Naujienų srautas

Sportas2019.07.26 11:44

Kanojininkų Žustauto ir Davidovskio tikslas – „prisijaukinti“ ilgesnę distanciją ir patekti į olimpiadą

Lietuvos čempionate net šešis aukso medalius iškovojęs kanojininkas Henrikas Žustautas pradėjo pasirengimą rugpjūčio mėnesį vyksiančioms pasaulio pirmenybėms.

Jose sportininkas startuos 200 metrų rungtyje vienviete kanoja ir 1 km distancijoje dviviete kanoja kartu su porininku Ilja Davidovskiu.

Prieš trejus metus tapęs Europos vicečempionu, o pernai bronzą pasaulio čempionato dviejų šimtų metrų distancijoje iškovojęs Žustautas teigia, kad dabar visas dėmesys skiriamas olimpinei kilometro rungčiai dviviete kanoja.

„Vienoje kilometro distancijoje plaukiant dviviete konija kol kas medalių nėra, bet ji yra pagrindinė rungtis, – LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybei teigė H. Žustautas. – Apsisprendėme, kad irkluosime, turbūt, praėjusių metų balandžio mėnesį stovykloje Kroatijoje. Nusprendėme, kad bandome su Ilja, susėdome – mūsų charakteriai, galima sakyti, atitinka, abu aukšti, abu kilometro nesame irklavę. Tad du sprinteriai susėdome ir bandome iki šiol kažką įrodyti. Kol kas tobulėjame, treneris labai spaudžia, kad Ilja progresuotų. Tai jaučiasi. Po Lietuvos čempionato aš nespėjau atsigauti pilnai, o jis jaunas dar, tad atsigavo. Ištempė, galima sakyti, nes jis visą darbą daro, o aš tik palaikau valties slydimą.“, – H. Žustautas.

Metus vienoje kanojoje irkluojantys dvidešimt penkerių H. Žustautas ir penkeriais metais jaunesnis I. Davidovskis teigia jau apsipratę su neįprasta, kur kas ilgesne, distancija.

„Atsistojus į startą, jau ne taip baisu į tą finišą žiūrėti. Seniau būdavo, kad to finišo nelabai matosi, net psichologiškai būdavo sunku, dabar jau nusiteikę esam, dirbam, psichologiškai esame pasiruošę tam ilgam. Tik reikia dar kūną iki galo paruošti“, – tvirtino kanojininkas.

Pagrindinis kanojininkų tikslas Vengrijoje vyksiančiame pasaulio čempionate – kelialapis į Tokijo olimpines žaidynes. Vietą jose užsitikrins aštuonios stipriausios įgulos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi