2019.07.27 21:09

Europos jaunių čempionato starte lietuviai neprilygo Rusijos krepšininkams

LRT.lt2019.07.27 21:09

Šeštadienį Graikijoje prasidėjusiame Europos jaunių (U18) krepšinio čempionate nesėkme startavo jaunieji Lietuvos krepšininkai. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pirmoje B grupės akistatoje 60:74 (12:21, 17:14, 9:21, 22:18) neprilygo varžovams iš Rusijos.

Lietuvių grupės varžybose dar lauks dvi rungtynės – su Italijos bei Juodkalnijos bendraamžiais.

Dvikovoje abi komandos startavo truputį susikausčiusios ir sunkiai rinkdamos taškus, tačiau netrukus rusai kiek atkuto, pabėgo į priekį ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo iniciatyvą savo rankose (21:12).

Antrajame ketvirtyje lietuviai kelis kartus bandė vytis varžovus ir mažinti deficitą, tačiau į kiekvieną tokį T. Gaidamavičiaus komandos bandymą rusai atsakydavo sėkmingomis savo atakomis ir prieš didžiąją pertrauką vis dar buvo priekyje (35:29).

Esminis rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje. Rusai jį pradėjo pakiliai, dominuodami abiejose aikštės pusėse, tuo tarpu mūsiškai nesugebėjo varžovams atsakyti fiziškumu, pralaimėjo ketvirtį dvylikos taškų skirtumu ir prieš paskutinį kėlinį dvikovos laimėtojas iš esmės buvo aiškus (38:56).

Paskutinis ketvirtis iš esmės tebuvo formalumas. Lietuviai vienu metu buvo priartėję iki vienženklio deficito (55:64), tačiau dar labiau sumažinti deficito nesugebėjo ir buvo priversti čempionatą pradėti pralaimėjimu.

Vienas esminių Rusijos pergalę nulėmusių faktorių – puolime atkovoti kamuoliai. Jų varžovai nusiėmė net 19, kai lietuviai tą patį padarė viso labo 6 kartus.

Lietuva U18: M.Kancleris 14, Ą.Tubelis 12 (8 atk. kam., 4/10 dvit.), E.Jermolajevas, A.Marčiulionis (5 kl.) ir D.Rimkus po 7.

Rusija U18: Viktoras Lachinas 18 (9 atk. kam.), Danila Pochodiaevas 12 (5 rez. perd.).