Sportas

2015.09.08 13:45

Žalgiriečiai į Vilnių grįžta pakilios nuotaikos

ELTA 2015.09.08 13:45

Vilniaus „Žalgirio“ komandos nariai po nulinėmis lygiosiomis pasibaigusių pirmųjų Čempionų lygos atrankos varžybų rungtynių su Švedijos „Malmo“ klubu pripažino, kad pasiektas rezultatas yra geras, bet negarantuoja ramaus gyvenimo Vilniuje.

Vilniaus „Žalgirio“ komandos nariai po nulinėmis lygiosiomis pasibaigusių pirmųjų Čempionų lygos atrankos varžybų rungtynių su Švedijos „Malmo“ klubu pripažino, kad pasiektas rezultatas yra geras, bet negarantuoja ramaus gyvenimo Vilniuje.

Žalgiriečiai pritarė vienas kitam, kad šios rungtynės – tik vienas kėlinys iš dviejų, tad nėra ko džiaugtis iki galo neperšokus griovio. Futbolininkams viską teks įrodyti dar ir atsakomajame mače Vilniuje.

„Tai nėra nei pergalė, nei rezultatyvios lygiosios, tačiau svarbiausia, kad mums pavyko išvykoje nepraleisti įvarčių. Mums buvo svarbu įgauti pasitikėjimo, kad galime žaisti su pajėgiausiomis Europos komandomis“, – komandos pasirodymą apibendrino vyriausiasis komandos treneris Valdas Dambrauskas.

Strategui pritarė ir komandos kapitonas Deividas Šemberas, kuris sėkmingai stabdė varžovų puolėjus. Pasak centro gynėjo pozicijoje žaidusio futbolininko, šios dienos rezultatas nesutrukdys grįžti į Lietuvą puikios nuotaikos ir siekti savo tikslo – patekimo į kitą atrankos etapą.

„Varžovai nėra baugūs – esu matęs ir kur kas baisesnių už juos. Jeigu kalbėti rimtai – „Malmo“ yra gera komanda. Šįkart įvykdėme tuos planus, kuriuos gavome iš trenerio. Šiek tiek pritrūko paskutinio perdavimo bei atakos užbaigimo. Prieš rungtynes buvo akcentuota, kad turime sutankinti gynybą ir išeiti į greitas atakas. Mums pavyko regzti kontratakas, tačiau nepavyko pasiekti įvarčio. Su viskuo susitvarkėme ir tikrai nemanau, kad jų puolėjai mums kėlė labai didelę grėsmę. Namuose negalėsime daryti klaidų, nes jiems pasiekus įvartį, mums reikėtų atsakyti dvejais“, – sakė D. Šemberas.

Ne kartą rungtynių metu pasiaukojančiai komandos vartus gelbėjęs Armantas Vitkauskas teigė, kad šiose rungtynėse buvo svarbu nepralaimėti. Vartininkas susižavėjo 21 tūkstantį žiūrovų talpinančioje „Swedbank Stadion“ arenoje sukurta atmosfera, tačiau pats „Malmo“ klubas jam didelio įspūdžio nepadarė.

„Jeigu mane gąsdintų tokios atakos, kurias šiandien teko atremti, tada net nevertėtų eiti į aikštę, tačiau kai eini į stadioną žaisti, bandai savo darbą atlikti kuo geriau. Po savaitės galime tikėtis gero futbolo ir atkaklios kovos. Taip pat norime pasiekti tokį rezultatą kuris mus išvestų į sekantį etapą. Dabartinis rezultatas nelabai guodžia. Negalime sakyti, kad mes antrose rungtynėse kontroliuosime situaciją. Jeigu būtume pelnę įvartį, tada viskas pakryptų kita linkme, o dabar viskas spręsis kitame mače“, – sakė pirmasis komandos numeris A. Vitkauskas.

Švedijos komandos treneris taip pat neliko nusivylęs rungtynių baigtimi.

„Tai geriausias rezultatas, koks tik gali būti. Mes labai vertiname tai, kad nepraleidome įvarčio. Dabar spaudimas kris ant „Žalgirio“ pečių“, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Malmo“ komandos treneris Age Hareide.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 21 dieną Vilniuje.