Sportas

2019.07.25 13:59

Lilly King ištiko Rapšio likimas – po ilgų svarstymų ji liko diskvalifikuota

LRT.lt2019.07.25 13:59

JAV plaukimo žvaigždė ketvirtadienį ryte Lilly King buvo diskvalifikuota 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje, tačiau sportininkė netrukus padavė apeliaciją. Po daugiau nei 8 valandų jos situacijos svarstymo FINA vadovai protestą atmetė.

Amerikietė laimėjo savo atrankos plaukimą, tačiau baigusi distanciją ir apsisukusi, ekrane pamatė dideles raides DSQ. Teisėjai situacijos aiškintis atėjusiai plaukikei nieko neaiškino.

Netrukus paaiškėjo, kad amerikietė pirmajame posūkyje pažeidė taisykles. Plaukime krūtine sportininkės privalo prieš apsisukdamos paliesti sienelę su abiem rankomis. Nors geros kokybės vaizdo įrašų nėra, matome, kad plaukikė sienelę palietė, tačiau labai greit atitraukė kairiąją ranką. Iš „Twitter“ pasklidusių vaizdo įrašų negalima tiksliai pasakyti – jie sienelę palietė abiem rankomis ar tik viena.

JAV plaukimo federacija pateikė skundą, tačiau šis buvo atmestas.

LRT.lt primena, jog panašiai atmestas buvo lietuvio Dano Rapšio protestas.

Lietuvis pirmas atplaukė 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale, tačiau netrukus buvo diskvalifikuotas dėl nežymaus judesio prieš pat startą.

Lietuvos plaukimo federacija kreipėsi į FINA, tačiau jų protestas buvo atmestas.

Tiesioginę ketvirtadienio plaukimo čempionato vakarinės dallies transliaciją galite nuo 14 val. stebėti per LRT Plius ir portale LRT.lt.

D. Rapšys varžysis 200 m plaukimo nugara rungties finale. Lietuvio startas numatytas 15:35 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.