Sportas

2019.07.28 05:52

Tikslas pasiektas – per plauką nuo „kosmoso“ buvusi plaukikų komanda iškovojo olimpinius kelialapius

Paulius Cubera, LRT.lt iš Pietų Korėjos2019.07.28 05:52

Pagrindinis Lietuvos plaukimo rinktinės tikslas pasaulio čempionate Gvangdžu pasiektas – 4 po 100 metrų estafetės varžybose Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis iškovojo Tokijo olimpinių žaidynių kelialapius. Lietuviai buvo vos per 0,87 sekundės nuo Dano Rapšio žodžiais tariant „kosmoso“ – pasaulio čempionato finalo.

Antrajame iš trijų atrankos plaukimų startavę vyrai aplenkė tokias komanda, kaip Vengrija ir Italija bei finišavo ketvirtoje vietoje ir prieš paskutinį plaukimą bendroje įskaitoje irgi buvo ketvirti. Lietuviams reikėjo patekti į dvyliktuką – tiek komandų gauna tiesioginius Tokijo žaidynių kelialapius.

Lietuvos komandos laikas – 3 min. 34,88 sek., o iki finalo jiems pritrūko 0,87 sek.

Nors prieš paskutinį plaukimą atrodė, kad svajonė jau įvykdyta, o didžiausias klausimas – ar pavyks patekti į aštuntuką ir į finalą, vis dėlto trečiasis atrankos plaukimas buvo labai greitas. Net septynios komandos pademonstravo geresnį laiką ir nustūmė lietuvius į 11-ąją poziciją bendroje įskaitoje. Vis dėlto olimpinio kelialapio iš vyrų niekas neatėmė.

Tai ypač svarbu D. Margevičiui ir S. Biliui, kurie individualiose rungtyse dar nėra užsitikrinę bilietų į Tokiją. D. Rapšys ir A. Šidlauskas kelialapius jau yra iškovoję anksčiau.

„Labai gerai jaučiamės, Emilis Vaitkaitis (federacijos prezidentas – aut. past.) buvo davęs užduotį iškovoti kelialapį, būti bent 12-uke. Man asmeniškai plaukėsi blogiau, nežinau, kodėl, bet nesiplaukė. Danas labai gerai suplaukė, Simas irgi gerai. Europoje buvo, kad mes su Andriumi „traukėme“, dabar – jie traukė. Manau, kad tikrai viskas gerai“, – pažiūrėjęs paskutinį plaukimą sakė D. Margevičius,

„Pasaulyje vienuolikta vieta, Lietuvėlė mūsų vienuolikta, manau, kad labai gerai pasirodėme“, – jam pritarė A. Šidlauskas.

Įdomu, kad lietuviai buvo per plauką nuo diskvalifikacijos, kai virtualią estafetės lazdelę iš D. Margevičiau perėminėjo S. Bilis. Užfiksuotas S. Bilio reakcijos laikas – vos 0,02 sek. – reiškia, kad Simonas buvo per plauką nuo fals starto.

„Man gaila, kad finalo nėra ir dar truputį iki Lietuvos rekordo reikėtų padirbėti. Jis pasiektas Europos čempionato vakarinėje programoje, tada lengviau būna plaukti. Rytinis plaukimas būna kaip praktika, vakare kažką pakeiti truputį ir būna lengviau. Bet toks laikas ryte irgi labai geras, gaila dėl finalo, bet smagu, kad su šita komanda galėsime dalyvauti Tokijuje“, – kalbėjo S. Bilis.

Nors D. Rapšys laisvu stiliumi yra vienas geriausių pasaulio plaukikų, tačiau estafetėje jis plaukia nugara – stiliumi, kurį praktikavo prieš keletą metų, tačiau dabar net nesitreniruoja. Po 200 m. nugara pusfinalio Danas sakė, kad jam šis plaukimas yra lyg darbas, kurį norisi kuo greičiau padaryti, tačiau dėl komandos reikia stengtis.

„Jei ne komanda, tikrai neplaukčiau ir niekaip neišeitų pagerinti, bet labai norėjome patekti į tą dvyliktuką. Kaip matėme, jei būtume plaukę savo geriausiais laikais, būtume finale – tada būtų visai kosmosas.

Bet plaukti ryte čempionato pabaigoje, kai visi nebe geriausioje formoje, yra sunku. Manau, kad jei būtume pakliuvę į finalą, Lietuvos rekordas būtų kritęs 100 procentų. Gal truputį trūksta ir praktikos, jeigu kiekvienose varžybose plauktumėme estafetę, gal būtų dar geriau. Bet tikrai visi atidavėme, ką galėjome ir padarėme maksimumą, kas ryte įmanoma. Nebuvo jokių pasitaupymų“, – sakė D. Rapšys.

Atrankos varžybose geriausią laiką parodė su lietuviais plaukusi Rusijos rinktinė – 3:30,72. Antrąją vietą užėmė JAV plaukikai (3:31,93), o trečiąją – japonai (3:32,34). Lietuvos komandą taip pat aplenkė britai, australai, brazilai, kinai, vokiečiai, baltarusiai ir kanadiečiai.

Sekmadienį nuo 14 val. Lietuvos laiku LRT PLIUS ir portalas LRT.lt pradės paskutinę tiesioginę transliaciją iš pasaulio čempionato Gvangdžou. Čia Lietuvos plaukikų jau nebebus, tačiau laukia net aštuoni finalai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.