2019.07.28 13:53

Pasaulio plaukimo čempionato finiše – dar du pasaulio rekordai ir 14-metės italės medalis

LRT.lt2019.07.28 13:53

Pietų Korėjoje sekmadienį baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas, o paskutinę jo dieną netrūko emocijų – pirmą pasaulio čempionatų medalį savo karjeroje iškovojo 14-metė italė, o vyrų estafetės rungtis baigėsi įspūdinga britų pergale. Paskutiniu turnyro akordu tapo dar du įspūdingai pagerinti pasaulio rekordai.

Pasaulio rekordai krito paskutinėje vakaro rungtyje, moterų 4x100 kompleksiniu stiliumi. Čia tiesiog dominavo JAV plaukikės, užfiksavusios 3 min. 50,40 sek., rezultatą ir pagerinusios du metus išsilaikiusį ankstesnį rezultatą (3 min. 51,55 sek.).

Negana to, tame pačiame plaukime dar vieną asmeninį pasaulio rekordą pagerino septyniolikmetė amerikiečių plaukikė Regan Smith, savo distanciją nugara įveikusi per 57,57 sek.

Tačiau verta pamintėti, jog estafetėje pasiektas rekordas nėra oficialus.

Antros šioje distancijoje liko australės, trečią vietą užėmė Kanados rinktinė. Abi šios komandos nuo laimėtojų atsiliko daugiau nei 3 sekundėmis.

Prieš tai vykusioje identiškoje vyrų estafetėje įspūdingai triumfavo britai. Ilgą laiką varžovus vijęsi salyno atstovai puikiai spurtavo paskutinėje atkarpoje ir pasiekė aukso medalį.

Taip pat verta išskirti ir 14-metę italę Benedettą Pilato, kuri buvo antra 50 m krūtine rungtyje, nusileidusi tik tituluotai amerikietei Lilly King, tačiau aplenkė Rusijos plaukimo favoritę Juliją Jefimovą.

Visi rezultatai ir laimėtojų laikai - žemiau:

PAPILDYTA 15:51. Neįtikėtinai dramatiškai susiklostė vyrų 4x100 kompleksiniu būdu rungties finalas. Pirmieji į priekį šovė rusai, pirmavę po pusės distancijos, tačiau tada peteliške plaukęs Caelebas Dresselas išvedė į priekį amerikiečius.

Šie pirmavo iki pat paskutinių metrų, tačiau tada, paskutiniuose 50 metrų įspūdingai spurtavo britams atstovavęs ir laisvuoju stiliumi plaukęs Duncanas Scottas, aplenkęs amerikiečių plaukiką ir atnešęs savo šaliai auksą. Laimėtojų laikas: 3 min. 28,10 sek.

Antri liko JAV sportininkai (3 min. 28,45 sek.), trečią vietą užėmė Rusijos estafetės komanda (3 min. 28,81 sek.).

PAPILDYTA 15:30. Pergalingai čempionatą užbaigė viena žinomiausių Vengrijos plaukikių Katinka Hosszu, be didesnių sunkumų laimėjusį moterų 400 m kompleksiniu būdu finalinį plaukimą. Jos laikas - 4 min. 30,39 sek.

Antrąją vietą užėmė kinė Shiwen Ye (4min. 32, 07 sek.), paskutiniuose distancijos metruose aplenkusi ilgai iškart už lyderės plaukusią Yui Ohashi iš Japonijos (4 min. 32,33 sek.).

PAPILDYTA 15:12. Vyrų 400 m kompleksiniu būdu rungties finale ilgą laiką ryškiai pirmavo Daiya Seto (vienu metu jo persvara siekė daugiau nei 3 sekundes). Kai jau atrodė, jog japonas triumfuo nesunkiai, paskutiniuose 50 metrų jam kovą duoti pabandė amerikietis Jay`us Litherlandas, tačiau šiam pritrūko kelių metrų. Laimėtojas finišavo per 4 min. 08,95 sek., JAV atstovas atsiliko tik 0,27 šimtosiomis sekundės.

Trečias finišą pasiekė Lewisas Clareburtas iš Naujosios Zelandijos (4 min. 12,07 sek.).

PAPILDYTA 14:53. Dar vieno aukso apdovanojimo į savo kolekciją nepavyko pridėti vienai geriausių pasaulio plaukikių švedei Sarah Sjoestrom. Su geriausiu pusfinalio rezultatu į finalą patekusi S. Sjoestrom finale liko antra (24,07 sek.), vos dviem šimtosiomis sekundės dalimis nusileidusi JAV atstovei Simone Manuel (24,05 sek.).

Bronzos medalį iškovojo australė Cate Campbell (24,11 sek.).

PAPILDYTA 14:39. Ilgiausios vakaro distancijos (vyrų 1500 m laisvu stiliumi) finaliniame plaukime gana anksti į priekį atitrūko trys plaukikai. Didžiąją distancijos dalį pirmavęs italas Gregorio Paltrinieri paskutinėje atkarpoje pristigo jėgų ir krito į trečią vietą (14 min. 38,75 sek.), o jį aplenkė čempionu tapęs vokietis Florianas Wellbrockas (14 min. 36,54 sek.) bei antrąją vietą užėmęs Michailas Romančiukas (14 min. 37,63 sek.) iš Ukrainos.

PAPILDYTA 14:16. Jaunoji Italijos plaukimo sensacija, 14-metė Benedetta Pilato buvo visiškai netoli pirmojo savo pasaulio čempionės titulo, tačiau 50 m krūtine distancijos pabaigoje paleido savo turėtą persvarą ir užleido pirmąją vietą amerikietei Lilly King (29,84 sek.). Italė distanciją įveikė per lygiai 30 sekundžių, tuo tarpu trečią poziciją užėmė rusė Julija Jefimova (30,15 sek.).

PAPILDYTA 14:09. Pirmoje rungtyje buvo užfiksuotas netikėtumas. Vyrų 50 nugara plaukime triumfavo PAR atstovas Zane`as Waddellas, pusfinalyje užfiksavęs tik penktą rezultatą. Jis distanciją įveikė per 24,43 sek. Antras liko rusas Jevgenijus Rylovas (24,49 sek.), o tik trečias kiek netikėtai liko geriausio pusfinalio rezultato autorius, kitas rusas Klimentas Kolesnikovas (24,51 sek.).

Kombinuotos vyrų estafetės 4x100 atrankos varžybose dalyvavo ir Lietuvos rinktinė, tačiau į finalą patekti jiems nepavyko. Bet sportininkų nuotaikos vis tiek pozityvios – užimtos 11-os vietos pakako, jog būtų iškovotas kelialapis į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.