Naujienų srautas

Sportas2019.07.30 14:20

Antrasis Kuršių marių regatos etapas štiliumi išbandė dalyvių kantrybę, bet apdovanojo kovingu finišu

LRT.lt 2019.07.30 14:20

Nuo pat ankstyvo ryto Baltijos pakrantėje ties Klaipėdos uostu vyravęs štilius privertė net dviem valandomis atidėti antrojo, „Porsche“, etapo startą. Vėliau drauge su startu įsibėgėjęs vėjas buriuotojų kantrybę apdovanojo dinamišku ir artima kova pasižymėjusiu etapu, į regatos rezultatus įnešusiu sportinės intrigos, rašoma pranešime spaudai.

„Rytas išaušo liūdnas, be vėjo, kaip ir buvo tikėtasi. Vienintelė paguoda – kad prognozės buvo optimistinės – kad vis dėlto vėjas anksčiau ar vėliau atsiras. Startą teko atidėti dviem valandom. Tačiau, kai pajudėjom ant vandens, viskas savaime išsirutuliojo – vėjas įsibėgėjo su mūsų startu ir lenktynėmis. Lenktynės buvo dinamiškos, buvo ir aštresnių kursų, ir pilnesnių. Viskas nuo pat starto vyko kovingai, buvo net aštrių situacijų, kelio prašymų priplaukus kliūtį“,- sėkminga antrosios dienos atomazga džiaugėsi vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Pasak R. Žentelio, net finišai vyko labai kompaktiškai – jachtos finišavo kelių sekundžių atstumu, vyko artima kova.

„Mums tai – pirmieji draugystės su „Kuršių marių regata“ metai, tačiau jie – tikrai įspūdingi. Didžiausio greičio siekis, lenktyninis azartas, ambicija būti pirmiems – visa tai mus vienija su buriuotojais, startavusiais antrajame, „Porsche“ etape. Džiaugiuosi, kad Baltijos jūros iššūkius – tiek štiliaus, tiek stipresnio vėjo – etapo dalyviai įveikė sėkmingai ir linkiu jiems ne mažiau sportiškos tolimesnės kovos!“,- po antrojo etapo finišo teigė Porsche Centras Vilnius direktorė Rasa Klimavičiūtė.

Didžiausią sportinę intrigą „Porsche“ etapas įnešė į jachtų grupių rezultatus. 1-ORC-OR grupėje dėl pirmos vietos besivaržančios svečių iš Estijos „Katarina Jee“ įgula ir svečių iš Latvijos „Extra Brut“ įgula po antrojo etapo turi vienodą (3t.) taškų skaičių. Nuo jų trimis taškais atsilieka Lietuvos įgula „Samsara“.

Tokia pati situacija po antrojo etapo įsivyravo ir 2-ORC-C grupėje. Kur po 3 taškus turi dėl pirmos vietos kovojančios „Idefix“ ir „Nauta“ įgulos. 6 taškus turi trečioje vietoje esanti jachta „Nerija“.

Atkakli kova dėl pirmosios vietos vyksta ir „Platu 25“ jachtų klasės grupėje bei 2-ORC-RC grupėje. „Platu 25“ grupėje po dviejų etapų pirmauja jachta „Bestija“ (3 t.), bet nuo jos vos vienu tašku atsilieka jachta „Pandora“ (4 t.). 2-ORC-RC grupėje 3 taškus turi ir pirmoje vietoje kol kas laikose „X-XS“ jachtos įgula. Vos vienu tašku nuo jos atsilieka jachta „White Whale“ (4 t.).

Konkurencingoje „X-35“ jachtų grupėje po 2 etapų pirmauja 2 taškus turinti jachtos „Cool Water“ įgula, tačiau 2-5 vietos kol kas išsidėsčiusios vieno taško atstumu viena nuo kitos.

Antroje vietoje esanti jachtos „Keturi vėjai“ įgula turi surinkusi 6 taškus. Trečioje vietoje esanti „Tegu“ ir ketvirtoje „Extreme“ – po 7 taškus, o penktoje vietoje esanti „Nida III“ – 8 taškus.

Antradienį į Nidą atkeliavusioje regatoje vyks unikalaus čempionų lygos formato varžybos - Lietuvos buriuotojų klubų čempionatas. Jame varžysis Lietuvos buriuotojų klubai. Po dviejų etapų geriausiai pasirodęs klubas iškovos teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėje čempionų lygoje. Praėjusiais metais šią teisę buvo iškovojęs klubo „Nautikus“ įgula su kapitonu Tauru Rymoniu.

Likę įskaitiniai „Kuršių marių regatos“ etapai vyks nuo trečiadienio iki šeštadienio. Regata finišuos rugpjūčio 3 dieną.

Kuršių marių regatos“ rezultatai po antrojo PORSCHE etapo

Rezultatai grupėse:

1 grupė – „RS-280“

1. RAGANOSIS (kpt. Saulius Pajarskas)

2. HORNAS (kpt. Šarūnas Abraitis)

3. LEVANTE (kpt. Domantas Juškevičius)

2 grupė – X-35

1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)

2. KETURI VĖJAI (kpt. Adomas Janulionis)

3. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)

3 grupė - 1-ORC-RC

1. KATARINA JEE (Mart Tamm)

2. EXTRA BRUT (kpt. Alexei Alexeev)

3. SAMSARA (kpt. Rimantas Stropus)

4 grupė – 2-ORC-RC

1. X-xs (kpt. Dominykas Kneižys)

2. WHITE WHALE (kpt. Julius Maseiva)

3. BELONE (kpt. Tomas Niparas)

5 grupė – Platu-25

1. PANDORA (kpt. Tadas Žižys)

2. BESTIJA (kpt. Algirdas Žižys)

3. ITELLA TV3 (kpt. Juozas Gordevičius)

6 grupė - 2-ORC-C

1. IDEFIX (kpt. Tomas Barakauskas)

2. NAUTA (kpt. Rytis Narbutas)

3. NERIJA (kpt. Marius Petraitis)

7 grupė – 3-ORC

1. REGINA (kpt. Gabrielius Marozas)

2. AVE VITA (Vygantas Stankus)

3. BANGA (kpt. Alvydas Kalanavičius)

8 grupė - 4-ORC

1. TANGO (kpt. Aidas Narbutas)

2. GERADIENA (kpt. Tauras Pėstininkas)

3. ESMERALDA (kpt. Miroslavas Urbonavičius)

Rezultatai kovoje dėl regatos taurių:

Absoliučiai greičiausia jachta pagal tikrąjį laiką:

1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)

2. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)

3. EXTREME (kpt. Aistis Kalanavičius)

Greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką A distancijoje:

1. COOL WATER (kpt. Raimondas Šiugždinis)

2. TEGU (kpt. Jurgis Janulionis)

3. EXTREME (kpt. Aistis Kalanavičius)

Greičiausia jachta pagal perskaičiuotą laiką B distancijoje:

1. TANGO (kpt. Aidas Narbutas)

2. REGINA (kpt. Gabrielius Marozas)

3. AVE VITA (kpt. Vygantas Stankus)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi