Sportas

2019.07.26 18:30

Geriausią sezono rezultatą pademonstravęs Andrius Gudžius tapo Lietuvos čempionu

atnaujinta 22.05
LRT.lt2019.07.26 18:30

Pasaulio ir Europos disko metimo čempionas Andrius Gudžius Palagoje vykstančiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate iškovojo dar vieną aukso medalį.

Lietuvis pirmuoju bandymu įrankį nusviedė 67,73 m. Tai geriausias jo sezono rezultatas ir šeštas geriausias pasaulyje.

Asmeninis lietuvio rekordas – 69,59 m.

„Čempionatas pavykęs, bet pasirodymo maksimaliu pažymiu vertinti negalima – antras metimas buvo dar tolimesnis, bet neįskaitytas. Koja su kiekvienomis varžybomis vis geresnė, leidžia vis daugiau jėgos įdėti. Šiandien varžybas vertinčiau stipriu aštuonetu – tiek rezultatais, tiek atliktais bandymais. Du bandymai buvo tolimi, gaila, kad tik vienas įskaitytas“, – pasirodymą komentavo A.Gudžius.

Vaclovo Kidyko auklėtinis praėjusį savaitgalį Deimantinės lygos etape Londone (Didžioji Britanija) iškovojo trečią vietą bei išplėšė paskutinį kelialapį į rugsėjo 6-ąją Briuselyje (Belgija) vyksiantį šių varžybų finalą. Tačiau sportine forma disko metikas vis dar nesidžiaugia.

„Sportinės formos nėra, dabar tokia situacija, kad bendras fizinis pasiruošimas yra gana aukštame lygyje, o rezultatai kyla tik dėl to, kad koja gerėja kiekvieną dieną, – sakė A.Gudžius. – Iki rugsėjo 6 d. atšaukiau visas komercines varžybas, lįsiu į apkasus, ruošiuosi stipriai, arsime, nes reikia padaryti užkrovą, kad būtų sportinė forma pasaulio čempionatui, o pirma, netikra forma, išlįstų Deimantinės lygos finale.“

Planetos čempionate sportininkas tikisi patekti į šešetuką, o palankiai susiklosčius aplinkybėms – pakovoti ir dėl prizinių vietų.

„Šešetukas, penketukas yra planuojamas. Šiai dienai esu pasirengęs stabiliai mesti apie 65-66 metrus, o to turėtų užtekti aštuntukui, gal net penketukui. Palankiai susiklosčius situacijai, galima priartėti dar aukščiau. Pakovoti dėl medalių noras yra visada, dėsiu visas pastangas, kad būčiau geroje kondicijoje, jog pakovočiau dėl jų. Bet dar du mėnesiai, dar gali atsitikti tūkstantis reikalų“, – teigė A.Gudžius.

Sidabrą iškovojo 58,59 m diską nusviedęs Aleksas Abromavičius. Bronza tenkinosi Domantas Poška (56,71 m).

A. Gudžiaus karjerą apsunkino pėdos trauma ir priverstinė operacija, tačiau vienas geriausių pasaulio disko metikų ima įsibėgėti.

Jis jau yra užsitikrinęs kelialapį į Deimantinės lygos finalą. Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas taip pat laukia rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.