Sportas

2019.07.30 07:06

Karjeros etapo Lietuvoje pradžią prisiminęs Švrljuga: buvo keista

Mantas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.30 07:06

„Aš esu Andro Švrljuga, mano komanda yra „Sūduva“, žaidžiu krašto gynėju“, – aiškia lietuvių kalba beria Lietuvoje jau septynerius metus žaidžiantis kroatas Andro Švrljuga. Jis prisipažįsta, jog kalbą jau supranta gerai, nors kalbėti dar yra kiek sunkiau.

Gražiausiomis vasaros dienomis Lietuvoje su Kroatijoje įprastai gyvenančiomis dukromis Vanka ir Bernarda esantis futbolininkas puikiai prisimena sprendimą, kuris jį pirmą kartą atvedė į Lietuvą.

Dabar atsimindamas tą situaciją jis atviras – 2012-aisiais, prieš atvykdamas į Vilniaus „Žalgirį“, jis net neįsivaizdavo, kur išvyksta.

„Tai buvo pirmas kartas, kai išvykau iš savo šalies. Negaliu pasakyti, jog tai buvo blogai, veikiau buvo keista. Vis klausiau savęs, kur atvažiavau.

Tačiau tada prisiminiau tėčio žodžius. Jis man pasakė, jog jei grįšiu, visi galvos, jog tiesiog bėgu nuo savo problemų ir ragino nesuteikti jiems tokios progos“, – teigė 33-ejų kroatas.

Žaidėjas jau penkis kartus džiaugėsi Lietuvos čempionų titulu. Tris kartus tai padaryti pavyko su Vilniaus „Žalgiriu“, dar dukart Švrljuga taurę kėlė jau kaip Marijampolės „Sūduvos“ narys.

Į geriausių praėjusio sezono A lygos žaidėjų rinktinę patekęs gynėjas džiaugiasi gerais komandos rezultatais ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Pernai „Sūduva“ Čempionų lygos atrankoje krito prieš Belgrado „Crvena Zvezda“, Europos lygos – prieš galingą Glazgo „Celtic“ komandą.

Šiemet „Sūduva“ Čempionų lygoje dar kartą po atkaklios kovos buvo priversti pripažinti „Crvena Zvezda“ pranašumą, o šiuo metu ruošiasi Europos lygos antrojo atrankos etapo atsakomosioms rungtynėms su San Marino čempionais „Tre Penne“. Pirmą dvikovą išvykoje „Sūduva“ išvykoje laimėjo 5:0.

„Gali atrodyti, jog viskas labai paprasta, nes įmušėme penkis įvarčius. Visi galvoja, jog rungtyniaujame prieš mėgėjus, nors dvikovoje su Serbijos komanda mėgėjais visi laikė mus. Niekas nesitikėjo, kad pasirodysime taip gerai, – minėjo kroatas.

Tai yra futbolas ir negali nuspėti, kaip baigsis vienas ar kitas susitikimas. Mes galėjome įveikti Serbijos čempionus, todėl neturime nuvertinti komandos, kurią prieš tai įveikėme triuškinamu rezultatu“.

„Sūduvos“ rungtynes su „Tre Penne“ antradienį nuo 18.45 galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu arba portale LRT.lt.

REPORTAŽAS APIE ANDRO ŠVRLJUGĄ – NUO 0:00 MIN.

Sportas. Orai. Žygimantas Janavičius kitą sezoną žais Klaipėdos „Neptūne“