Naujienų srautas

Sportas2019.07.30 22:09

Savo auklėtinių žaidimą įvertinęs Čeburinas: „Sūduvos“ žaidėjai kuria istoriją

LRT.lt 2019.07.30 22:09

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai antradienį su kaupu įvykdė savo užduotis antrajame Europos lygos atrankos turnyro etape ir bendra 10-ies įvarčių persvara iš savo kelio pašalino „Tre Penne“ ekipą iš San Marino.

Marijampoliečiai tiek savų žiūrovų akivaizdoje, tiek prieš savaitę San Marine varžovus sutriuškino tokiu pačiu rezultatu – 5:0.

Antradienio dvikovoje Vladimiro Čeburino auklėtiniai nuo rungtynių pradžios kontroliavo situaciją susitikime ir kūrė vieną pavojingą progą po kitos, o po pirmųjų 45 minučių jau turėjo triuškinamą pranašumą – 3:0.

Po dvikovos surengtoje spaudos konferencijoje „Sūduvos“ vyriausiasis treneris V. Čeburinas džiaugėsi savo auklėtinių susikaupimu ir užtkrintu žaidimu iki pat mačo pabaigos.

„Rungtynėms paruoštas planas buvo išpildytas. Galbūt ne viskas pavykdavo, bet bandėme spausti varžovus. Perimdavome kamuolius. Rengėme greitas atakas. Varžovams sunkiai sekėsi įveikti mūsų spaudimą, – tvirtino specialistas. – Reikia įvertinti ir „Sūduvos“ žaidėjų pastangas, kurie nelaukė rungtynių pabaigos, o patys demonstravo gerą žaidimą ir džiugino žiūrovus. Šitas etapas jau įveiktas ir reikia žiūrėti į priekį. Dabar žaidžia mūsų būsimi varžovai Europos lygoje, žiūrėsime, kas mūsų laukia.“

– Kaip ir rungtynes San Marine, taip ir dvikovą Marijampolėje pradėjote ta pačia sudėtimi. Ar po susikrauto pranašumo nenorėjote paeksperimentuoti sudėtimi? – po rungtynių žurnalistų buvo paklaustas V. Čeburinas.

– Mūsų planas, jog aikštėje žaidėjams reikia gerinti tarpusavio ryšius, tarpusavio supratimą. Mūsų dar laukia A lygos čempionato susitikimai ir Europos lygos atrankos turnyras.

– Pergalė bendru dešimties įvarčių skirtumu po dviejų rungtynių – rekordinė Lietuvos klubams Europos lygų atrankos turnyruose. Ką jums tai reiškia kaip treneriui?

– Negalime sakyti, kad „Tre Penne“ nėra komanda ir iš jos nėra nieko gero. „Sūduvos“ žaidėjai kuria istoriją, o bendras rezultatas 10:0 – labai malonus. Smagu kelti kartelę ir fiksuoti naujus rekordus. Smagu, jog klubas pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu, pateko į lemiamą Europos lygos etapą, o dabar pasiekė 10:0 rezultatą.

Iš mūsų pusės nebuvo nepagarbos varžovui ir neįvertinimo. Po pirmųjų rungtynių vis tiek rimtai vertinome oponentą ir tiesiog stengėmės žaisti iki galo.

– Ką galite pasakyti apie trečiajame atrankos etape laukiančius varžovus – „Maccabi“ arba CFR ekipas?

– Abu klubai yra savo šalių čempionai. Tiek vienam, tiek kitam varžovui reiks labai rimtai ruoštis. Jeigu žaisime su „Maccabi“, žaisime su stipraus Izraelio čempionato klubu.

– Ar prieš kito atrankos etapo rungtynes nepakiš kojos taip lengvai įveikti varžovai iš San Marino?

– „Crvena Zvezda“ buvo taip pat aukšto lygio komanda, todėl nesulauksime kažko naujo. Reikia pasakyti, kad žaidėjai kuria savo istoriją ir bandome eiti toliau.

– Ar „Sūduvos“ klubas neplanuoja pastiprinti sudėtį prieš laukiančias kovas?

– Treneriui visuomet neužtenka žaidėjų. Visuomet reikia stiprinti pozicijas, norisi padidinti konkurenciją atskirose pozicijose. Šiai dienai turime tokią sudėtį, su kuria bandysime įveikti būsimus varžovus. Naujokai gerai įsiliejo į komandą, pritapo prie mūsų žaidimo stiliaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi