Naujienų srautas

Sportas2019.07.27 18:59

Neįprastas vieno pajėgiausių JAV plaukikų ritualas iš tiesų slepia jautrią žinutę

LRT.lt 2019.07.27 18:59

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate aukso apdovanojimus vieną po kito raškantis JAV plaukikas Caelebas Dresselas prieš kiekvieną savo plaukimą atlieka vieną neįprastą ritualą – pabučiuoja ir sukalba trumpą maldą į su savimi atsineštą skarelę. Iš pirmo žvilgsnio nekaltas gestas iš tikrųjų slepia itin jautrią žinutę.

„Man pasaulyje nėra nieko brangesnio nei ši skarelė“, – dar anksčiau yra minėjęs pats sportininkas. – Aš ją uostau, aš ją bučiuoju. Turiu ją šalia savęs kiekvieną naktį miegodamas. Man nerūpi, ką apie tai galvoja kiti.“

Skarelę 22-ejų plaukikas gavo dar 2017-ųjų rudenį, praėjus keliems mėnesiams po to, kai Budapešte vykusiame pasaulio plaukimo čempionate iškovojo septynis aukso medalius.

Pasirodo, jog skarelė iš tiesų priklausė Clairei McCool – vienai iš sportininko matematikos mokytojų, dėsčiusiai dar jo pirmojoje mokykloje. C. McCool 2017-ųjų lapkritį iškeliavo anapilin, kai pralaimėjo dvejus metus trukusią kovą su krūties vėžiu. Jai buvo 62-eji.

Mike`as McCoolas, Claire vyras, yra pasakojęs, jog jo žmona turėjo kelias tokias skareles.

„Ji turėjo kelias skareles, kurias naudodavo sportuodama. Visoms trims mūsų dukterims daviau po vieną, tada nusprendžiau, jog norėčiau, jog ir Caelebas turėtų kažkokį ją primenantį daiktą“, – sakė M. McCoolas.

Pats C. Dresselas C. McCool ne kartą viešai yra pavadinęs savo „gyvenimo mokytoja“.

„Mokykloje jie turėjo tokį ryšį, kokio nėra turėjęs joks mokinys ir mokytojas, – atsiminė ir plaukiko jaunesnė sesuo Sherridon. – Buvo nesunku įžvelgti, kaip nuoširdžiai ji rūpinosi kiekvienu iš savo mokinių. Ir aš nekalbu vien apie akademinius aspektus. Ji taip pat nuolat paremdavo, padėdavo ir įvairiais gyvenimiškais klausimais. Žinau, jog įvairiais Caelebo gyvenimo etapais jam to tikrai reikėjo, reikėjo žmogaus, su kuriuo galėtų išsikalbėti bei pasitikėti“.

Nuo 2013-ųjų gruodžio iki 2014-ųjų gegužės sportininkas buvo nusprendęs plaukime daryti pertrauką.

„Man tada reikėjo šiokios tokios psichologinės pertraukos, – yra atsiminęs pats C. Dresselas. – Turėjau tam tikrų vidinių demonų, su kuriais tada kovojau“.

Būtent tuo metu jis atsirėmė į C. McCool.

„Jausti tai, kaip jis man patiki visas savo paslaptis, pasakoja apie savo jausmus ir išgyvenimus man buvo tikrai ypatinga ir netgi šventa“, – viename iš savo interviu yra sakiusi ir pati C. McCool.

Klastinga liga moteriai buvo nustatyta 2015-aisiais, tačiau net ir tada ji toliau dirbo mokykloje, per pertraukas tarp savo chemoterapijos seansų.

Tuo metu C. Dresselas kartais prieš svarbias varžybas ant savo žandų netgi cituodavo tam tikras eilutes iš Biblijos, o prieš vieną plaukimą 2016-aisiais net užsirašė savo mokytojos pavardę.

Po kelių mėnesių plaukikas pateko į savo šalies komandą, besiruošusią dalyvauti Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Tuo metu, būdamas vos 19 metų, sportininkas turėjo vieną įtempčiausių grafikų iš visų savo kolegų, tačiau tai jam nesutrukdė ir jis nuvedė savo komandą į pergalę 4x100 mišrioje estafetėje laisvu stiliumi, pagerinęs ir savo asmeninį rekordą.

C. McCool tuo metu jau rimtai sirgo ir varžybas galėjo stebėti tik per televiziją.

„Kaip ir kiekvienai mamai, Caelebas jai tarsi reiškė pasaulį ir ji neįtikėtinai džiaugėsi kiekvieną kartą, galėdama matyti jį plaukiantį“, – pasakojo M. McCoolas.

C. Dresselas su šeima savo gyvenimo mokytoją paskutinį kartą aplankė 2017-ųjų rudenį, kai jai gyventi buvo likusios vos kelios savaitės.

„Mačiau ją jos mirties patale, tačiau net ir tada ji man atrodė kaip stipriausia mano kada nors matyta moteris“, – yra sakęs pats plaukikas.

Skarelė tapo plaukiko karjeros dalimi 2018-ųjų kovą, dar studentų varžybose. Jis į vieną savo plaukimų atėjo įspraudęs ją tarp lūpų, tada suspaudęs į ją sukalbėjo maldą ir stojo ant starto bokštelio.

Netrukus po to jis pagerino net kelis savo asmeninius rekordus.

„Ji yra su manimi kiekvienose lenktynėse ir taip bus iki pat mano karjeros pabaigos. Aš galiu prie to priprasti“, – teigė pats plaukikas.

Galima tik įsivaizduoti, kas dėjosi sportininko galvoje, kai kartą po vienų nacionalinio lygmens varžybų jis skarelę buvo pametęs.

Prieš varžybas jis iš savo telefono buvo ištrynęs visas socialinių medijų programėles, tačiau staiga atsikūrė „Twitter“ paskyrą ir viduryje nakties parašė: „Negaliu rasti savo skarelės, gal kažkas ją radote? Galimai palikau ją kažkur netoli baseino“. Greta savo įrašo jis pažymėjo ir du pagrindinius plaukimo žiniasklaidos kanalus „Swimming World“ ir „Swimswam.com“.

Atnaujinimas atėjo vos po 14 minučių – sportininkas visus informavo, jog skarelę rado tarp savo plaukimo kepurėlių. Pasirodo, jog M. McCoolas apie šį incidentą sužinojo tik nuo jo praėjus keliems mėnesiams ir jam tai buvo staigmena.

„Kai matote C. Dresselą einantį link starto vietos, jis visada ją turi su savimi. Tai mums visada reiškė labai daug. Galvoju, jog labai daug reiškia ir jam pačiam“, – pasakojo M. McCoolas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi