Naujienų srautas

Sportas2019.07.27 07:09

Skaudi nelaimė plaukimo čempionate: įgriuvus naktinio klubo luboms sužeisti sportininkai

atnaujinta 09.22
BNS, LRT.lt 2019.07.27 07:09

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Pietų Korėjos laiku viename Gvangdžou naktinių klubų įvyko nelaimė, kurios metu nukentėjo pasaulio vandens sporto šakų čempionato dalyviai. Įgriuvus naktinio klubo luboms du žmonės žuvo, yra sužeistų atletų.

Pietų Korėjoje du žmonės žuvo ir mažiausiai 16, įskaitant Pasaulio plaukimo čempionate dalyvaujančius aštuonis sportininkus, buvo sužeisti, sugriuvus balkonui viename naktiniame klube, šeštadienį pranešė vietos policija.

„Klube Gvangdžu sugriuvo vidaus balkonas, žuvo du žmonės“, – sakė Gvangdžu policijos agentūros detektyvas Song Gi-ju. – Jie abu yra vietos gyventojai, nesusiję su plaukimo pirmenybėmis.“

Nelaimė įvyko apie 2 val. 30 min. vietos (penktadienį 20 val. 30 min.), klubo „Coyote Ugly“ balkonui neatlaikius jame susirinkusių žmonių svorio. Du sunkiai sužeisti žmonės – 38 ir 27 metų buvo skubiai išvežti į ligoninę, bet vėliau mirė, pranešė vietos žiniasklaida.

„Yra iš viso 16 sužeistų, tarp jų – 10 užsieniečių. Iš šių dešimties aštuoni yra atletai, dalyvaujantys čempionate“, – sakė Song Gi-ju.

Policijos pareigūnas nurodė, kad aiškinamasi, ar balkonas buvo teisėtai įrengtas.

Tarp sužeistų sportininkų yra trys amerikiečiai, du Naujosios Zelandijos piliečiai, po vieną olandą, brazilą ir italą. Policija anksčiau nurodė, kad tarp sužeistų amerikiečių yra šuolininkas į vandenį ir vandensvydininkė.

Pietų Korėjos žiniasklaida praneša, kad naktiniame klube „Coyote Ugly“ sugriuvo virš baro pastatytas vidinis balkonas, kuriame ir po juo nelaimės metu buvo žmonių. Teigiama, kad šis statinys klube buvo nelegaliai padidintas, nesilaikant saugomu taisyklių.

Nelaimės metu balkone, liudininkų teigimu, buvo per 100 žmonių, vietos tarnybos įtaria, kad balkonas tiesiog neatlaikė svorio.

Čia galite pamatyti „Yonhap“ agentūros nuotrauką, kaip klubas atrodė ryte po nelaimės.

Naujosios Zelandijos portalui „The New Zealand Herald“ vandensvydininkas Mattas Smallas teigė, kad balkonas sugriuvo tiesiog po lankytojų kojomis.

Internete išplito vaizdo įrašas, padarytas iškart po nelaimės. Jame matoma, kaip naktinio klubo lankytojai bando laikyti griūvančią konstrukciją, vaizdo medžiagoje girdisi žmonių riksmas.

Nelaimės metu klube linksminosi bronzos medalius tą vakarą iškovojusi Australijos moterų vandensvydžio rinktinė bei čempionėmis tapusios JAV vandensvydininkės bei vyrų komanda.

„Yonhap“ teigia, kad tarp sužeistųjų iš viso yra 10 sportininkų – keturi iš JAV, du iš Naujozios Zelandijos, po vieną iš Nyderlandų, Brazilijos ir Italijos. Iš 10-ies sužeistųjų atletų – 6 moterys. Septyni sportininkai tą pačią naktį grįžo į kaimelį, keliems prireikė rimtesnės medikų pagalbos. „Swimswam“ teigia, kad viena Nyderlandų vandensvydininkė patyrė kojos lūžį.

„Konstrukcija sugriuvo staiga, kai ant jos stovėjo žmonių. Aplink aidėjo klyksmai, lėkė atitrūkusios nuolaužos“, – laikraštis „Kukmin Ilbo“ citavo vieną 32 metų sužeistąjį.

„Griūties vieta buvo klubo centre, kur buvo susitelkę daugiausiai lankytojų“, – pasakojo įvykio liudininkas pavarde Kimas.

„Siaubinga tragedija“, – sakė JAV vadensvydžio asociacijos vadovas Christopheris Ramsey.

„Žaidėjai iš mūsų vyrų ir moterų komandų šventė moterų pergalę pasaulio čempionate, kai viešame klube įvyko griūtis, – pridūrė jis. – Mūsų širdys – su griūties aukomis ir jų šeimomis.“

Ch. Ramsey pridūrė, kad visi amerikiečiai vandensvydininkai yra saugūs.

Klube taip pat lankėsi Australijos vandensvydininkų komandos nariai, bet niekas iš jų nenukentėjo.

Nuotraukose iš įvykio vietos matyti sulamdytos balkono nuolaužos, nukritusios nuo šventusių žmonių svorio iš maždaug 5 m aukščio.

Klube taip pat buvo Naujosios Zelandijos vandensvydininkų komandos, rašo dienraštis „The New Zealand Herald“.

Vyrų komandos kapitonas sakė Sporto radijui: „Mes tiesiog šokome ir po akimirkos nukritome penkis ar šeši metru. Tuomet visi pradėjo veržtis iš klubo.“

„Spėju, kad nukritome ant kitų žmonių, buvusių apačioje, galvų“, – pridūrė jis.

Pasaulio plaukimo čempionatas baigsis sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi