Naujienų srautas

Sportas2019.07.26 07:02

Pasaulio čempionate – Margevičiaus Lietuvos rekordas ir Bilio nesėkmė

Penktadienio rytą Gvangdžou vykstančiame pasaulio čempionate į savo rungties atrankas išplaukė trys mūsų šalies sportininkai, tačiau į pusfinalius jie nepateko. Tiesa, Deividui Margevičiui pavyko pasiekti naują Lietuvos rekordą.

100 m peteliške

Deividas Margevičius 100 metrų peteliške rungtyje pasiekė naują Lietuvos rekordą, kuris dar nuo 2009 metų priklausė Vytautui Janušaičiui. Lietuvis distanciją įveikė per 52,55 sek. (ankstesnis rekordas – 52.76). Vis dėlto rekordas neatnešė D. Margevičiui vietos pusfinalyje. Lietuvis užėmė 18-ąją vietą, o iki pirmojo 16-uko jį skyrė vos 0,11 sek.

„Jau Glazge turėjo būti tas rekordas ir pagaliau aš jį padariau. Dabar iš Aleksoto rajono jau pirmas esu (juokiasi). Tas gerai, aišku, galėjo būti geriau, buvo klaidų pradžioje, po to išsiplaukiau ir jau buvo geriau. Aišku, norėjosi pusfinalio ir trenerė sakė, kad reikėtų patekti, bet nepavyko. Bet svarbiausia, kad pagerinau rekordą“, – LRT.lt sakė D. Margevičius.

Jam vis dar trūksta truputį daugiau nei pusės sekundės iki Tokijo olimpinių žaidynių A normatyvo, kuris nustatytas ties 51,96 sek. riba, tad D. Margevičiaus dar laukia daug darbo.

„Viskas įmanoma. Sportas toks dalykas, kad vieną dieną 18-as gali būti pirmas, o pirmas būti – 18-as. Viskas svyruoja, labai norėčiau išvažiuoti į žaidynes individualiai, anoje buvau su estafete. Labai norėčiau, visi to nori“, – sakė plaukikas.

Atrankos varžybas 100 m peteliške rungtyje laimėjo Caelebas Dresselas (50,28 sek.).

Šiame pasaulio čempionate D. Margevičiaus dar laukia estafetės varžybos Lietuvos 4 po 100 metrų rinktinėje. Jos vyks paskutinę čempionato dieną – sekmadienį.

200 m nugara

Pirmą ir paskutinį kartą šiame čempionate individualioje rungtyje varžėsi Ugnė Mažutaitytė, bendroje įskaitoje užėmusi 29-ąją vietą.

JAV gyvenanti ir besimokanti lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 14,46 sek., kas yra beveik dviem sekundėmis prasčiau nei jos asmeninis ir Lietuvos rekordas (2:12,68). Tiesa, po plaukimo Ugnė buvo patenkinta savimi, o prastoką rezultatą aiškino skirtingu kalendoriumi Europoje ir JAV.

„200 metrų nugara – ne juokas, reikia labai ruoštis, labai dirbti. Visą save atidaviau, tikrai nieko netausojau. Laikas – tikrai nieko gero, bet aš džiaugiuosi, kad plaukiau čia, man smagu, gera kompanija. Dar reikia daug dirbti.

Grįžtu į JAV pabaigti mokslus, kadangi ketveri metai NCAA yra išnaudoti ir aš nebepriklausau komandai, bet toliau plauksiu. Manau, kad reikia ruoštis olimpiadai, bandyti, jeigu nepavyks – nepavyks. Manau, kad bus kitokie metai ir geresni. Būnant JAV yra visai kitoks sezonas – ten pagrindinės varžybos vyksta vasarį, kas labai sutrukdė šiam vasaros startui, nes forma buvo pasiekta vasarį. Manau, kad kiti metai bus žymiai geresni“, – LRT.lt sakė U. Mažutaitytė.

Atrankos varžybas šioje rungtyje laimėjo amerikietė Regan Smith (2:06,01), aplenkusi vengrę Katinką Hosszu (2:08,34) ir italę Margheritą Panzierą (2:08,51).

50 m laisvu stiliumi

Simonui Biliui nepavyko išnaudoti savo potencialo 50 metrų laisvu stiliumi sprinte, kur lietuvis distanciją įveikė per 22,33 sek. ir buvo labai toli savo geriausio laiko (21,70) ir olimpinio A normatyvo (22,01). Bendroje įskaitoje Simonas pasidalijo 21–23 vietas.

Su savo asmeniniu rekordu pusfinalyje jis būtų užėmęs trečiąją vietą, nes tokį laiką pademonstravo rusas Vladimiras Morozovas. Antras buvo britas Benjaminas Proudas (21,69), o atranką laimėjo įspūdinga formą čempionate demonstruojantis C. Dresselas (21,49), vos prieš keliolika minučių laimėjęs ir 100 m. peteliške atranką.

„Nežinau net ką pasakyti. Dar nekalbėjau su treneriu, net nežinau, ką dariau blogai. Labai blogas laikas, esu nusivylęs“, – po finišo sakė S. Bilis.

Kaip ir D. Margevičius, S. Bilis su komanda sekmadienį dar varžysis estafečių varžybos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi