Naujienų srautas

Sportas2019.07.27 13:53

Plaukimo čempionatas: Caelebo Dresselo šou ir dar vienas pagerintas pasaulio rekordas

LRT.lt 2019.07.27 13:53

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate šeštadienio vakarinė programa, lyginant su penktadieniu, buvo kiek ramesnė, tačiau įdomybių netrūko ir čia. Vienas įsimintiniausių epizodų – trys per mažiau nei dvi valandas iškovoti amerikiečio Caelebo Dresselo aukso medaliai.

Amerikietis atidarė vakarą triumfuodamas 50 m laisvu stiliumi rungtyje, o po po keliasdešimt minučių vėl stojo ant starto bokštelio ir startavo 100 rungtyje peteliške.

Panašu, jog sportininkas jėgų išsaugojo pakankamai, mat dar kartą įveikė visus savo varžovus ir dar kartą lipo ant aukščiausios podiumo pakylos.

Dar kartą C. Dresselas triumfavo paskutinėje vakaro rungtyje, kai su savo šalies mišria komanda laimėjo 4x100 rungtį laisvu stiliumi, tuo pačiu pagerindami ir pasaulio rekordą.

Du kartus laimėjo ir Švedijos plaukikė Sarah Sjostrom, tačiau viena iš tų pergalių buvo pusfinalyje.S. Sjostrom visų pirma iškovojo auksą 50 m rungties peteliške finale, o vėliau kovojo pusfinalyje tokio pat atstumo rungtyje laisvu stiliumi.

Čia taip pat pavyko pademonstruoti geriausią rezultatą ir jau sekmadienį lauks kova dėl dar vieno aukso medalio.

Įspūdinga drama vyko ir moterų 800 m laisvu stiliumi rungties finale, kur nelengvą pergalę iškovojo amerikietė Katie Ledecky.

Nors buvo įvardinama aiškia rungties favorite, tačiau JAV atstovė susilaukė rimtos kovos, kurią jai davė Italjos plaukikė Simona Quadarella.

Nors italė kurį laiką pirmavo, tačiau galų gale amerikietė spurtavo ir iškovojo jau 15-ąjį pasaulio čempionės titulą.

Visi rezultatai ir nugalėtojų laikai – žemiau:

PAPILDYTA 15:58. Paskutinis vakaro akcentas buvo mišrios estafetės 4x100 finalas, kuriame triumfavo JAV komanda, pagerinusi ir pasaulio rekordą. Jos gretose pirmas plaukęs Caelebas Dresselas iškovojo trečiąjį savo aukso medalį vien per šeštadienio programą.

Visos distancijos metu pirmavę amerikiečiai kurį laiką sulaukė pasipriešinimo iš australų, tačiau per daug arti jų neprisileido ir pasaulio čempionais tapo nuplaukę per 3 min. 19,40 sek.

Sidabrą iškovoję australai finišavo per 3 min. 19,97, už jų likę prancūzai - per 3 min. 22,11 sek.

PAPILDYTA 15:41. Įspūdinga dvikova užfiksuota moterų 800 m laisvu stiliumi rungties finale. Aiškia lydere ir favorite laikyta amerikietė Kate Ledecky susilaukė rimto pasipriešinimo iš italės Simona Quadarella.

Italė didelę distancijos dalį netgi buvo priekyje, tačiau tada K. Ledecky įjungė aukštesnę pavarą ir nurūko į priekį, nepalikdama varžovėms daug šansų. Laimėtojos laikas: 8 min. 13,58 sek. Antrą poziciją užėmusi S. Quadarella finišavo per 8 min. 14,99 sek., o trečia buvo australė Ariarne Titmus (8 min. 15,70 sek.).

PAPILDYTA 15:25. Pasaulio čempionės titulą iškovojo amerikietė Regan Smith, triumfavusi 200 m nugara rungties finale. Pusfinalyje pasaulio rekordą pagerinusi 17-metė finale gana anksti šovė į priekį ir varžovėms nepaliko didesnių šansų pakovoti dėl pirmos vietos. Nugalėtojos laikas: 2 min. 03,69 sek.

Antrą vietą užėmė australė Kaylee McKeown (2 min. 06,26 sek.), bronzos medalį iškovojo kanadietė Kylie Masse (2 min. 06,62 sek.).

PAPILDYTA 15:19. Vyrų 50 m nugara rungties pusfinalyje pirmu rezultatu į finalą pateko rusas Klimentas Kolesnikovas (24,35 sek.), antras buvo Robertas Glinta iš Rumunijos (24,53 sek.), trečiu rezultatu į plaukimą dėl medalių prasimušė dar vienas rusas Jevgenijus Rylovas (24,56 sek.).

PAPILDYTA 14:52. Vyrų 100 m peteliške rungties finale dar vieną aukso medalį iškovojo amerikietis Caelebas Dresselas. Vos prieš keliolika minučių triumfavęs kitoje distancijoje, JAV atstovas išsaugojo pakankamai jėgų ir ganėtinai nesunkiai laimėjo antrąjį finalą per pusvalandį. Tai padaryti jam pavyko įveikus nuotolį per 49,66 sek. Antras liko dar kartą šalies rekordą pagerinęs 17-metis rusas Andrejus Minakovas (50,83 sek.), o paskutinę vietą užėmė antrąją distancijos dalį solidžiai įveikęs PAR plaukimo legenda Chadas le Closas (51,16 sek.).

Šioje distancijoje nepasisekė vengrų talentui Kristofui Milakui. Po pirmųjų 50 metrų jis dar buvo trejetuke, tačiau jame neišsilaikė ir finišavo ketvirtas (51,26 sek.).

PAPILDYTA 14:39. Moterų 50 m krūtine rungties pusfinalyje pirmu rezultatu į finalą žengė vieną iš favoričių amerikietė Lilly King (29,84 sek.). Antrą rezultatą pademonstravo rusė Julija Jefimova (30,12 sek.).

Trečią rezultatą pademonstravo 14-metė italų talentė Benedetta Pilato. Nors atrankoje ji plaukė greičiausiai, tačiau pusfinalyje jos tempas jau buvo kiek mažesnis (30,17 sek.). Į finalą taip pat pateko ir jos tautietė Martina Carraro (30,23 sek.).

PAPILDYTA 14:29. Vos prieš keliolika minučių tapusi pasaulio čempione, švedė Sarah Sjoestrom startavo dar kartą, dabar jau 50 m laisvu stiliumi pusfinalyje. Akivaizdu, jog vieną iš rungties favoričių jėgų išsaugojo pakankamai, mat pademonstravo geriausią rezultatą (24,05 sek.), antru rezultatu į finalą įplaukė australė Cate Campbell (24,09 sek.), trečiu – Pernille Blume iš Danijos (24,14 sek.).

Dėl paskutinio kelialapio į finalą papildomame plaukime turės susirungti 8-9 vietas užėmusios Xiang Liu iš Kinijos bei Bronte Campbell (Australija). Jos pusfinalį įveikė identišku laiku (24,46 sek.).

PAPILDYTA 14:17. Pirmasis Caelebo Dresselo finalas susiklostė puikiai. Amerikietis jau vienuoliktą karjerą karjeroje tapo pasaulio čempionu, o šį kartą tai padarė 50 m laisvu stiliumi.

Negana to, C. Dresselas pagerino ir čempionatų rekordą, distanciją įveikęs per 21,04 sek.

Antrąją vietą pasidalino du sportininkai: Bruno Fratusas iš Brazilijos ir Kristianas Gkolomeevas iš Graikijos. Abu sportininkai užfiksavo identišką laiką (21,45 sek.).

PAPILDYTA 14:08. Vakarinė programa prasidėjo moterų 50 peteliške finaliniu plaukimu, o jame triumfavo pasaulio čempionės titulą gynusi švedė Sarah Sjoestrom (25,02 sek.), antra, kaip ir prieš du metus pasaulio čempionate, buvo Nyderlandų atstovė Ranomi Kromowidjojo (25,35 sek.), trečią vietą taip pat apgynė Farida Osman iš Egipto (25,47 sek.).

Verta paminėti, jog tai buvo jau penkioliktasis S. Sjoestrom medalis pasaulio čempionatuose ir pagal šį rodiklį jį aplenkė legendinę vengrę Katinką Hosszu. Taip pat pagal medalių skaičių pasaulio čempionatuose buvo aplenkta ir amerikietė Katie Ledecky.

Tuo tarpu F. Osman bronza buvo vos antrasis medalis Egiptui per visą pasaulio čempionatų istoriją. Pirmąjį iškovojo ta pati sportininkė varžybose Budapešte prieš dvejus metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi