Sportas

2019.07.26 16:46

Lietuvos trenerės komentaro apie kūną įžeista Mažutaitytė: man buvo labai sunku

Penktadienį pasaulio plaukimo čempionato Gvangdžou rytinėje programoje vienintelėje savo asmeninėje rungtyje pasirodžiusi plaukikė Ugnė Mažutaitytė po finišo negailėjo karčių žodžių Lietuvos rinktinės trenerei Inai Paipalienei, kuri yra ir Dano Rapšio trenerė. Įskaudinta 22 metų mergina teigė, kad trenerė prieš startą netinkamais komentarais užgauliojo jos išvaizdą.

„Norėčiau pasinaudoti šia proga ir pasakyti, kad komandoje yra sukurta toksiška aplinka. Vyriausioji trenerė dieną prieš startą nemaloniai pakomentavo apie mano kūną. Man, kaip moteriai, labai nepatiko, mane sujaudino, aš susinervinau. Manau, kad yra labai neprofesionalu mano „leškas pavadinti storom“. Tai neprofesionalu, negarbinga ir man buvo labai labai psichologiškai sunku“, – LRT.lt su ašaromis akyse sakė iš baseino po plaukimo 200 m nugara varžybose išlipusi U. Mažutaitytė.

JAV gyvenanti ir besimokanti lietuvė atrankoje užėmė 29-ąją vietą ir žadėjo kitais metais stengtis kovotis dėl olimpinio kelialapio.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis LRT.lt pripažino, kad konfliktas tarp trenerės ir plaukikės buvo, tačiau teigė, kad trenerė I. Paipalienė vėliau sportininkės atsiprašė.

„Aš žinau tokių situacijų ir su kitomis „nugaristėmis“, kai treneriai kritikuoja kūną. Taip, galima kartais sukritikuoti, tačiau ne tokiu būdu – prie visos komandos garsiai ir aiškiai. Tikiuosi, kad kiti treneriai, kiti žmonės kartais pagalvos, ką jie sako. Mes, moterys, esame emocingos ir aš tame nematau nieko blogo.

Noriu palinkėti visoms moterims, kurios kasdien tokias nesąmones turi girdėti, laikykite aukštai savo galvą, savo dvasią – mes esame vertos čia būti. Kai man taip pasako, pasijaučiu, lyg esu neverta čia būti. Aš esu verta čia plaukti“, – save ir kitas merginas drąsino U. Mažutaitytė.