komandos, trečią ir ketvirtą vietas užėmusios rinktinės varžysis dėl 5-8 vietų, o penktosios grupių komandos žais dėl 9 vietos.

Šis čempionatas merginų jaunimo amžiaus grupėse yra pats svarbiausias, kadangi laimėjus B divizione kelias atsivertų ne tik į Europos čempionato A divizioną, bet ir į planetos pirmenybes. Taip pat teisę žaisti Europos čempionato A divizione įgytų ir dviem metais jaunesnės Lietuvos rankininkės.

Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinės vyriausioji trenerė Rita Urnikienė teigė, jog šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas savo žaidimo tobulinimui: „Atvažiavo merginos, kurios nori sportuoti bei atstovauti rinktinei. Aišku visos atostogavę tai pradėjom nuo pagrindų – perdavimų, tačiau dabar įsibėgėjame“.

Lietuvos merginų rinktinei negalės padėti trys pagrindinės sudėties žaidėjos. „Ruošiamės kontrolinėse rungtynėse su centre žaidžiančia Deimante Burbaite, tačiau ji gavo traumą ir dabar yra tik po operacijos. Taip pat trūks garliavietės Ugnės Jaškauskaitės, kuri yra nepakeičiama gynyboje. Planavom, jog ir Ieva Urnikytė atsistatys, tačiau jos irgi Sakartvele neturėsime“, - apie rinktinės skaudžiausias netektis čempionate kalbėjo R. Urnikienė.

Pirmosios lietuvių varžovės grupės etape bus šeimininkės Sakartvelo rankininkės. Nors varžovės nėra priskiriamos prie favoričių, tačiau rinktinės trenerė šeimininkių nenuvertino: „Bus sunku svečiuose žaisti ir su Gruzijos rinktine. Čia Klaipėdoje su vyresne U19 rinktine taip pat buvo apie 7 merginas, kurios bus ir šioje rinktinėje.“

Lietuvos merginų U17 rankinio rinktinė:

Gabrielė Skilandytė (Kauno raj. SM);

Dominyka Andronik (Vilniaus SM „Tauras“):

Ignė Urnikytė (Kauno raj. SM);

Martyna Ustilaitė (Kauno raj. SM);

Kamilė Stanelytė (Vilniaus SM „Tauras“);

Kamilė Ustilaitė (Kauno raj. SM);

Silvija Mackonytė (Vilniaus SM „Tauras“);

Gabrielė Paukštytė (Alytaus SRC);

Skirmantė Gečaitė (Kauno raj. SM);

Greta Namentkevič (Vilniaus SM „Tauras“);

Ula Vienažindytė (Vilniaus SM „Tauras);

Mantė Voskresenskaja (Kauno raj. SM);

Miglė Malyševa (Panevėžio KKSC);

Vakarė Damulevičiūtė (Alytaus SRC);

Vesta Jančytė (Panevėžio KKSC);

Meda Osipovaitė (Jurbarko SC);

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi